Fargo

Fargo to amerykański serial telewizyjny wyprodukowany przez 26 Keys Productions, The Littlefield Company, FX Productions oraz MGM Television. Pomysłodawcą serialu jest Noah Hawley, który napisał scenariusz. 

Serial nawiązuje do filmu o tym samym tytule z 1996, którego scenariusz napisali bracia Joel i Ethan Coen. Aktualnie opublikowano 30 odcinków, które podzielono na 3 serie. Wszystkie epizody dostępne są na platformie streamingowej HBO GO. Serial emituje także stacja telewizyjna FX.

Pierwszy sezon, który okazał się prawdziwym hitem, opowiada historię Lestera Nygaarda. Agent ubezpieczeniowy w miasteczku w Minnesocie wiedzie spokojne życie. Harmonię i spokój zakłóca jednak przybycie tajemniczego Lorne’a Malvo. Od tego momentu egzystencja Lestera znacząco się zmieniła. Zmieniła się na gorsze. 

W drugim sezonie przenosimy się do Luverny. Jest rok 1979. W barze mlecznym dochodzi do strzelaniny. Giną w niej trzy osoby. Nieznany jest motyw i kryjówka sprawcy, który dopuścił się tragicznego w skutkach czynu.

Trzecia część serialu Fargo opowiada losy braci Emmita i Raya. Rodzeństwo po śmierci ojca zmuszone było do podzielenia się spadkiem. Wówczas Emmit zdecydował się oszukać brata, który ma dość upokorzeń ze strony rodziny i decyduje się na kradzież drogocennego znaczka. Losy skłóconych braci szybko zapętlają się z życiem funkcjonariuszki policji, która bardzo brutalnie zderza się ze zbrodnią mocno wpływającą na jej życie prywatne.