Skins (pl. Kumple) to brytyjski serial opowiadający o życiu grupy nastolatków z Bristolu. Premiera pierwszej serii miała miejsce 25 stycznia 2007 roku na antenie kanału E4. Tytuł serialu pochodzi od słowa skins, które w slangu brytyjskim oznacza bletkę – bibułkę do skręcania jointów bądź papierosów.

Serial Skins opowiada o grupie nastolatków żyjących w Bristolu. Każdy odcinek skupia się na wybranym bohaterze, dzięki czemu możemy dokładnie poznać motywy działania i wewnętrzne przeżycia poszczególnych postaci. Twórcy serialu nie bali się poruszać trudnych tematów jak dysfunkcyjne rodziny, choroby psychiczne czy formowanie tożsamości płciowej. Powstało 7 sezonów, a obsada była w całości zmieniana dwa razy, tak, by przedstawić losy trzech generacji młodzieży. 

Skins to klasyk dla dorastających nastolatków. Kilogramy narkotyków, litry alkoholu i wagony papierosów to u nich normalność. Często dorastający bez poczucia bezpieczeństwa wyniesionego z rodzinnego domu, bawią się życiem, nieustannie szukając możliwości, aby sprawdzić granice swojej wytrzymałości.