Snowfall to amerykański dramat kryminalny, którego premiera miała miejsce 5 lipca 2017 roku. W Polsce pojawił się on 4 stycznia 2018 roku na platformie Canal+. Serial posiada obecnie cztery dziesięcioodcinkowe sezony. Twórcy serialu, ku uciesze fanów serii,  w marcu 2021 roku poinformowali o realizacji kolejnego, już piątego sezonu.

Akcja serialu rozgrywa się w latach 80. XX wieku. Fabuła rozgrywa się wokół narkotykowej epidemii, która doprowadziła do paraliżu Los Angeles i wywarła wpływ na kulturę tego miasta, a także zmieniła życie niezliczonej ilości osób. Serial opowiada historie kilku postaci, których drogi się skrzyżowały: Franklina Sainta będącego handlarzem narkotyków marzącym o awansie w szeregach narkotykowej organizacji, meksykańskiego zapaśnika Gustavo „El Oso” Zapaty, agenta CIA Teddego McDonalda, który pragnie przywrócić swe życie na właściwe tory oraz siostrzenicy meksykańskiego szefa przestępczości – Luci Villanuevy.

W jedną z głównych ról wcielił się Damson Idris – otrzymał on za nią nominację do nagrody za najwybitniejszego aktora w serialu dramatycznym. Wśród aktorów grających w serialu znajdują się również Carter Hudson, Emily Rios oraz Sergio Peris-Mencheta, który także otrzymał nominację Imagen Foundation Awards dla najlepszego aktora.

Snowfall w niezwykły sposób odtwarza rytm życia w Los Angeles z 1983 roku. Seria otrzymała nagrodę AAFCA w 2017 roku w kategorii dziesięciu najlepszych seriali telewizyjnych.