Najsłodsze serialowe zwierzaki – Top 6

j

Autor: Dominik Smyk

}

Data: 29 czerwca 2021

a

Kategorie: Rankingi seriali

W znaczące dla fabuły postacie nie wcielają się tylko ludzcy aktorzy, równie ważną rolę odgrywają zwierzaki które pojawiają się w danym serialu. W zestawieniu tym przedstawię ranking tych najbardziej znanych i najsłodszych pupilów, których mogliśmy oglądać do tej pory na szklanym ekranie.

Vincent – „Zagubieni”

zwierzaki

Serial „Zagubieni” to wciąż dla wielu produkcja uważana za najbardziej pogmatwaną i zagadkową, z która to w ostatnich latach mógł się równać tylko „Dark” od Netflixa. Emitowane w latach 2004 – 2010 odcinki opowiadały o kilkudziesięciu rozbitkach – pasażerach lotu do Los Angeles, których samolot uległ rozbiciu, a oni znaleźli się na tajemniczej wyspie. Wśród nich znalazł się również pies o imieniu „Vincent”, którego pomoc w przyszłości okaże się nieoceniona.

W zwierzaku mieszkającym na wyspie już wcześniej, zakochają się wszyscy z miejsca. Spędzał on będzie zwykle czas przemieszczając się w tle, a także często zmieniając właściciela. Później okaże się on niezwykle cenny dla całej grupy, przede wszystkim w kwestii szukania zapasów i jedzenia, które pomoże przetrwać im na wyspie. W wielu ważnych momentach widać będzie również jak istotny dla fabuły będzie ten zwierzak.

Salem z „Chilling Adventures of Sabrina”

serial

Chyba najbardziej znany , ale też ważny dla fabuły jakiegokolwiek serialu przedstawiciel kotów. Jeśli chodzi o jego występowanie na ekranie to oprócz wspomnianego tu serialu młodzieżowego wyprodukowanego przez platformę Netflix pojawił się on także w sitcomie z lat 90. Zauważyć jednak należy, że w przypadku tej drugiej pozycji do czynienia mieliśmy niestety nie ze żywym zwierzęciem, a tylko jego atrapą.

Jeśli, zaś chodzi o nowszy serial, to Salem nie pojawiał się zbyt często na ekranie z racji tego, że aktorka Kiernan Shipka, która wcielała się w główną, tytułową bohaterkę ma uczulenie na to zwierzę, toteż sceny w których się on pojawia zostały znacząco ograniczone. Mimo, tego kot ten był niezwykle istotny dla fabuły, gdyż odgrywał on nie jako rolę opiekuna nastoletniej czarownicy, kilkukrotnie ratując ją z opresji.

ZOBACZ TEŻ  Seriale przygodowe warte obejrzenia - TOP 14!

Marcel i inni z „Przyjaciół”

l intro 1622051809

Główni bohaterowie serialu „Przyjaciele” przez te wszystkie lata emisji zasłynęli również tym, że posiadali zwierzęta, które to nie należały do typowych. Prawdopodobnie najbardziej znanym zwierzakiem była małpka Marcel należąca do Rossa. Otrzymana przez niego przy rozwodzie, stała się szybko towarzyszem, którego to zabierał wszędzie. Na końcu jednak postanowił jednak umieścić ją w ZOO, gdyż trzymanie takiego zwierzęcia w domu nie jest zby dobre przede wszystkim dla niego samego.

Jest, także wiele innych zwierząt które mogliśmy oglądać na ekranie, a których posiadanie większość widzów mogła odebrać jako absurdalne. Zaliczyć do nich możemy np. szczury. Jednym z najbardziej zapamiętanych jest jednak duet składający się z kury i kaczki, który szybko stał się stałym elementem serialu, dostarczając oglądającym mnóstwa żartów, i niecodziennych sytuacji.

Scooby – doo i inne postacie z animacji

scooby doo

Nie da się ukryć, że o wiele częściej bohaterami serialu są zwierzęta, jeśli to mamy do czynienia z produkcją animowaną. Najważniejszym powodem takiego stanu rzeczy jest to, że bardzo trudno jest zapanować nad realnym zwierzęciem na planie, dlatego też takie postacie ukazywane są w animacjach, Poza tym produkcje tego typu skierowane są raczej dla najmłodszych widzów, na których to zwierzaki robią dobre wrażenie,

Nie należy jednak zapominać o tym, że poszczególni bohaterowie stali się też kultowi dla starszych widzów. Kimś takim jest z pewnością psiak o imieniu „Scooby-doo”, który to wraz z paczką swoich przyjaciół stawiał czoła złoczyńcom, rozwiązując w głównej mierze kryminalne zagadki. Istniej również wiele seriali, w których to występują jedynie zwierzęcy bohaterowie, a produkcje te nic na tym nie tracą, Jako przykład można tu wymienić znane chyba przez wszystkich: „Kacze Opowieści”.

Eddie z „Frasier”

ct63k262fwq51

Serial ten który miał swoją premierę w roku 1993 i był emitowany przez kolejne kilkanaście lat nie jest zbytnio znany w Polsce. Warto więc wspomnieć, że opowiadał on psychiatrze, który po rozwodzie zmuszony jest do zamieszkania z ojcem i jego opiekunką, zaś cała historia utrzymana jest w gatunku jakim jest sitcom. Także w tej produkcji nie obyło się bez czworonożnego pupila, który odgrywał ważną rolę w życiu poszczególnych bohaterów.

ZOBACZ TEŻ  Najlepsze seriale plażowe - ścisła czołówka

W tym przypadku był to Jack Russell Terrier o imieniu „Eddie”, który to był znaczący szczególnie w sporach pomiędzy domownikami. Zwierzak ten był bardzo sceptycznie nastawiony do każdego z wyjątkiem gospodarza domu – ojca tytułowego bohatera, którego to jedynie słuchał Inną jego cechą była niezwykła upartość, która to kończyła się kiedy to na jego drodze stawała jedyna osoba, której się bał – opiekunka jego właściciela – Lilith.

„Komisarz Alex” jako przykład polskiego serialu

407082b5bd9937bc6f47fd588181.1000

Zwierzęta nie tyle co będące głównymi bohaterami danego serialu, ale w ogóle w nim występujące to nie tylko domena seriali zagranicznych. Również w wielu polskich produkcjach mamy do czynienia z takimi postaciami. Chyba najbardziej znanym przykładem jest w tym przypadku owczarek niemiecki grający główną rolę w „Komisarzu Alexie”. W serialu tym odpowiada on wraz ze swoim policyjnym partnerem za rozwiązanie kryminalnych zagadek. Historia ta oparta jest na włoskim pierwowzorze.

Zresztą to właśnie psy są najczęściej występującymi zwierzętami w polskich serialach. Nie ma tu, więc tak absurdalnych przykładów, jak w „Przyjaciołach”. Jeśli chodzi o produkcję animowaną dla dzieci to wymienić tu należy przede wszystkim kultowego „Reksia”. Oprócz tego w tym miejscu należy wymienić też między innymi „Śliniaka” z „Rodziny Zastępczej”, „Szarika” z „Czterech pancernych i psa”. czy też dla fanów kotów – „Rademenesa” z „Siedmiu życzeń”.

Zwracacie uwagę na zwierzęta występujące w serialach? Które z nich należą do waszych ulubionych? Czy uważacie, że w większej liczbie produkcji powinny pokazywać się tacy bohaterowie? Podzielcie się swoją opinią w komentarzach.

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze