Wiedźmin (ang. The Witcher) to amerykańsko-polski serial wyprodukowany i zapowiedziany przez Netfliksa na 2019 rok. Produkcja powstała na podstawie sagi o wiedźminie autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. 

Serial został nakręcony w Europie Środkowej. Kręcenie głównych zdjęć rozpoczęło się 31 października na Węgrzech, a zakończyło pod koniec maja 2019 w Polsce. 

W rolę tytułowego bohatera – Geralta – wcielił się Henry Cavill. Aktor znany jest z takich produkcji jak: Batman v Superman: Świt sprawiedliwości, Mission: Impossible – Fallout. Z kolei w roli Ciri zobaczymy Freyę Allan (“Wojna światów”, “Kraina bezprawia”). 

W obsadzie serialu Wiedźmin znalazło się miejsce dla polskiego aktora. Maciej Musiał, znany m.in. z serialu Rodzinka.pl, zagra sir Lazlo. 

Zgodnie z oficjalnym opisem, serialowy „Wiedźmin” będzie opowieścią o przeznaczeniu i rodzinie. Geralt z Rivii, samotny łowca potworów, stara się odnaleźć swoje miejsce w świecie, w którym ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra. Na swojej drodze spotyka potężną czarodziejkę i skrywającą niebezpieczny sekret młodą księżniczkę. Teraz we trójkę muszą odnaleźć się pośród czyhających na nich na Kontynencie niebezpieczeństw.