Serial Batwoman – amerykański serial science fiction wyprodukowany przez Worner Bros. Television, Berlandi Productions oraz DC Entertainment. Serial został stworzony przez Caroline Dries, na podstawie komiksów o tym samym tytule wydawanych przez DC Comics autorstwa Geoffa Johnsa, Granta Morrisona, Grega Rucka, Marka Waida oraz Keith Giffen. Serial emitowany jest od 6 października 2019 roku w amerykańskiej stacji The CW. W Polsce jego premiera odbyła się 15 października 2019 roku na stacji HBO GO, a 22 grudnia 2019 roku na HBO. Obecnie serial składa się z jednego sezonu, lecz wiadomo o kontynuacji serialu.

Fabuła serialu Batwoman skupia się na Kate Kane, kuzynce Bruce’a Waynae’a, która tak samo jak członek swojej rodziny walczy z przestępczością w Gotham City.

Serial Batwoman tak samo jak inni bohaterowie DC Comics występuje także w różnych crossoverach jak np. „Kryzys na Nieskończonych Wodach”.

Wiadomo, że seria o „kobiecie-nietoperz” będzie kontynuowana, lecz obecna odtwórczyni roli Ruby Rose, zdecydowała się zrezygnować z roli, zostanie z pewnością zastąpiona inną aktorka.

Do obsady serialu należą także: Rachel Skarsten, Meagan Tandy, Nicole Kang, Camrus Johnson, Eliabeth Anweis oraz Dougray Scott.