Chilling Adventures of Sabrina to amerykański serial z gatunku horroru. Seria została oparta na podstawie komiksów o tym samym tytule i opracowana przez Roberto Aguirre-Sacasę dla platformy Netflix. Cały pierwszy sezon, składający się z 10 odcinków, ukazał się 26 października 2018 roku.

Serial koncentruje się na postaci Sabriny Spellman, której w rolę wcieliła się Kiernan Shipka. W serialu występują również aktorzy jak Ross Lynch, Lucy Davis, Chance Perdomo, Michelle Gomez, Jaz Sinclaira, Tati Gabrielle, Adeline Rudolph, Richard Coyle i Miranda Otto. Początkowo, na etapie powstawania serialu, planowano stworzyć z niego serię towarzyszącą Riverdale, jednak projekt został ostatecznie zmodernizowany.

Chilling Adventures of Sabrina opowiada o przygodach młodej czarownicy oraz jej rodzinie, która funkcjonuje wśród zwykłych śmiertelników, prowadząc pozornie normalne życie. Oprócz wątków skupiających się na codziennych problemach i przeżyciach ludzi w odcinkach pojawiają się jednak rytuały, opętania i demony. Stale budowane napięcie i mroczny klimat zaciekawiają i wciągają, ale jednocześnie nie przerażają. Dobrze rozwinięte charaktery postaci sprawiają, że już od pierwszego odcinka utożsamiamy się z poszczególnymi bohaterami.

Serial spotkał się z bardzo dobrym odzewem zarówno widzów, jak i krytyków. Szczególnie podkreślane są zdolności aktorskie aktorki wcielającej się w tytułową postać, jak i ogólne założenia serialu.