Wielkie kłamstewka jest to serialowa adaptacja książki Liane Moriarty Big Little Lies, nakręcona przez stację HBO i obecnie zajmuje 6. miejsce na liście TOP HBO. Serial jak na razie doczekał się jednego sezonu, który liczy 7 odcinków. W obsadzie serialu występuje wiele hollywoodzkich gwiazd. W rolę głównych bohaterek wcielają się: Nicole Kidman (Celeste Wright), Reese Witherspoon (Madeline Mackenzie), Shailene Woodley (Jane Chapman), Laura Dern (Renata Klein) oraz Zoe Kravitz (Bonnie Carlson). W serialu występuje również znany z serialu Czysta krew, Alexander Skarsgard (mąż Celeste, Perry). Reżyserem był Jean-Marc Vallee, którego w drugim sezonie zastąpi Andrea Arnold, a za scenariusz odpowiada David E. Kelley.

Akcja serialu Wielkie Kłamstewka rozgrywa się na bogatych amerykańskich przedmieściach, w miasteczku Monterey. Główne bohaterki (poza Jane) to szczęśliwe, kochające żony, troskliwe matki, propagatorki zdrowego trybu życia, angażujące się w akcje społeczne i lokalne. Ich życie kręci się wokół szkolnych przygód dzieci, a także intryg, które same nakręcają. Kobiety uosabiają odmienne cechy, lecz każda z nich boryka się problemami. Pojawienie się Jane, samotnej matki, wpływa znacząco na mieszkańców Monterey.

Od tego czasu nic nie jest już takie samo, tworzą się szkolne opozycje, brudy przeszłości wychodzą na jaw, a spokojne małomiasteczkowe życie zakłóca zbrodnia. Serial to w zasadzie jedna wielka retrospekcja, która zaczyna się od słów, że ktoś zabił. Wszystko, co następuje potem jest wyjaśnieniem okoliczności tragicznego wieczoru. Prawdę poznajemy dopiero w ostatnim odcinku, który stanowi uzupełnienie początku i zamyka historię, pozostawiając widza z otwartym zakończeniem.