Seriale o wiedźmach – 20 pozycji, które zaczarują wieczór

j
}

Data: 29 października 2021

Hokus-pokus, czary-mary, twój wieczór uratowany! Nie musisz dłużej szukać czarującego serialu na spokojne chwile relaksu. Poniższa lista zawiera seriale o wiedźmach, które w jesiennie halloweenowy czas można, a nawet trzeba, obejrzeć.

Chilling Adventures of Sabrina

chilling adventures of sabrina netflix nowosci

Netflixowy remake Sabriny, nastoletniej czarownicy zyskał wielu fanów, a wśród osób pamiętających pierwowzór wywołał sentyment. Ma on jednak w sobie więcej mroku, którego być może zabrakło w wersji z 1996 roku.

W produkcji poznajemy przygody nastoletniej Sabriny Spellman, która pomimo swych magicznych zdolności i wiedźmiego rodowodu stara się żyć normalnym życiem jak jej rówieśnicy. Chodzi do szkoły, ma przyjaciół i chłopaka, ale im bliżej jej dorosłości, tym robi się gorzej. W końcu musi ze wszystkimi się pożegnać i ich opuścić. Złe moce mają jednak inne plany i zaczynają mieszać w życiu nastolatki i jej najbliższych.

Księga czarownic

ksiegaczarownic5
Źródło: IMBd

Bystra i ambitna oksfordzka wykładowczyni historii – Diana Bishop – jest również czarownicą. Robi jednak wszystko, by żyć jak pozostali ludzie i zapomnieć o swoim pochodzeniu. Sytuacja odmienia się, gdy Diana odnajduje tajemniczy, stary manuskrypt skrywający zagadkę.

Z pomocą przychodzi enigmatyczny genetyk Matthew Clairmont, z którym Bishop nawiązuje współpracę. Odkrywa jednak, że naukowiec skrywa równie mroczną tajemnicę co ona sama. Muszą jednak połączyć siły, aby ocalić równowagę na świecie pełnym czarownic, wampirów, demonów i ludzi.

Nierealne

nierealne serial hbo 1 1000

Londyn, ostatnie lata panowania królowej Wiktorii. W mieście zaczynają się dziać dziwne rzeczy – kobiety i ludzie z marginesu zaczynają przejawiać magiczne zdolności i rosną w siłę. Ludzie pchani strachem i nienawiścią do tych, którzy zdobyli moc, pełni zazdrości rozpoczynają polowania i pogromy.

Amalia True wraz z Penance Adair stają na czele nowej grupy społecznej, tworzą dla nich dom i schronienie. Razem zobowiązały się chronić i walczyć z każdym, kto im zagrozi. Pragną odnaleźć miejsce dla tych, których historia nigdy miała nie mieć miejsca.

Salem

salem

Siedemnastowieczny Massachusetts, Salem. Miasto opanowane przez czarownice, wiedźmy i złe moce. Piękne, pewne siebie i szalenie niebezpieczne kobiety trzymają wszystkich w garści, mimo że przez długi czas nikt nie wie o ich prawdziwej naturze. Do czasu.

Wojenny weteran John Alden wraca po latach do rodzinnego miasta i nie zastaje tego, co zapamiętał. Zdaje się, że nad miasteczkiem wisi mroczne fatum, niewidzialny dreszczyk grozy i nadchodzącego zła. Oskarżenia o sianie niepewności i mroku można rzucać na prawo i lewo, nie tylko na kobiety.

Once Upon A Time

once upon a time cancelled
źródło: ABC

O tej baśniowej produkcji wie już chyba każdy, a jeśli nie, to słusznie znalazł się na liście. Magia, baśnie, legendy i oczywiście wiedźmy, których w bajkach zabraknąć nie można. Oczywiście oprócz nich spotkamy wiele baśniowych postaci, które władają potężnymi czarami i nie omieszkają namieszać w historii.

Storybrook to miasteczko, nad którym wisi straszna klątwa, o której mieszkańcy nie pamiętają. Nie pamiętają również swoich prawdziwych imion, przeszłości i bliskich. Prowadzą względnie normalne życie, do momentu, kiedy nie powraca Emma. Tylko ona może odmienić losy miasteczka i przywrócić historii jej prawidłowy bieg.

Good Witch

goodwitch01 e1428816437417

Samotna matka, nastoletnia córka i małe miasteczko Middleton. Spokojna okolica, normalne życie, utopijna wizja cudownego życia. Robi się ciekawiej, gdy z wielkiego miasta przyjeżdża szanowany doktor wraz ze swoim synem. Wprowadzają się do domu obok czarującego duetu matki i córki, które postanawiają wykorzystać okazję do rozrywki.

Serial jest kontynuacją przygód filmowej serii o tej samej nazwie, przedstawiającej przygody głównej bohaterki Cassie Nightingale. Nie trzeba jednak oglądać filmów, by świetnie bawić się z czarownicami.

ZOBACZ TEŻ  Najzabawniejsze seriale w historii - aż 20 propozycji!

Wieczna Wiedźma

wieczna wiedzma
Netflix

Dziewiętnastoletnia Carmen jest niewolnicą i wiedźmą. Właśnie ma spłonąć na stosie za miłość do białego mężczyzny. Jedyna nadzieja w przeżyciu jest w starym czarodzieju, który składa dziwną ofertę. Młoda wiedźma będzie mogła przenieść się w czasie do miejsca, gdzie nikt już nie wierzy w wiedźmy, ale już nigdy nie będzie mogła użyć mocy.

Carmen trafia do współczesnej Kolumbii i stara się jak najszybciej dostosować do nowej rzeczywistości. Zaczyna nowe życie, chodzi do szkoły, poznaje przyjaciół i wydawać by się mogło, że wszystko będzie dobrze. Niestety, wiedźmia natura Carmen tego nie ułatwia.

American Horror Story: Sabat

american horror story sabat

Mroczne, straszne, krwawe – idealne na halloweenowy dzień! Serial skupia się na szkole dla młodych czarownic, w której uczennice szkolą swoje umiejętności i zdobywają kolejne, rosnąc w siłę i potęgę. Muszą jednak ukrywać się przed światem, w którym czyha wiele wrogów, nie tylko tych ludzkich. Jednocześnie umiera najpotężniejsza z wiedźm, która stała na straży i u władzy Sabatu. Czarownice muszą przejść przez próby, by wyłonić nową przywódczynię.

Jeśli ta pozycja chwyciła za twoje serce, koniecznie obejrzyj też American Horror Story: Apocalypse, gdzie kontynuowana jest historia bohaterek, które tym razem nie muszą ocalić tylko siebie, ale i cały świat.

 The Originals

the originals
The Originals – materiały promocyjne

Spin-off Pamiętników wampirów wprowadza nas do nowego miejsca, pełnego nowych niebezpieczeństw, bohaterów i wrogów. Niklaus Mikaelson wyjeżdża z Mystic Falls i powraca do Nowego Orleanu, miasta, które kilkaset lat temu założył ze swoimi przyjaciółmi. Na miejscu okazuje się jednak, że władzę przejął groźny i krwiożerczy wampir Marcel.

Mikaelson wraz z dwójką przyjaciół postanawia zawrzeć sojusz z miejscowymi wiedźmami, które mają pomóc w obaleniu rządów Marcela, przywracając porządek i spokój oraz oddając tron Pierwotnym.

Eastwick

eastwick 12534852825231
Fandom

Trzy gospodynie domowe – Roxie, Kat i Joanna – prowadzą spokojne, monotonne życie w cichym miasteczku Eastwick. Ich życie zmienia się drastycznie, gdy do miasta przybywa dziwny mężczyzna Darryl Van Horne. Budzi on w kobietach pradawne moce i umiejętności, o których nie miały pojęcia. Od teraz muszą zmierzyć się z rzeczami, o których do tej pory nie chciały wiedzieć.

Serial powstał w oparciu o kinowy przebój Czarownice z Eastwick, który pojawił się na wielkim ekranie w 1987 roku. Rozbudowany o nowe przygody i bohaterów serial zdobył rzeszę wiernych fanów, oczarowanych wiedźmami.

Czarodziejki

czarodziejki05678

Trzy siostry, rozdzielone przez koleje losu, wprowadzają się do starego domu odziedziczonego po babci. W trakcie porządków znajdują Księgę Mroku, dzięki której dowiadują się o swoich mocach i o tym, że od pokoleń w ich rodzinie był wiedźmy. Razem muszą chronić księgę i ludzi przed pradawnym złem, demonami i wieloma niebezpieczeństwami, które nie zawsze przybierają postać potworów.

Od 2018 roku emitowany jest również remake – Charmed – który nieznacznie różni się od wersji z ubiegłych lat. Fabuła odgrywa się w czasach współczesnych i przedstawia historię trzech sióstr, które po śmierci matki odkrywają, że są wiedźmami.

Czarownice z East Endu

czarownice z east endu 2013

Zaręczyny są wydarzeniem, które zmienia życie kochanków i ich bliskich. Każdy chce je zapamiętać jak najlepiej i kojarzyć z pięknym elementem życia. Jednak zaręczyny pewnej młodej kobiety powodują bieg wydarzeń, który nie jest taki kolorowy, jakby tego pragnęła

Matka dwóch dorosłych córek zmuszona jest wyznać im prawdę o ich pochodzeniu. Wywodzą się z rodu potężnych i nieśmiertelnych czarownic, a teraz muszą użyć swych mocy, aby chronić.

Czarny Księżyc

czarny ksiezyc
Netflix

Siedemnastowieczne Włochy padają ofiarom zabobonu i inkwizycji polującej na wiedźmy, które ich zdaniem niedługo zniszczą świat i sprowadzą zagładę. W sprawy Kościoła i Diabła zostaje wplątana nastolatka wraz ze swoim młodszym bratem. Mając tylko siebie próbują przetrwać, nikomu nie chcąc zaufać.

Wszystko komplikuje pechowa miłość, którą musi pogodzić ze swym potężnym przeznaczeniem. Jak się niedługo okazuje, nie tylko inkwizycja im zagraża, ale o wiele potężniejszy wróg.

ZOBACZ TEŻ  Najbardziej wyraziste metamorfozy serialowych postaci - top 12

Tajemny Krąg

3435 tajemny krag
Zszywka

Cassie Blake traci w pożarze matkę. Wydarzenie to odciska na niej traumę, przez co decyduje się na przeprowadzkę do babci mieszkającej w małym miasteczku Chance Harbor. Zaczyna chodzić do nowej szkoły, gdzie poznaje przyjaciół. Nie trzeba długo czekać, aby zaczęły dziać się dziwne rzeczy. Znajomi Cassie wyjawiają jej prawdę o niej i o nich samych.

Nastolatkowie postanawiają zawiązać krąg, w którym będą rozwijać swoje moce. Jednocześnie przysięgają sobie, że pozostanie to ich tajemnicą. Okazuje się jednak, że złym mocom zależy na ich zdolnościach. Grupa przyjaciół znajdują się w poważnym niebezpieczeństwie.

Fatalna czarownica

fatalna czarownica

Gdy młoda dziewczyna odwiedza Akademię dla Czarownic Panny Cackle odkrywa w sobie magiczne zdolności. Zostaje przyjęta do szkoły, ale jej niezdarność i gapiostwo szybko ściągają na nią wrogość i pośmiewisko rówieśników. Zakręcony świat magii miesza się z rutyną codziennego życia w szkole, a nastoletnie problemy czarodziejek wcale nie odbiegają od problemów innych nastolatków.

Mimo że nie uświadczymy tu pradawnych klątw, zagrożeń i złych mocy, to pozycja ta z całą pewnością dostarczy dużo humoru i pewności siebie.

Przeklęta

Katherine Langford
fot. Netflix

Nastoletnia Nimue zostaje oskarżona o czary, gdy wraz z przyjaciółką zakrada się do miasta ludzi i używa swoich mocy do wygrywania w kości. Tym samym przyspiesza na swoich pobratymców wyrok śmierci. Jest od teraz jedną z ostatnich magicznych istot, na które ludzie usilnie polują i chcą zabić, widząc w nich niebezpieczeństwo.

Dziewczyna musi odnaleźć Merlina, jedyną osobę, która będzie w stanie pomóc jej ocalić magię i świat nadprzyrodzonych istot, które są na skraju zagłady. Odkrywa, że to od zawsze było im przeznaczone.

Przygody Merlina

Seriale o wiedźmach, ale dla czarnoksiężnika też się znajdzie miejsce!

Do Camelotu rządzonego przez króla-tyrana Uthera Pendragona przybywa młody Merlin. Pomimo ukrywania swoich zdolności i mocy przed królem, który nienawidzi magii i magicznych stworzeń, szybko zdobywa nowych wrogów. W ukryciu i przetrwaniu pomaga mu nadworny alchemik Gaius. Dzięki niemu poznaje największe sekrety Camelotu oraz własne przeznaczenie.

Młody kandydat do korony książę Artur nie patrzy zbyt przychylnie na Merlina i staje się jego największym przeciwnikiem. Do czasu, gdy nie potrzebuje magicznej pomocy, a ich losy zostają na zawsze ze sobą splecione.

Magicy

Magicy

W Nowym Jorku funkcjonuje Uniwersytet Brakebills, który szkoli młodych i zdolnych czarodziejów. W jego szerego zostaje przyjęty ambitny nastolatek Quentin Coldwater. Zaprzyjaźnia się z czwórką studentów, z którymi doskonali swoje umiejętności oraz pakuje się w mniej lub bardziej niebezpieczne kłopoty.

W tym samym czasie przyjaciółka Quentina – Julia – która została odrzucona przez Uniwersytet, nie zamierza rezygnować w szkoleniu swoich zdolności i przybrania na sile. Praktykuje magię, nie wiedząc, co może jej przez to zagrozić.

Kocie wiedźmy

kocie wiedzmy

W swoje dwunaste urodziny Willa Ward dostaje niezwykły prezent. Jest to kot, lecz nie taki znowuż zwykły mruczek. Dzięki niemu wraz z przyjaciółkami ma szansę poznać świat czarów, gadających zwierzaków i magii. Razem mogą przeżywać przygody, o których do tej pory czytały tylko w książkach.

Serial jest świetną przygodą dla rodzin i nie tylko. Pokazuje niezwykłą siłę przyjaźni, dobra i piękno świata. Wszystko to okraszone przyjaznym humorem, który niejednego rozbawi. W końcu nie wszystkie seriale o wiedźmach muszą być straszne!

Biuro Ochrony Magii

biuro ochrony magii
Netflix

Świat ludzi istnieje w harmonii i spokoju ze światem magii i dziwnych stworzeń. Jednak gdy technologia rozwija się coraz bardziej, ludzie zapominają o czarach, a magiczne kreatury postanawiają żyć w ukryciu. Po wielu latach separacji ktoś zapragnął przywrócić dawny ład i wykorzystuje do tego nastolatkę Kyrę.

Dziewczyna odnajduje magiczne królestwo i staje się osobą łączącą oba światy. Jako jedyna może zjednoczyć dwie rzeczywistości i ocalić je od zguby. Wraz ze swoim towarzyszem Peterem odkrywa mroczne sekrety światów, które oddalają ją od celu.

Seriale o wiedźmach – podsumowanie

Ta czarująca lista zawiera te oczywiste seriale o wiedźmach, ale też ciekawe nowości i mniej popularne produkcje. Jednak wątpliwe, iż zostały tu zawarte wszystkie tytuły o czarownych paniach. Dajcie znać, czy coś nie zostało pominięte i oczywiście nie zapomnijcie podzielić się wrażeniami z seansów!

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze