On My Block jest amerykańskim serialem stworzonym dla nastolatków. Twórcami tej serii są Lauren Iugerich, Eddie Gonzaler oraz Jeremy Haft. Serial miał premierę 16 marca 2018 na platformie Netflix i obecnie posiada trzy sezony. Twórcy serialu opublikowali informacje o kontynuacji serialu – czwarty sezon, składający się z dziesięciu odcinków, ma być zarazem ostatnim.

Seria przedstawia historie o dorastaniu w niebezpiecznym rejonie miasta – fabuła umiejscowiona jest w śródmiejskiej dzielnicy Los Angeles, zwanej Freeridge. Czwórka nastolatków mieszkających tam, wraz z rozpoczęciem liceum, zostaje poddana próbie swej przyjaźni.

W główne role wcielili się Sierra Capri, Jason Genao, Bett Gray i Diego Tinoco.

Serial łączy w sobie elementy komedii i dramatu. Nie brakuje w nim zabawnych momentów, ale pokazuje on przede wszystkim brutalną rzeczywistość, z którą muszą się zmierzyć nastolatkowie. Realistyczny, skupiony na niewystarczająco reprezentowanych społecznościach serial niezaprzeczalnie skłania widzów do refleksji. Zróżnicowana obsada, gra aktorska oraz interesujące wątki fabularne zostały docenione przez krytyków. On My Block otrzymał nagrodę Teen Choice w kategorii przełomowego serialu.