w

10 seriali, od których się nie oderwiesz

wciągające seriale

Jeszcze tylko jeden odcinek i koniec na dzisiaj. Z jednego nie wiadomo jak robi się kolejne pięć i zanim się zorientujesz, zaczyna świtać nowy dzień. Seriale bywają dobre, ale stworzono też takie, od których nie możemy się oderwać. Przedstawiamy propozycje 10 wciągających seriali.

 

Dla leniwych

Gra o tron

game of thrones 1 1920x1080 750x430
HBO

Czy jest ktoś jeszcze, kto nie oglądał Gry o tron? Fantasy osadzone w niby-średniowieczu, przepełnione brutalnością, intrygami i seksem to wyjątkowo fascynująca produkcja. Serial przedstawia walkę Siedmiu Królestw o Żelazny Tron, z narastającą wojną w tle. Oglądanie Gry o tron może być prawdziwym wyzwaniem, dlatego że jest silnie uzależniające. Serię wypełniają dobrze napisane postacie i szokujące zwroty akcji.

Breaking Bad

1516367128 442397 1516371056 noticia normal 750x430
El País

Nauczyciel chemii dowiaduje się, że jest chory na raka i zostały mu dwa lata życia. Aby zapewnić swojej rodzinie środki do utrzymania, decyduje się produkować metaamfetaminę, tym samym wkracza w świat narkotyków i zbrodni. Serial stawia pytanie, gdzie kończy się granica moralności, a gdzie zaczyna zło. Breaking Bad wyróżnia się spośród innych produkcji z używkami w roli głównej. Zachwyca złożoną fabułą i rozwinięciem postaci, zadowalając nawet najbardziej wymagających odbiorców.

Orange Is the New Black

20132F102F242Fee2FOITNB.e9e7f 750x430
Mashable

Jedna z najpopularniejszych produkcji Netflixa opowiada o społeczności więzienia dla kobiet. Serial opisuje losy i problemy więźniarek, dodatkowo wykorzystując retrospekcje. Orange Is the New Black zgrabnie przeplata wątki komediowe z dramatem, dlatego rozbawia i zajmuje widza. W 2013 roku został udostępniony w całości na Netflixie (co pozwala na tzw. binge-watching), tak samo jak House of Cards. Jak można się domyślić, łatwo wsiąknąć w więzienny klimat i poświęcić noc na maraton.

Sherlock

sherlock 750x430
IndieWire

Sherlock jest uwspółcześnioną wersją historii najpopularniejszego detektywa. Umieszczenie kultowych postaci we współczesnym Londynie może wydawać się ryzykowne, ale twórcom udało się to doskonale. Główni bohaterzy pozostają wierni swoim pierwowzorom, a rozwiązywanie rozmaitych zagadek, osadzonych w znanych nam realiach, jest wyjątkowo wciągające. Jedną z największych zalet serii okazuje się dobór aktorów – Beneddict Cumberbatch jako Sherlock oraz Martin Freeman jako John Watson zaskarbili sobie rzeszę wiernych fanów.

Narcos

8b08750f94841f2cebbbabff008ecca640703984 750x430
Netfix

Przemyt kokainy, ogromne pieniądze i konsekwencje w postaci wojen narkotykowych. Fabuła serialu stara się jak najdokładniej opowiedzieć historię jednego z najpotężniejszych baronów narkotykowych – Pablo Escobara. Narcos zabiera nas do przepełnionej akcją Kolumbii, pozwalając poznać jej bogate dzieje.

Stranger Things

poltrona stranger things 750x430
Poltrona Nerd

Kiedy znika Twój przyjaciel, robisz wszystko żeby go odzyskać. Nawet jeśli wiąże się to ze stanięciem twarzą w twarz ze złem. Stranger Things jako jeden z oryginalnych seriali Netflixa osiągnął ogromny sukces. Opowieść o przyjaźni, determinacji i walce z nieznaną siłą opakowano w oprawę kolorowych lat 80. Idealne do obejrzenia jednym tchem.

Daredevil

daredevil netflix 750x430
Grantland

Daredevil Netflixa to coś dla fanów uniwersum Marvela. Serial pozbawiony jest zbędnego banału – możemy spodziewać się poważniejszego, brutalnego wydania opowieści o superbohataterze. Produkcja obfituje w sceny akcji i walk. Po obejrzeniu pierwszych odcinków albo pochłonie Was bez reszty, albo bez żalu ją porzucicie.

Wielkie kłamstewka

big little lies 01 1517516266 750x430
Cosmopolitan

Na pierwszy rzut oka widzimy piękną Kalifornię, nadmorskie miasteczko i bogate rodziny. Poznajemy historię młodych matek, które zmagają się z codziennością. Ale Wielkie kłamstewka nie są zwyczajnym serialem obyczajowym. Otrzymujemy psychologiczny wgląd w życie bohaterów. Pojawia się zbrodnia, która łączy wszystkie odcinki. Można powiedzieć, że okazuje się ona pretekstem do poznania tego, co kryje się pod zasłoną pozornie idealnej rzeczywistości.

Mindhunter

7 2 750x430
Bolsamania

Mindhunter to serial, który się kocha albo nienawidzi. Dwóch agentów FBI rozwiązuje zagadki kryminalne. Opracowują metody psychoanalizy, którym będą poddawani najniebezpieczniejsi mordercy. Serial nie wydaje się odpowiedni dla ludzi szukających ogromu akcji – narracja jest prowadzona powoli, ze skupieniem się na psychologicznym źródle motywów popełnianych zbrodni.

Death Note

deathnote 1400x788 750x430
Film.org

Notatnik śmierci jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych serii pochodzących z japońskiego rynku anime. Popularność nie dziwi, biorąc pod uwagę oryginalność fabuły. Genialny uczeń tokijskiego liceum, Yagami Light, zostaje posiadaczem notatnika, w którym wpisanie imienia i nazwiska osoby powoduje jej śmierć. W chłopaku rośnie pragnienie zbawienia zepsutego świata poprzez oczyszczanie go z przestępców. Na drodze staje mu wybitnie uzdolniony detektyw, tajemniczy „L”. Zaczyna się gra między dwoma geniuszami, w której stawką jest życie.

 

Ania Walter

Napisane przez Ania Walter

Uwielbia wszystko, co animowane. Poza oglądaniem seriali lubi o nich rozmawiać. Amatorka sensownych i mniej istotnych tworów artystycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Gra o tron

Gra o tron – wiemy, kiedy się spodziewać 8 sezonu

Przyjaciele, dietetyczna pepsi

Product placement w serialach, czyli ciekawe przykłady lokowania produktów, które możemy zobaczyć na ekranie