Najciekawsze serialowe rodziny – TOP 18

j

Autor: Ula Zywer

}

Data: 13 lipca 2018

Seriale, w których postaci są członkami jednej rodziny, mają w sobie coś ujmującego. Trudno powiedzieć, czy to zagłębienie się w relacje czy może podobieństwo do codziennych sytuacji, z którymi sami się spotykamy. Co by to nie było – uwielbiamy oglądać produkcje, gdzie serialowe rodziny grają pierwsze skrzypce. Poniżej wyróżniamy kilka z nich, które przyciągają przed ekrany rzesze widzów.

Współczesna rodzina

serialowe rodziny

Źródło: ABC

Istnieją takie serialowe rodziny, które mocno wyróżniają się na tle innych. Jeśli trzeba by było wskazać familię, która jest najbardziej „na czasie”, to zdecydowanie wybór padłby na tytułową Współczesną rodzinę. W tym serialu przewijają się wszelkie motywy, jakie można spotkać we współczesnych relacjach między krewnymi i jakie wymagają akceptacji wszystkich członków rodu. Gejowski związek? Proszę bardzo. Adopcja dziecka zza granicy? Jak na tacy. Małżeństwo starszego mężczyzny z młodą pięknością? Jest i to! Kiedy do tego doda się serię nieco bardziej typowych dla przeciętnych rodzin zdarzeń i ogromną dawkę humoru, uzyska się efekt nie do podrobienia.

Świat według Bundych

serialowe rodziny

Źródło: Hollywood Reporter

Skoro do tablicy został już wywołany Ed O’Neil, to trzeba wspomnieć jego rolę w Świecie według Bundych. Serialowe rodziny jak ta, której głową był sprzedawca butów Al Bundy, bawią widzów w różnym wieku i okazują się ponadczasowe. Serial kręcono i emitowano w latach 1987-1997, ale wciąż pozostaje opowieścią na czasie. Kłopoty z dorastającymi dziećmi, problemy finansowe i ciągłe wymagania żony – brzmi jak samo życie. Jakkolwiek źle to nie zabrzmi, zmęczony smutną egzystencją i niezadowolony ze swojej pracy Al Bundy jest przekomiczny. Oglądając kolejne odcinki po prostu czeka się na powtórzenie sposobu, w jaki Al wkracza do domu po powrocie z pracy i w jaki siada wygodnie przed telewizorem.

Rodzina Addamsów

serialowe rodziny

Źródło: The 13th Floor, serialowe rodziny

Kto lubi czarny humor tak samo jak Addamsowie lubią czarny kolor, ten z pewnością poznał produkcje takie jak Rodzina Addamsów i jego młodsza wersja Nowe przygody rodziny Addamsów. Wszystkie serialowe rodziny razem wzięte nie są tak pokręcone jak Addamsowie. W jednym osadzonym na bagnach domu znajdziemy mnóstwo mroku, tajemnic, przedziwnych zwyczajów i oczywiście humoru. Mimo tego, że Addamsowie okazują się tak dziwni, w ich relacjach nie brakuje pokrętnie rozumianej troski i miłości.

Pełna chata

landscape 1433788312 gettyimages 93417150

Źródło: Good Housekeeping

Pełna chata to jeden z amerykańskich familijnych klasyków. W Polsce również był emitowany i chwała za to telewizji, bo takie serialowe rodziny widzowie wprost uwielbiają. Trzeba zacząć chyba od tego, że ci, którzy tworzą Pełną chatę nie do końca są rodziną – Danny Tanner (Bob Saget) bowiem wychowuje swoje trzy córki z pomocą szwagra i przyjaciela. Trzech mężczyzn wychowujących trzy dorastające dziewczęta – na pozór brzmi jak przepis na katastrofę. Kiedy jednak taką historię przenosi się na ekran, otrzymuje się przezabawną historię.

Simpsonowie

simpsons1920 58b5a0013df78cdcd87a03bc

Źródło: ThoughCo

Matt Groening to najważniejsze nazwisko w biznesie produkcji animowanych dla dorosłych. Właściwie wszystko, co stworzy, jest absolutnym hitem. Dzisiaj jednak przywołamy tylko jedno z jego dzieł – Simpsonów. Nikt tak jak Groening nie potrafi w tak zabawny sposób oddać realiów życia w Ameryce i ośmieszyć niektórych tamtejszych zwyczajów. Robi to zresztą od końca lat 80., a nam serial wcale się nie nudzi. Życie Homera i Marge oraz trójki ich dzieci – Barta, Lisy i Maggie – na co dzień można określić jako zwyczajne, ale przeplata je mnóstwo absurdalnych sytuacji.

ZOBACZ TEŻ  Peaky Blinders – recenzja sezonu 5. – Do biegu, gotowi, start!

Przyjaciele

gallery 1470836248 friends ross monica jack judy david schwimmer courteney cox elliott gould christina pickles

Źródło: Digital Spy

Kiedy ogląda się Przyjaciół nie sposób nie zwrócić uwagi na rodzinę Gellerów. Wszystkie serialowe rodziny mają mniej lub bardziej skomplikowane relacje, ale więzi między Monicą, Rossem i ich rodzicami są doskonałym uzupełnieniem historii szóstki przyjaciół. Wszyscy uwielbiamy bezkrytyczny stosunek Judy do Rossa i opiekuńczość Jacka względem Monici – wydają się przerysowane, ale nigdy nie mamy ich dość. Każdy prawdziwy fan Przyjaciół wyczekuje flashbacków z imprez rodzinnych, które rzucają nowe światło na życie Gellerów.

Rodzinka.pl

serialowe rodziny

Źródło: TVP VoD, serialowe rodziny

Z rodzin, które pojawiają się w polskich serialach, najbardziej lubimy rodzinę Boskich. Oglądając amerykańskie seriale wiemy, że jest w nich dużo prawdy, ale dopiero gdy zaczynamy śledzić życie Boskich, to mamy z kim się utożsamić (bo jednak realia i zwyczaje z Polski nieco odbiegają od tych amerykańskich). W domu Boskich nie brakuje zabawnych sytuacji, do których musi przecież dochodzić, kiedy pod jednym dachem funkcjonuje trójka dorastających chłopców, nieco zniecierpliwiony ojciec, Ludwik i próbująca ogarnąć tę męską hałastrę jedyna kobieta w domu, żona Ludwika, Natalia.

Peaky Blinders

peaky blinders

Historia gangsterskiej rodziny prosto z podziemnego światka Birmingham. Jedna z najsilniejszych grup przestępczych po I wojnie światowej, znana jako Peaky Blinders, kierowana jest właśnie przez jedną rodzinę, a na ich czele stoi Thomas Shelby. Nie jest to zwyczajna familia, a jej losy są bardziej tragiczne niż zabawne, za to niezwykle angażujące. Ci, co lubią takie klimaty i szczyptę przemocy na pewno ich kojarzą.

Bad Blood

bad bloodserial

Sycylijska rodzina Rizzuto to kolejna gangsterska rodzina, która dowodzi montrealskiej mafii. Na jej czele stoi Vito, któremu przez lata udało się uniknąć wymiaru sprawiedliwości. Śmierć, narkotyki, zabójstwa i ogólna przestępczość to dla Rizzuto codzienność. Co ciekawe, historia tej familii oparta jest na prawdziwych zdarzeniach, a o samych bohaterach znaleźć możemy liczne artykuły w internecie.

Bates Motel

bates motel norma and norman

Losy nielicznej i wybitnie patologicznej rodziny. Uwaga widza skupia się na chłopcu – Normanie, w którym przez laty naradzają się mordercze popędy i szaleństwo oraz jego matce – Normie, która usilnie stara się go kryć. Gdyby tego było mało, partner matki ginie właśnie w chwili jednego z napadów Normana, który zwyczajnie go zabija. Po tych wydarzeniach Norma i Norman wyprowadzają się i otwierają motel w nadmorskiej miejscowości. Większość makabrycznych zbrodni popełnianych jest właśnie tam, a sam motel okazuje się wcale nie być miejscem schronienia dla podróżnych. Jest miejscem grozy i katastrofy.

Skins

skins 2

Effy i Tony Stonem to rodzeństwo wywodzące się z nieco dysfunkcyjnego otoczenia. To właśnie od historii Tony’ego rozpoczyna się cały serial, który jednak nie skupia się jedynie na ich rodzinie, a na grupie nieco zagubionych nastolatków. Nie umniejsza to jednak rodzinie Stonem, która zdecydowanie należy do tych ciekawszych, głównie za sprawą właśnie Effy i Tony’ego. Prowadzą zbuntowane, trochę patologiczne życie, a wszystko, co robią ma swoje uzasadnienie. Ich historia bywa zabawna, ale gdy widz zagłębi się w ich życie, to zauważy wewnętrzną tragedię, jaką przeżywają.

Cudowne lata

cudowne lata

Rodzina Arnoldów w przeszłości zyskała popularność na całym świecie, a pokolenia X na pewno ją pamięta, lub chociaż kojarzy. Rodzinne, niewinne konflikty, pierwszy przyjaźnie, miłości i złamane serca są na pozór całkiem typowe, niewyróżniające się. Zawsze istnieje również wyjątek od reguły, tak też było oczywiście w przypadku klanu Arnoldów, którzy, mimo bycia standardową rodzinką, wzbudzili zainteresowanie widzów z prawie każdego zakątku globu.

ZOBACZ TEŻ  Seriale postapokaliptyczne, które musisz obejrzeć - TOP 8

Nie ma jak w rodzinie

niemajakwrodzinie123

Popularny animowany serial dla dorosłych opowiada o rodzinie Murphych i o tym, jak starają się wieść zwyczajne życie. Losy Frank, Sue oraz ich dzieci – Kevina, Maureen i Billa celebrują wszystko, co przyniesie nostalgię widzom, którzy pamiętają realia lat 70. XX wieku. Historia żyjącej na przedmieściach rodziny opowiada jednak o polityce, mimo że ich czasy na to by wskazywały. Serial mówi głównie o tym co ludzkie, o emocjach, relacjach i więzach rodzinnych, czyli o tym, co większości z nas jest bliskie.

Rick i Morty

bez tytuluo

fot. screen z youtube

Kolejna z animowanych produkcji, które w dzisiejszych czasach otrzymały drugie życie. Historia ekscentrycznego naukowca – Ricka Sancheza, któremu w codziennych i typowych dla niego perypetiach towarzyszy jego wnuk – Morty Smith. Na ekranach nie brakuje również innych członków rodziny – nieco nieporadnego Jerry’ego, nastoletniej Summer i zaradnej Beth. Ich losy z pozoru są zwyczajne, jednak za zamkniętymi drzwiami okazuje się, że nie jest to tradycyjna rodzina, a ich podróżom po galaktycznych odmętach towarzyszą wzmianki o charakterze politycznym i kulturowym.

Breaking Bad

breakingbad0822131280jpg 882ab6 1280w

Źródło: AMC

Niepozorny nauczyciel chemii – Walter White dowiaduje się o swojej chorobie. Wtedy jego życie zmienia się nie do poznania, a wszystko się komplikuje. Rozpoczyna działalność przestępczą (w dobrej wierze), na której zyskać ma jego rodzina. Losy jednak toczą się inaczej i jego żona Skyler, cierpiący na porażenie mózgowe syn i nienarodzone dziecko tylko na tym cierpią, głównie mentalnie. Do pakietu dochodzi szwagier, który (o ironio) jest policjantem i ściga nieuchwytnego producenta wyjątkowej metamfetaminy, którym okazuje się właśnie Walter. Z pozoru zwyczajna rodzina zaczyna tracić do siebie zaufanie, a relacje sypią się niczym piasek w klepsydrze.

Family Guy

which family guy character are you

Rodzina Griffinów to zdecydowanie rodzina dziwna. Bohaterem głównym jest Peter, głowa rodziny żeni się z protestancką Lois. Przybrany ojciec Petera jest zagorzałym katolikiem, przez co nie jest zbyt skory do nawiązywania przyjaznych relacji z Lois, a wręcz jej nienawidzi. Do tego dochodzą dzieci: nieurodziwa Meg, nastoletni Chris oraz diabelski Stewie. Ten ostatni, mimo że jest w wieku niemowlęcym, to planuje przejąć władzę nad światem oraz obmyśla plan zabicia matki. Towarzyszy mu homoseksualny miś Rupert. Do kompletu, jakby tego było mało, dochodzi uczłowieczony pies-alkoholik Brian, który mimo ludzkich zachowań traktowany jest jak zwierzę domowe. Jest również niespełnionym wielbicielem Lois.

The Originals

the originals

Spin-off „Pamiętników wampirów”, który przybliża nam losy postaci elitarnej, pierwotnej rodziny. Wszystkie inne żądne krwi istoty pochodzą od nich właśnie. Klaus, Rebekah i Elijah Mikaelson żyli swoim wampirzym życiem od tysiąca lat. Nie są to jedyni członkowie tej skomplikowanej rodziny, bo widzowie poznają również między innymi Finna, lecz to na tej trójce skupia się fabuła serialu. Gdyby tego było mało, do krwiopijczego zestawienia dochodzą konflikty z wilkołakami i czarownicami, a sama rodzina w całym tym chaosie usiłuje naprawić nie tylko swoją przeszłość, ale i przyszłość.

Dynastia

dynastia

Źródło: The CW

Ci, którzy kojarzą „Dynastie” z zeszłego wieku, mogliby pomyśleć, że stworzono jego nowoczesny sequel. Nic bardziej mylnego. Adaptacja z 2017 roku jest całą historią, opowiedzianą od nowa. Rodzina Carringtonów to esencja bogatej klasy. Lśniące zęby i włosy, oczywiście zawsze ułożone, eleganckie ubrania i kupa forsy. Ale i intrygi i manipulacje. W głównej roli obsadzona została Fallon, przez co na nowo poznajemy ten elitarny świat, jednak z trochę innej perspektywy. Wpływowa rodzina czasem wydaje się dążyć do celu po trupach. Ale czy to nie jest jej urok?

Podsumowanie: najciekawsze serialowe rodziny

Motyw rodziny jest właściwie poruszany w większości produkcji. W końcu przywodzi ona skrajne uczucia. Czasem ciepłe, może skomplikowane, ale i te mroczne. Zawsze jednak na pewno dodaje zarówno serialowi, jak i postaciom charakteru i pewnego rodzaju tła w ich historii.

A kogo wy byście dodali do listy najbardziej interesujących serialowych rodzin?

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Ula Zywer

Pochłania seriale wszelkiego rodzaju, ale najbardziej lubuje się w komediowych. Fanka dobrych soundtracków, zarówno serialowych, jak i filmowych. Szczególnie ceni sobie produkcje z nieoczywistym zakończeniem.