Seriale fantasy Netflix – Czy znasz te 20 tytułów?

j
}

Data: 24 czerwca 2021

Seriale fantasy Netflix to obszerna zakładka tytułów na tej platformie. W tym zestawieniu postaram się przybliżyć Wam jak najwięcej produkcji z tego gatunku, który łączy w sobie magię i nadprzyrodzone zdolności. Jak będziecie mogli zauważyć, twórcy wciąż stawiają na nowe propozycje, które potrafią zaskoczyć widza. Wbrew pozorom temat magii można poruszyć na wiele ciekawych i odmiennych sposobów, dlatego wierzę, ze nawet najbardziej sceptyczni, znajdą tutaj propozycję serialu dla siebie.

Seriale fantasy Netflix 2021 

Cień i kość

Alina Starkov dorastała w sierocińcu w Keramzin, gdzie poznała swojego przyjaciela Mala Oretseva. W przyszłości kobieta zostaje kartografką, a Mal żołnierzem, dzięki czemu mogą widywać się podczas wspólnych misji. Tak było i tym razem, gdy mieli przepłynąć statkiem przez Fałdę. Podróż ta była bardzo niebezpieczna, ponieważ mieszkają w niej zagrażające życiu Volcry. Gdy jeden z tych potworów atakuje Mala, Alina rzuca mu się z pomocą i odkrywa w sobie nadziemską moc. Od tego momentu jej życie się zmienia. Zostaje zamknięta w Małym Pałacu, gdzie ma zostać Griszą i zapanować nad swoimi zdolnościami. Dodatkowo musi też uważać na swoje życie i przyjaźnie, ponieważ dla wielu osób stanowi cenną zdobycz.

Seriale fantasy Netflix - Cień i kość
fot. netflix

Łasuch

Tajemniczy wirus rozprzestrzenił się na całym świecie. Dodatkowo z nieznajomych przyczyn na świat zaczęły przychodzić hybrydy: pół-dzieci, pół-zwierzęta. Ludzie nie wiedzieli, co było pierwsze – wirus, czy te mutacje, dlatego do nowonarodzonych byli wrogo nastawieni. Mały Gus, będący pół-chłopcem, a pół-jeleniem, dorastał ukrywając się w lesie razem ze swoim ojcem. Gdy ten zmarł, bohater został sam. Pewnego dnia poznał wędrowca Jepperda, z którym postanowił wyruszyć na poszukiwania prawdy o swojej przeszłości.

lasuch 7
fot. netflix

Przeznaczenie: Saga Winx

Pięć młodych wróżek uczęszcza do Alfei, czyli szkoły z internatem, gdzie uczą się panowania nad swoją magią. Bloom różni się od pozostałych uczniów tym, że przez całe swoje życie nie wiedziała, że jest magiczną. Dodatkowo odkrywa, że została adoptowana, o czym nie wiedzą nawet jej rodzice zastępczy. Dziewczyna ma braki nie tylko we władaniu swoją mocą, ale też w znajomości całego świata wróżek. Na szczęście ma wsparcie znajomych, u boku których musi się zmierzyć ze swoją przeszłością oraz z magicznymi zagrożeniami.

v2 fwcs 101 unit 00512

Seriale fantasy Netflix 2020

Przeklęta

Serial Przeklęta nawiązuje do legendy o królu Arturze, a co za tym idzie o okrągłym stole, magicznym mieczu i czarodzieju Merlinie. Młoda czarodziejka, Nimue, pochodząca z rodu Fey’ów, ma za zadanie dostarczyć miecz Merlinowi. W całej wyprawie towarzyszy jej młody Artur, który jest najemnikiem, dążącym do odzyskania honoru rodziny.

105 cursed season1 episode5 00 39 22 04cr

Ragnarok

Serial Ragnarok nawiązuje do mitologii nordyckiej, nie tylko fabułą, ale też samym tytułem, ponieważ tytułowe słowo oznacza koniec świata. W małym miasteczku, Edda, mieszkańcy doświadczają coraz większych skutków drastycznych zmian klimatycznych. Zimy są coraz cieplejsze, lodowce topnieją, następują gwałtowne opady deszczu. Wydaje się więc, że koniec jest nieunikniony, chyba że znajdzie się ktoś kto będzie w stanie temu zaradzić.

ragnarok
fot. netflix

Seriale fantasy Netflix 2019

Wiedźmin

Tytułowym bohaterem jest Geralt z Rivii, który trudni się jako zabójca potworów. Zmaga się również z niesprawiedliwym i nietolerancyjnym światem, gdzie wśród królów rządzi korupcja, a wśród niższych klasą, bieda i przemoc. Yennefer z Vengerbergu to czarodziejka, która urodziła ze związku półelfki i człowieka. W młodości była zgarbiona i traktowana przez ojca gorzej niż zwierzęta. Gdy wstąpiła do szkoły czarodziejek, zapanowała nad swoją magią oraz odmieniła swój wygląd. Ciri to dziecko, które zostało obiecane Geraltowi z Rivii, w chwili, gdy ten odczarował jej ojca podczas uczty. Przeznaczenie splata losy tych trojga bohaterów, którzy będą musieli zmierzyć się różnymi zagrożeniami.

ZOBACZ TEŻ  Najlepsze seriale o dorastaniu - top 10
wiedzmin deralt henry
fot. netflix

The Umbrella Academy

Jest rok 1989, kiedy przypadkowym kobietom, niebędącym w ciąży, rodzą się dzieci. W sumie przychodzi ich na świat czternaścioro. Połowę z nich postanawia zaadoptować milioner i przemysłowiec, sir Reginald Hargreeve, który planuje wyszkolić dzieci na bohaterów. Niestety ich relacje rodzinne słabną wraz z dojrzewaniem i ostatecznie każde z nich idzie w swoją stronę. Spotykają się ponownie, gdy dostają informację o śmierci Hargreeve’a. Wspólnie próbują rozwiązać tajemnice jego odejścia oraz uratować świat przed apokalipsą.

the umbrella academy
Grafika Google

Seriale fantasy Netflix – produkcje powstałe przed rokiem 2019

Chilling Adventures of Sabrina

Sabrina Spellman to nastoletnia pół-czarownica, która próbuje pogodzić życie wiedźmy z życiem typowej nastolatki. Jest to mroczniejsza historia Sabriny niż do tej pory znaliśmy chociażby z serialu z lat 90. “Sabrina – Nastoletnia Czarownica”. W tej produkcji, bohaterka uczęszcza do liceum razem ze swoją paczką przyjaciół, jednocześnie prowadząc drugie życie, gdzie wraz z ciotkami i kuzynem przynależy do Kościoła Nocy. Ostatecznie, jak nietrudno się domyśleć, pogodzenie tych dwóch światów jest trudne, dlatego jej przyjaciele w końcu poznają prawdziwą tożsamość Sabriny, która bardzo łatwo wplątuje się w coraz to trudniejsze i niebezpieczne przygody.

sabrina

Legends of Tomorrow

W roku 2166 nieśmiertelny Vandal Savage zabija żonę i dziecko Ripa Huntera oraz podbija całą planetę. Jedyną opcją, aby zapobiec tym okrutnym wydarzeniom, jest cofnięcie się w czasie do roku 2016. Rip jako członek organizacji Time Masters, dokonuje tego skoku w przeszłość. Na miejscu, pod jego przywództwem powstaje grupa superbohaterów, którzy mają uratować świat przed rządami Vandala.

legends of tomorrow season 3 998995 1280x0

Kroniki Shannary

Świat elfów jest zagrożony, ponieważ obumiera Drzewo Ellcrys, które nie dość, że stanowi źródło magii to jeszcze chroni mieszkańców przed demonami. Jednym sposobem, aby temu zaradzić jest odnalezienie nasionka Ellcrys. Do tej trudnej misji zostaje wybrana księżniczka Amberle Elessedil oraz ostatni przedstawiciel rodu Shannara, Wil Ohmsford.

the shannara chronicles poster

iZombie

Młoda i ambitna studentka medycyny, Olivia „Liv” Moore, za namową przyjaciół udaje się na imprezę na łodzi. To wydarzenie całkowicie zmienia jej dotychczasowe życie. Budzi się jako zombie z bladą twarzą, podkrążonymi oczami i jasnymi włosami. Dodatkowo ma ogromną ochotę na jedzenie ludzkiego mózgu, a brak pulsu sugeruje, że nie żyje. Zaczyna ukrywać przed bliskimi wydarzenia z łodzi, zatrudnia się w kostnicy i zamiast lekarzem zostaje konsultantem policyjnym. Zauważa, że po zjedzeniu mózgu, na jakiś czas zyskuje osobowość zmarłego oraz jego wspomnienia, co staje się pomocne przy rozwiązywaniu morderstw.

iZombie

The Flash

Barry Allen interesuje się dwoma rzeczami: rozwiązaniem tajemniczej sprawy śmierci swojej matki oraz postępami naukowymi, za którymi w dużej mierze stoją naukowcy ze „S.T.A.R. Labs”. Pewnego dnia dochodzi do wybuchu w laboratorium, przez co Barry zostaje porażony piorunem. Po odzyskaniu świadomości odkrywa, że zyskał niesamowitą umiejętność: szybkość, którą zaczyna wykorzystywać w walce ze złem.

The Flash Season 5 Daughter Nora

Dawno, dawno temu

28-letnia Emmy Swan to kobieta, która kilka lat wcześniej oddała do adopcji swojego syna, Henriego. Jej codziennie życie ulega diametralnej zmianie, gdy dziesięciolatek staje w progu jej domu i zaczyna przekonywać ją, że jest córką Śnieżki i Księcia, którą rodzice wysłali jako niemowlę do naszego świata, aby chronić ją przed klątwą. Kobieta nie uwierzyła w tę historię, więc postanowiła odwieźć syna do adopcyjnej matki, która mieszkała w miasteczku Storybrook. Tam zaczęła zauważać pewnie nieścisłości. Okazało się, że w miasteczku zostały uwięzione postaci z bajek i baśni, które nie pamiętały skąd pochodzą i kim są. Tę klątwę mogła przerwać tylko Emmy.

ZOBACZ TEŻ  Najlepsze seriale o czarownicach, czyli czary mary, hokus pokus!
dawno dawno temu

Outlander

Claire Randall to kobieta, która w czasie trwania II wojny światowej pracowała jako brytyjska sanitariuszka. Po powrocie z frontu, podczas wypoczynku w Szkocji, gdzie spędzała czas ze swoim mężem, została nagle przeniesiona do 1743 roku. Tam okoliczności zmusiły ją do poślubienia Jamiego Frasera, czyli pochodzącego ze Szkocji buntownika. Z biegiem czasu, między tą dwójką rodzi się uczucie, które sprawia, że Claire czuje się zakłopotana i nie wie, jak pogodzić fakt, że kocha dwóch mężczyzn, żyjących w różnych światach.

Outlander

Shadowhunters

Jak się okazuje, mieszkająca na Brooklynie Clary Fray, jest nie tylko zwykłą nastolatką, ale też Nocnym Łowcą, którego zadaniem jest strzec ludzi przed demonami. Matka Clary, Jocelyn Fray, zostaje uprowadzona przez jej męża Valentine’a Morgensterna oraz zgrupowanie „Krąg Razjela”, któremu on przewodzi. Bohaterka, razem z nowo poznanymi Łowcami, wyrusza w pogoń, aby odnaleźć i uratować swoją mamę. Akcja ta okazuje się być dla dziewczyny nie tylko czymś niebezpiecznym, ale też sposobem na odkrycie swojej prawdziwej przeszłości, która tyle lat była przed nią zatajana.

shadowhunters
Grafika Google

The 100

97 lat wcześniej, nuklearna wojna zniszczyła całą planetę i uniemożliwiła mieszkańcom życie na niej. Część ocalałych spędziła ten czas na stacji kosmicznej, nazwanej “Arka”, gdzie obowiązywały surowe restrykcje i kary za ich nieprzestrzeganie. Kiedy zaczęło brakować zasobów, postanowiono wysłać 100 młodocianych przestępców na Ziemię, aby przetestować na nich panujące tam warunki. Niczego nieświadomi zesłańcy, przeżyli podróż i bezpiecznie wylądowali na planecie. Tam odkryli, że nie tylko można na niej znowu zamieszkać, ale nawet ma swoich mieszkańców, Ziemian, którzy są nieprzychylni i niebezpieczni dla przybyłych.

the 100

Lucyfer

Lucyfer Morningstar znudzony dotychczasowym życiem jako Władca Piekieł, postanawia rzucić tę posadę. Zadomawia się w Los Angeles, gdzie otwiera luksusowy klub nocny. Przypadkowo angażuje się w śledztwo w sprawie morderstwa, podczas którego wykorzystuje zdolność wyciągania z ludzi ich pragnień. Ta umiejętność okazuje się być przydatna dla detektywów, dlatego Lucyfer postanawia zatrudnić się jako konsultant w policji.

lucyfer

Timeless

Niecodzienne trio, składające się z naukowca, Rufusa, żołnierza Wyatta oraz profesora historii, Lucy, łączy swoje siły i wiedzę w celu złapania przestępcy. Nie jest to jednak zwyczajna sprawa, ponieważ w grę wchodzi wehikuł czasu. Okazuje się, że sprawca ukradł maszynę po to, aby zmienić historię Ameryki.

timeless
Grafika Google

Animowane seriale fantasy Netflix

Ciemny kryształ: Czas buntu

Trójka Gelfingów odkrywa, że imperatorzy wysysają moc z planety Thor, która przez to powoli umiera. W jej sercu znajduje się Kryształ Prawdy, który stanowi źródło mocy. To właśnie nim władają skrywający okrutną tajemnice Seksowie. Trójka bohaterów jednoczy się, aby zawalczyć o planetę. Wydarzenia przedstawione w serialu, wyprzedzają te zaprezentowane w filmie Ciemny kryształ, który swoją premierę miał w 1982 roku.

ciemny krysztal czas buntu1

Miłość, śmierć i roboty

Seriale fantasy Netflix, to nie zawsze spójne opowieści. Tak jest w przypadku produkcji Miłość, śmierć i roboty, który łączy w sobie krótkie, około 20-minutowe, samodzielne odcinki. Opowiedziane historie przeplatają w sobie gatunki: fantasy, science fiction, komedii i horroru. Mają oddziaływać na widza poprzez niezapomniane wrażenia. Serię łączy tytułowa tematyka miłości, robotów i śmierci, chociaż nie w każdym odcinku znajdują się wszystkie te trzy zagadnienia.

love death robots
Źródło: Netlix

Seriale fantasy Netflix – podsumowanie

Jak mogliście zauważyć, seriale fantasy Netflix to obszerna kategoria. Znajdziecie tutaj wiele znanych tytułów, którymi platforma może się poszczycić, jak również mniej popularne produkcje warte obejrzenia. Mam nadzieję, że każdy z Was, będzie mógł wybrać dla siebie coś do obejrzenia, nawet jeśli nie jesteście wielkimi fanami tego gatunku. Koniecznie dajcie znać w komentarzu jakie seriale fantasy Netflix powinny znaleźć się jeszcze na tej liście.

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Izabela Pięta

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, która na magisterce postanowiła zagłębić się w tajniki szeroko rozumianego Internetu. Aktualnie studiuje Zarządzanie: e-commerce i analityka internetowa. Czas wolny spędzam na świeżym powietrzu, czytając książki lub oglądając seriale. Gustuję w kryminałach oraz w reportażach i poezji. Na serialowym dzielę się swoimi przemyśleniami i uwagami oraz rozwijam swoje umiejętności pisarskie.