Supergirl to amerykański serial gatunku science fiction wyprodukowany przez Berlanti Productions, DC Entertainment i Warner Bros. Television. Serial jest adaptacją komiksu o tym samym tytule, stworzonego przez Otto Bindera oraz Ala Plastino, wydanego przez DC Comics. Premierowy odcinek serialu został wyemitowany 26 października 2015 roku przez CBS.

Fabuła serialu skupia się na urodzonej na Kryptonie kuzynce Supermana, Karze Zor-El. W wieku 13 lat dziewczyna została wysłana na Ziemię przez biologiczną matkę. Lata temu Krypton miał wybuchnąć, dlatego zarówno Kara, jak i jej kuzyn Kal-El trafiają na Ziemię. 

Bohaterka serialu zostaje wychowana przez rodzinę Danversów w Midvale, która uczy ją, jak kontrolować nadprzyrodzone zdolności. Kilka lat później, 24-letnia Kara jest świadkiem katastrofy samolotu, w którym znajduje się jej siostra Alex. Aby uratować ludzi, musi publicznie użyć swoich zdolności. Po udanej akcji media dowiadują się o istnieniu Supergirl. Od tego momentu Kara postanawia zostać superbohaterką, zakładając kostium Supergirl.