10 seriali których akcja rozgrywa się w Los Angeles

j

Autor: Dominik Smyk

}

Data: 1 czerwca 2021

Dopiero co premierę miały kolejne odcinki „Lucyfera„, serialu którego fabuła osadzona jest w Los Angeles. W zestawieniu tym pragnę przedstawić państwu inne seriale które rozgrywają się głównie w „mieście aniołów”.

Beverly Hills, 90210 (1990-2000)

Los Angeles

Wprawdzie akcja serialu z lat 90 tak jak i nowej wersji tego hitu nakręcona kilka lat później toczy się w Beverly Hills, to nie zmienia to faktu że miejsce to leży w Kalifornii która kojarzona jest przede wszystkim z Los Angeles.

Bohaterami obu tych produkcji są młodzi ludzi – rodzeństwo , które z początku ma problemy z zaaklimatyzowaniem się w nowej szkole. Szybko jednak poznają nowych przyjaciół, przeżywają pierwsze miłości i rozczarowania, robią więc to wszystko co ludzie w im wieku. Serial ten jest jedną z kultowych pozycji w tym gatunku, choć zauważyć należy, że jego spin – offowi nie udało się powtórzyć sukcesu poprzednika.

Barry (2018-)

ba9cd8b46a3836ddce372dc1ecbc463599a1543ad6e0ca0fb68900d596ec137affe25a3ebe7e0a2959f91fc3ace57c57

Amerykański serial telewizyjny (czarna komedia, komediodramat) po raz pierwszy został wyemitowany 25 marca 2018 roku przez HBO, natomiast w Polsce dzień później na HBO Polska. W głównej roli występuje Bill Hader, serial doczekał się zaś do tej pory 2 sezonów po 8 odcinków każdy.

W głównej mierze jest to komedia kryminalna, której głównym bohaterem jest tani płatny zabójca. Mimo tego, że nie ma on ochoty podjąć nowego zlecenia, to trafia on przez nie do Los Angeles. Nie wie jeszcze wtedy jak zmieni się jego życie, gdy trafi on do grupy teatralnej. To właśnie wtedy postanowi on zerwać ze światem przestępczym i zostać aktorem.

BoJack Horseman (2014-2020)

c aev0tvwaab8re

Jest to amerykański serial animowany dla dorosłych, którego premiera miała miejsce w 2014 w Stanach Zjednoczonych na platformie Netflix. Jak na razie powstało 6 sezonów na które składa się 77 około dwudziestominutowych odcinków.

Opowiada on historię tytułowego bohatera, który to jest człowiekiem – koniem. W latach 90 był on gwiazdą popularnego sitcomu, dni sławy i chwały ma już jednak dawno za sobą. Obecnie ma on 50 lat, problemy z nadwagą i używkami, oraz słabe relacje z bliskimi. Mimo tego produkcja ta jest o wiele bardziej dramatem psychologicznym, który potrafi poruszyć niż zwykłą kreskówką.

ZOBACZ TEŻ  Jesienne premiery sieci ABC: seriale, na które czekamy

Californication (2007-2014)

californication kadr z serialu 5e5fb794ee005

Produkcja ta to amerykański serial komediowy z Davidem Duchovnym w głównej roli. Hank Moody jest pisarzem, autorem bestsellerowej powieści który wlaśnie przenosi się do Los Angeles. Seria ta liczy obie 7 sezonów.

Główny bohater po odejściu żony do innego mężczyzny zmierzyć musi się z uzależnieniem od alkoholu i tym, że coraz częściej kończy w łóżku z przypadkowymi kobietami. Nadrzędnym wątkiem serialu jest więc to jakie relacje utrzymuje on ze swoimi bliskimi, jak jego zachowanie wpływa na to i jakie działania podejmuje by naprawić szkody.

Lucyfer

aaaabwiarbimy8ux2plnoubnokkpzdfe7unys6g8zdznuz46ctljggihumfc vwsef

Jest to chyba, przynajmniej ostatnio najpopularniejszy serial którego miejscem akcji jest Los Angeles. Produkcja Netflixa której ostatnio mogliśmy oglądać 5 sezon opowiada Lucyferze, który po zstąpieniu na ziemię i założeniu klubu nocnego postanawia pomagać policji w kryminalnych sprawach.

Z jego partnerką, którą zostaje Chloe Decker połączy go coś więcej niż tylko praca. Fabuła każdego odcinka, opowiada o innej zbrodni nad która pracuje ta dwójka, co jest charakterystyczne dla seriali proceduralnych. Poszczególne wątki mają jednak związek z główną osią akcji, oferując wiele emocji i humoru przez co serial ten pokochało wiele milionów osób na całym świecie.

MacGyver (1985-1992)

macgyver

Serial, którego premiera miała miejsce w połowie lat 80 okazał się niesamowitym hitem także w Polsce. Niestety jego sukcesu nie powtórzył spin – off, który mogliśmy oglądać w ostatnich latach. Miejscem akcji obu serii prezentujących przygody niezwykle inteligentnego eks – agenta jest Los Angeles,

Główny bohater jest zwolennikiem pokojowych rozwiązań konfliktów, dlatego też wykorzystuje swoją inteligencję do rozwiązania poszczególnych problemów. W każdym odcinku czeka na niego nowe wyzwanie, w którym to musi sprostać czoło wrogom. Pomysły przez niego przedstawiane słyną zwykle z kreatywności i efektowności.

Modern Family (2009-2020)

modern family

Jest to amerykański serial które emitowany był od 2009 roku na antenie stacji ABC. Od tamtej pory powstało 11 sezonów opowiadających historię trzech spokrewnionych ze sobą rodzin zamieszkujących Los Angeles.

ZOBACZ TEŻ  Izraelskie seriale – top 10 pozycji, które warto zobaczyć

Sam tytuł mówi już wiele o tej pozycji, gdyż na pewno jest to współczesna rodzina, choć lepszym określeniem byłaby nowoczesna. W każdym z odcinków mamy przedstawione trzy perspektywy: głowy rodziny żonatego z kolumbijską pięknością, jego syna – geja zajmującego się wraz z mężem adoptowanym dzieckiem oraz córki mierzącej się z wychowaniem trójki pociech.

On My Block (2018-)

media cache article cover 2021 01 on 60157f87df256

Serial Netflixa, którego premiera odbyła się w 2018 roku przeznaczony jest głównie dla nastolatków. Przedstawia on historię dorastania w jednej z najniebezpieczniejszych dzielnic Los Angeles.

Czwórka nastolatków mieszkających w Freeridge, wraz z rozpoczęciem nauki w miejscowym liceum postawiona zostanie przed wieloma wyzwaniami, które przetestują ich przyjaźń. Choć nie brakuje w nim zabawnych momentów to przedstawia on niezwykle brutalną rzeczwistość z którą muszą zmierzyć się młodzi ludzie.

Ray Donovan (2013-2020)

ray donovan
advert src 10053586

W rolę głównego bohatera tej produkcji której ostatni sezon mogliśmy oglądać w zeszłym roku wciela się Liev Schreiber. Na co dzień zajmuje się on rozwiązywaniem problemów wpływowych mieszkańców Los Angeles.

Rozwiązania proponowane przez jego firmę nie są do końca legalne gdyż w ich skład wchodzą: pobicia, szantaże czy wymuszenia. Mimo takiej, a nie innej pracy Ray Donovan nie radzi sobie w prywatnym życiu i to właśnie o tym opowiada głównie serial. Na przestrzeni 6 sezonów ukazane zostają relacje panujące w rodzinie, a także jej przeszłość.

Ty (2018-)

critica voce

Znany z „Plotkary” Penn Badgley gra tu menadżera księgarni który zakochuje się początkującej poetce. Wkrótce zaczyna mieć na jej punkcie obsesje. Od drugiego sezonu serial ten produkowany jest przez Netflix, który to wykupił do niego prawa.

Jest to ekranizacja powieści autorstwa Caroline Kepnes, która utrzymana jest w konwencji thrillera. Wbrew temu co czyni Joe Goldberg, z czasem to właśnie jemu zaczyna kibicować widz, która zauważa powody jego zachowania i jest pełen podziwu jeśli chodzi o jego spryt i przebiegłość.

Seriale z LOS ANGELES

Powyżej przedstawiłem najpopularniejsze seriale, których akcja rozgrywa się w Los Angeles. Dodasz jakieś do listy?

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze