Belfer to polski serial telewizyjny, emitowany przez Canal+ Polska od 2 października 2016 roku. Autorami scenariusza są Jakub Żulczyk i Monika Powalisz, a reżyserem całej pierwszej serii – Łukasz Palkowski. Reżyserami drugiego sezonu zostali: Krzysztof Łukaszewicz i Maciej Bochniak, zaś scenariusz napisali: Monika Powalisz, Jakub Żulczyk i Bartłomiej Ignaciuk.

W rolach głównych zobaczymy Maćka Stuhra, Magdalenę Cielecką, Sebastiana Fabijańskiego

Akcja pierwszej serii serialu Belfer rozgrywa się w małej miejscowości na Mazurach – Dąbrowicach – przeprowadza się tam z Warszawy młody nauczyciel języka polskiego Paweł Zawadzki. Lokalna społeczność zastanawia się kim jest i jakie są motywy jego przyjazdu. Zbiega się to w czasie z tajemniczym morderstwem jednej z najlepszych uczennic tamtejszego liceum 17-letniej Joanny Walewskiej (Katarzyna Sawczuk). Mimo braku zaufania ze strony miejscowych podejmuje on próbę wyjaśnienia okoliczności zdarzenia na własną rękę. Równocześnie toczy się oficjalne dochodzenie, prowadzone przez miejscową policję. 

Z kolei druga serii produkcji ma miejsce we Wrocławiu. Paweł Zawadzki, zostaje zmuszony do podjęcia pracy w jednym z prestiżowych liceów. Już wydarzenia pierwszych kilku dni w nowej szkole wywołują w nim wstrząs, bowiem dochodzi do tragedii. Okazuje się, że na terenie liceum toczy się jakaś gra. Nie jest to szkoła, jak każda inna, nie uczęszczają tam zwykli uczniowie, a Belfer nie znalazł się tam przypadkowo.