Słodkie kłamstewka (ang. Pretty Little Liars) to amerykański serial dramatyczny, który powstał na podstawie serii książek autorstwa Sary Shapperd o tym samym tytule. Serial trwał przez 7 sezonów i był emitowany w latach 2010-2016 na kanale ABC Family (aktualnie Freeform). 

Akcję serialu Słodkie Kłamstewka osadzono w fikcyjnym miasteczku Rosewood w Pensylwanii. Serial śledzi losy piątki dziewczyn: Arii Montgomery, Hanny Marin, Emily Fields, Alison DiLaurentis i Spencer Hastings. Przyjaźń dziewczyn kończy się po zaginięciu liderki ich paczki – Alison. Rok później cała czwórka jednoczy się, ponieważ dziewczyny zaczęły dostawać wiadomości od kogoś, kto podpisuje się jako “A”. Pierwszą wiadomość dostały w dniu pogrzebu Alison. Jej nadawca to ktoś, kto zna ich najmroczniejsze sekrety i tajemnice. Oczywiście grozi, że je zdradzi. 

Na początku bohaterki myślą, że tajemniczym dręczycielem jest sama Alison, ale gdy zostaje odnalezione jej ciało, dziewczyny uświadamiają sobie, że ktoś inny chce zrujnować ich nie do końca perfekcyjne życia. Czy uda im się odnaleźć i zdemaskować “A”, zanim ich sekrety ujrzą światło dzienne?

Gwiazdami produkcji Pretty Little Liars były Troian Bellisario, Ashley Benson, Lucy Hale, Shay Mitchell oraz Sasha Pieterse.

Produkcja ABC Family cieszy się popularnością wśród widzów, dlatego powstał spin-off popularnego serialu Słodkie Kłamstewka pt. Pretty Little Liars: The Perfectionists.