Bridgertonowie to amerykański dramat stworzony przez Chrisa Van Dusen i wyprodukowany przez Shondę Rhimes. Pierwszy sezon zadebiutował na Netflixie 25 grudnia 2020 roku, a w styczniu 2021 roku została podpisana umowa na drugi sezon. W kwietniu twórca serialu ogłosił na swoim koncie na Twitterze, że powstaną również sezony 3 i 4.

Serial ten został okrzyknięty mianem najpopularniejszego na Netflixie po tym, jak w 28 dni od premiery obejrzały go aż 82 miliony osób.

Pierwszy sezon został stworzony na podstawie pierwszej z dziewięciu nowel o losach rodu Bridgertonów autorstwa Julii QuinnMój Książę. Składa się z ośmiu odcinków, a każdy trwa około godziny.

Akcja ma miejsce w XIX-wiecznej Anglii i skupia się na losach najstarszej córki z rodu Bridgertonów – Daphne (Phoebe Dynevor) – oraz jej historii miłosnej z przystojnym księciem Hastings – Simonem (Regé-Jean Page). Ona – piękna młoda dama, która marzy o ślubie z miłości; on – buntownik, który przysiągł nigdy się nie ożenić.

Serial Bridgertonowie otrzymał łącznie 13 nominacji, m.in. do Złotego Popcornu za najlepszy program telewizyjny i najlepszy pocałunek. Zdobył też nagrodę Amerykańskiej Gildii Charakteryzatorów za najlepsze fryzury historyczne i postaci w serialu telewizyjnym.