Serial Arrow to amerykański serial telewizyjny o tematyce science fiction, stworzony przez Grega Berlanti, Marca Guggenheima i Andrew Kreisberga opierający się głównie na serii komiksów Green Arrow wydawnictwa DC Comics.

Jego amerykańska premiera odbyła się 10 października 2012 roku na kanale The CW. W Polsce został wyemitowany przez stację Universal Channel od 15 października 2013 roku. Emisje zakończono 14 czerwca 2015 roku na 1-3 sezonów, po czym od 25 lutego do 13 maja pierwszy sezon był emitowany na TV Puls. Obecnie można go oglądać na platformie Netflix.

Na obecną chwilę Serial Arrow został zakończony w 2020 roku na liczbie ośmiu sezonów.

Serial Arrow przedstawia losy miliardera Olivera Queena (Stephen Amell), który po 5 latach od katastrofy morskiej zostaje odnaleziony na bezludnej wyspie na Pacyfiku. Pobyt na wyspie odmienił go, co zauważa jego rodzina. Queen próbuje na nowo pojednać się z najbliższymi i byłą dziewczyna Laurel Lance (Katie Cassidy), w między czasie tworzy swoją sekretna tożsamość. Oliver podczas dnia wiedzie swoje beztroskie, bogate życie, które zwykł wieść za czasów katastrofy, lecz nocą staje się Zieloną Strzałą, który walczy ze złem.

Do głównej obsady serialu należą: Stephen Amell, Katie Cassidy, David Ramsey, Willa Holland, Paul Blackthorne, Emilly Bett Rickards, John Barrowman, Manu Bennett.