Najlepsze seriale o miłości – 5 ulubieńców introwertyczki

}

Data: 21 maja 2021

Walentynki już daleko za nami, ale każdy moment jest odpowiedni, by wzbogacić swoje życie o nutkę romantyzmu. A nie ma nic bardziej romantycznego niż oglądanie serialu o miłości w towarzystwie ukochanej osoby, świec, kocyka i kubka kakao lub lampki wina. Cóż, przynajmniej dla takiej introwertyczki, jak ja. Zobaczcie najlepsze, według mnie – introwertyczki – seriale o miłości.

#1 Jane The Virgin

seriale o miłości - jane the virgin
źródło: Instagram

Jane The Virgin opowiada historię młodej latynoski, Jane, która ma dokładnie zaplanowane i poukładane życie, do czasu aż… przypadkowo zachodzi w ciążę, będąc nadal dziewicą. Do tego dochodzi jej życie romantyczne, które z początku także wydaje się całkiem stabilne. Lecz tylko na początku, bo od telenowel latynoskich, do których jest zaliczana jest ta produkcja, należy oczekiwać wielu zawirowań miłosnych. Serial wciąga już od pierwszych scen. Fakt, że tak kurczowo trzyma się konwencji gatunku sprawia, że jest zabawny i przyjemnie się go ogląda.

#2 Plan na miłość

recenzja plan na miłość
źródło: IMDb

Plan na miłość to francuski serial o miłości. Ta komedia romantyczna przedstawia nam losy Elsy, którą chłopak zostawił dla innej. Dziewczyna jest zdołowana i w stanie upojenia alkoholowego wypisuje SMS-y do swojego byłego, co oczywiście nie podoba się jej przyjaciółkom. Jedna z nich – Charlotte – postanawia więc wspomóc Elsę i wynajmuje pewnego mężczyznę, by ten się z nią umówił i przespał. Możecie domyślić się, w jakim kierunku potoczy się akcja. Niemniej jednak nie jest to jedna z tych typowych produkcji, która pokazuje utopijny związek dwojga ludzi. Tutaj dostajemy bardziej realistyczną wersję.

#3 Lovesick

Lovesick recenzja
źródło: www.filminquiry.com

Lovesick to dość nietypowa komedia romantyczna, pomimo przetartego już schematu dwójki przyjaciół, którzy się kochają, ale nie mogą być ze sobą. Rozpoczyna się informacją, że jedna z głównych postaci serialu, Dylan… ma chlamydię. Musi więc skontaktować się ze wszystkimi partnerkami seksualnymi, jakie do tej pory miał i powiadomić je o zaistniałej sytuacji. Spisuje wszystkie imiona alfabetycznie i stąd też każdy odcinek zatytułowany jest imieniem którejś z dziewczyn. Poznajemy też Luke’a, Evie i Angusa – trójkę przyjaciół Dylana, z których każdy boryka się z własnymi problemami. Wciąż jednak są to problemy skupione na miłości. Pomimo tak poważnej tematyki, jaką jest wspomniana choroba, serial jest lekki i zabawny.

ZOBACZ TEŻ  Seriale romantyczne Netflix - zobacz 5 propozycji obrazów miłości

#4 Bridgertonowie

2da9ac42d90712983e0f1f1023119631
źródło: Netflix

Bridgertonowie to serial, który łączy w sobie elementy fantasy i romansu historycznego. Jego akcja umiejscowiona jest w XIX-wiecznej Anglii, gdy jedynym celem kobiety było wyjście za mąż i założenie rodziny. Na pierwszy plan wysuwa się tytułowa rodzina Bridgertonów, a zwłaszcza najstarsza córka – Daphne. Jesteśmy świadkami jej debiutu na salonach i zmagań w poszukiwaniu godnego jej męża, co naprawdę utrudnia jej brat, Anthony – który, z powodu śmierci ojca, jest także głową rodziny Bridgertonów. Niebawem poznaje przystojnego Księcia Hastings, wchodzi z nim w układ, na którym korzystają oboje i… akcja nabiera tempa.

#5 Valeria

actualidad 482462213 152221271 1706x960
źródło: www.elespanol.com

Jako fanka wszystkiego, co hiszpańskie, musiałam umieścić w tej liście choć jedną produkcję z Hiszpanii. Valeria to dramat romantyczny, sklasyfikowany przez Netflixa jako seks-komedia. Opowiada o losach tytułowej Valerii – doświadczającej chwilowej blokady artystycznej pisarce – i jej trzech przyjaciółek. Ta ośmioodcinkowa produkcja porusza nie tylko temat miłości, ale także takie kwestie, jak: kobieca przyjaźń, problemy małżeńskie, zdrady czy ambicje i porażki zawodowe. Oczywiście, nie brakuje też scen zmysłowego seksu.

Seriale o miłości – podsumowanie

W tej liście zawarłam seriale o miłości, które mi osobiście najbardziej przypadły do gustu. Znajdziecie w niej takie produkcje, które przedstawiają utopijną wersję miłości, tę wręcz idealną projekcję romantyzmu, która zdaje się być już na wyginięciu. Znajdziecie tu również takie, które nie owijają w bawełnę – pokazują miłość pełną przeszkód i sprzeczności. Niektóre są zabawne, inne – bardziej poważne. Do wyboru, do koloru. Tak więc nie pozostaje mi nic innego, jak tylko życzyć Wam miłego oglądania!

A jakie Wy wstawilibyście tutaj najlepsze seriale o miłości? Jak wyglądałby ranking takich seriali w Waszym wykonaniu? Koniecznie dajcie znać w komentarzu.

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Magdalena Marcinków

Filolożka, poliglotka, nauczycielka języków i copywriterka / content writerka. Świadoma optymistka, joginka, pasjonatka mediów społecznościowych. Pozytywnie zakręcona.