Serial Pułapka to polski serial kryminalny, w reżyserii Łukasza Palkowskiego i Adriana Panka, który zadebiutował na antenie TVN oraz platformie VOD Player od 9 września 2018 roku. Na chwile obecną serial składa się z dwóch sezonów, czyli z 13 odcinków. Premiera drugiego sezonu miała miejsce 3 września 2019 roku.

Serial opowiada o traumatycznych przeżyciach pisarki Olgi Sawickiej (Agata Kulesza), która nie może zaznać spokoju po śmierci męża, postanawia jednak zacząć pracę nad nową powieścią. Przez przypadek trafia na reportaż telewizyjny o zaginięciu podopiecznej domu dziecka, co skłania ją do zbadania głębiej tego tematu. Po przez splot niezwykłych zdarzeń Olga wplątuje się w sam środek zagadki kryminalnej, która może sprowadzić na nią śmiertelne niebezpieczeństwo. Sezon drugi jest kontynuacją wydarzeń z pierwszego sezonu. Nawiązuje do zbrodni z lat 80-tych, wyjaśnianej  w sezonie pierwszym oraz z procesu Dariusza Tyńca, który występuje w sezonie drugim. Sawicka próbuje ustalić co łączy te dwie sprawy, by w końcu dobiegły końca.

Serial Pułapka – obsada

W rolach głównych wystąpili: Agata Kulesza, Marianna Kowalewska, Leszek Lichota, Joanna Kulig, Mateusz Więcławek, Kinga Preis, Krzysztof Pieczyński, Maria Maj, Jacek Lenartowicz.

Z pewnością ze względu na swoją tajemniczość i klimat w jakim został stworzony, produkcja została nominowana do Telekamer 2019 w kategorii Serial.