10 seriali, od których się nie oderwiesz

j

Autor: Ania Walter

}

Data: 27 lipca 2018

Jeszcze tylko jeden odcinek i koniec na dzisiaj. Z jednego nie wiadomo jak robi się kolejne pięć i zanim się zorientujesz, zaczyna świtać nowy dzień. Seriale bywają dobre, ale stworzono też takie, od których nie możemy się oderwać. Przedstawiamy propozycje 10 wciągających seriali.

 

Gra o tron

wciągające seriale

HBO

Czy jest ktoś jeszcze, kto nie oglądał Gry o tron? Fantasy osadzone w niby-średniowieczu, przepełnione brutalnością, intrygami i seksem to wyjątkowo fascynująca produkcja. Serial przedstawia walkę Siedmiu Królestw o Żelazny Tron, z narastającą wojną w tle. Oglądanie Gry o tron może być prawdziwym wyzwaniem, dlatego że jest silnie uzależniające. Serię wypełniają dobrze napisane postacie i szokujące zwroty akcji.

Breaking Bad

wciągające seriale

El País

Nauczyciel chemii dowiaduje się, że jest chory na raka i zostały mu dwa lata życia. Aby zapewnić swojej rodzinie środki do utrzymania, decyduje się produkować metaamfetaminę, tym samym wkracza w świat narkotyków i zbrodni. Serial stawia pytanie, gdzie kończy się granica moralności, a gdzie zaczyna zło. Breaking Bad wyróżnia się spośród innych produkcji z używkami w roli głównej. Zachwyca złożoną fabułą i rozwinięciem postaci, zadowalając nawet najbardziej wymagających odbiorców.

Orange Is the New Black

wciągające seriale

Mashable

Jedna z najpopularniejszych produkcji Netflixa opowiada o społeczności więzienia dla kobiet. Serial opisuje losy i problemy więźniarek, dodatkowo wykorzystując retrospekcje. Orange Is the New Black zgrabnie przeplata wątki komediowe z dramatem, dlatego rozbawia i zajmuje widza. W 2013 roku został udostępniony w całości na Netflixie (co pozwala na tzw. binge-watching), tak samo jak House of Cards. Jak można się domyślić, łatwo wsiąknąć w więzienny klimat i poświęcić noc na maraton.

Sherlock

wciągające seriale

IndieWire

Sherlock jest uwspółcześnioną wersją historii najpopularniejszego detektywa. Umieszczenie kultowych postaci we współczesnym Londynie może wydawać się ryzykowne, ale twórcom udało się to doskonale. Główni bohaterzy pozostają wierni swoim pierwowzorom, a rozwiązywanie rozmaitych zagadek, osadzonych w znanych nam realiach, jest wyjątkowo wciągające. Jedną z największych zalet serii okazuje się dobór aktorów – Beneddict Cumberbatch jako Sherlock oraz Martin Freeman jako John Watson zaskarbili sobie rzeszę wiernych fanów.

ZOBACZ TEŻ  Serialowe małe miasteczka - top 13 tytułów

Narcos

wciągające seriale - Narcos

Netfix

Przemyt kokainy, ogromne pieniądze i konsekwencje w postaci wojen narkotykowych. Fabuła serialu stara się jak najdokładniej opowiedzieć historię jednego z najpotężniejszych baronów narkotykowych – Pablo Escobara. Narcos zabiera nas do przepełnionej akcją Kolumbii, pozwalając poznać jej bogate dzieje.

Stranger Things

wciągające seriale - Stranger Things

Poltrona Nerd

Kiedy znika Twój przyjaciel, robisz wszystko żeby go odzyskać. Nawet jeśli wiąże się to ze stanięciem twarzą w twarz ze złem. Stranger Things jako jeden z oryginalnych seriali Netflixa osiągnął ogromny sukces. Opowieść o przyjaźni, determinacji i walce z nieznaną siłą opakowano w oprawę kolorowych lat 80. Idealne do obejrzenia jednym tchem.

Daredevil

Daredevil

Grantland

Daredevil Netflixa to coś dla fanów uniwersum Marvela. Serial pozbawiony jest zbędnego banału – możemy spodziewać się poważniejszego, brutalnego wydania opowieści o superbohataterze. Produkcja obfituje w sceny akcji i walk. Po obejrzeniu pierwszych odcinków albo pochłonie Was bez reszty, albo bez żalu ją porzucicie.

Wielkie kłamstewka

Big Little Lies

Cosmopolitan

Na pierwszy rzut oka widzimy piękną Kalifornię, nadmorskie miasteczko i bogate rodziny. Poznajemy historię młodych matek, które zmagają się z codziennością. Ale Wielkie kłamstewka nie są zwyczajnym serialem obyczajowym. Otrzymujemy psychologiczny wgląd w życie bohaterów. Pojawia się zbrodnia, która łączy wszystkie odcinki. Można powiedzieć, że okazuje się ona pretekstem do poznania tego, co kryje się pod zasłoną pozornie idealnej rzeczywistości.

Mindhunter

Mindhunter

Bolsamania

Mindhunter to serial, który się kocha albo nienawidzi. Dwóch agentów FBI rozwiązuje zagadki kryminalne. Opracowują metody psychoanalizy, którym będą poddawani najniebezpieczniejsi mordercy. Serial nie wydaje się odpowiedni dla ludzi szukających ogromu akcji – narracja jest prowadzona powoli, ze skupieniem się na psychologicznym źródle motywów popełnianych zbrodni.

Death Note

Death Note

Film.org

Notatnik śmierci jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych serii pochodzących z japońskiego rynku anime. Popularność nie dziwi, biorąc pod uwagę oryginalność fabuły. Genialny uczeń tokijskiego liceum, Yagami Light, zostaje posiadaczem notatnika, w którym wpisanie imienia i nazwiska osoby powoduje jej śmierć. W chłopaku rośnie pragnienie zbawienia zepsutego świata poprzez oczyszczanie go z przestępców. Na drodze staje mu wybitnie uzdolniony detektyw, tajemniczy „L”. Zaczyna się gra między dwoma geniuszami, w której stawką jest życie.

ZOBACZ TEŻ  Najpiękniejsze scenerie z seriali

 

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Ania Walter

Uwielbia wszystko, co animowane. Poza oglądaniem seriali lubi o nich rozmawiać. Amatorka sensownych i mniej istotnych tworów artystycznych.