Peaky Blinders jest brytyjskim serialem wyemitowanym przez stację BBC. Pomysłodawcą jak i producentem jest Steven Knight – autor wielu brytyjskich scenariuszy. Inspiracją do stworzenia tego serialu były opowieści jego rodziców, którzy wychowywali się w Birmingham, świadczące o tym, że gang naprawdę istniał.

Peaky Blinders to angielski dramat kryminalny rozgrywający się w latach 20-tych w Birmingham w Anglii po I wojnie światowej. Serial śledzi historię oraz wyczyny rodziny Shelby. Thomas Shelby i jego bracia wracają do Birmingham po odbyciu służby w armii brytyjskiej.

Shelby oraz Peaky Blinders, gang, któremu przewodzi, kontrolują miasto Birmingham. Grupę Thomasa Shelby’ego – zagrany przez bezbłędnego Cilliana Murphy’ego – charakteryzowały kaszkiety z ukrytymi żyletkami, nienaganna prezencja i mocna chęć poszerzenia wpływów. Z każdym sezonem gangsterska rodzina sukcesywnie zdobywa większą władzę z Tommym na czele. Ponieważ ambicje Thomasa wykraczają poza Birmingham, planuje on rozbudować imperium biznesowe, które stworzył, a tym samym powstrzymać każdego, kto stanie mu na drodze.