Once Upon A Time to amerykański serial telewizyjny fantastyczno-dramatyczny.

Dawno, dawno temu – te trzy słowa kojarzą się najczęściej z baśniami z naszego dzieciństwa. Prawie każdy film czy serial animowany przedstawiał nam wzruszającą  historię, która oczywiście kończyła się happy endem. 

Twórcy hitu Lost:Zagubieni – Adam Horowitz i Edward Kitsis – stworzyli dalsze losy postaci z bajek, które łączą się w spójną całość. 

Czy kiedykolwiek spodziewaliście się połączenia historii Czerwonego Kapturka z Wilkiem? A może miłości Rumplestiltskina z Bellą? Właśnie takie rzeczy dzieją się w Once Upon A Time. 

Akcja serialu toczy się w małym miasteczku Storybrooke, do którego trafiają wszystkie postacie z zaczarowanego lasu. Nikt nie pamięta, kim był w poprzednim życiu. Czas również stanął w miejscu. Przyczyną przybycia bohaterów do Storybrook jest klątwa, którą rzuciła Zła Królowa. Jedyną nadzieją dla nich jest córka Śnieżki i Księcia, Emma, która tuż po narodzinach została przeniesiona przez portal do naszego” świata. 

28 lat później u progu drzwi Emmy zjawia się jej dziesięcioletni syn, którego kobieta oddała do adopcji. Chłopczyk przekonuje biologiczną matkę, by pojechała wraz z nim do Storybrooke, zniszczyć klątwę. Kobieta wyrusza do miasteczka, by odwieźć syna. Postanawia zostać na kilka dni. Wtedy historia się dopiero zaczyna…

Powstał spin-off produkcji zatytułowany Once Upon a Time in Wonderland, który opowiada historię Alicji w Krainie Czarów.