TOP 5: Seriale, które powstały na podstawie filmu

j
}

Data: 5 czerwca 2019

Znacie to uczucie, kiedy oglądacie film, a jego fabuła jest tak dobra i wciągająca, że najchętniej zobaczylibyście jej rozwinięcie w odcinkowym formacie? Wiele bardzo dobrych seriali to prequele powstałe w oparciu o wydarzenia z filmów, a my prezentujemy subiektywne zestawienie najlepszych tego typu produkcji. Zapraszamy!

Bates Motel, czyli Hitchcock na szklanym ekranie

Bates Motel
Źródło: Dark Carnival

Norma Bates jest główną bohaterką serialu nakręconego na podstawie wydarzeń z filmu Psychoza, wyreżyserowanego przez genialnego Alfreda Hitchcocka. Wdowa kilka miesięcy po stracie ukochanego męża decyduje się na wyprowadzkę do małego miasteczka w Oregonie. Kobieta zabiera ze sobą swojego syna Normana. To właśnie on i jego utraty świadomości odpowiedzialne są za śmierć ojca. Nowi mieszkańcy White Pine Bay decydują się na zakup starego motelu. Tytułowy Bates Motel to próba rozpoczęcia nowego życia przez Normę i Normana. Jak się okazuje, choroba psychiczna chłopaka rozwija się. Nadopiekuńcza matka stara się chronić swojego potomka, jednak u Normana coraz częściej pojawiają się mordercze skłonności. Serial powstał w 2013 roku, a jego emisja została zakończona na piątym sezonie cztery lata później. Produkcja dostępna jest na Netflixie.

Fargo – Prequel zdecydowanie lepszy od pierwowzoru?

Seriale na podstawie filmu: Fargo
Źródło: FX

Średnia ocen widzów wynosząca aż 8,3 na portalu internetowym Filmweb musi robić wrażenie! Takim wynikiem może się pochwalić serial Fargo. Premiera serialu miała miejsce w 2014 roku, a wydarzenia opisane w produkcji nawiązują do pełnometrażowego filmu o tym samym tytule, który w 1996 roku został napisany przez braci Coen. Aktualnie opublikowano 30 odcinków, które podzielono na 3 serie. Wszystkie epizody dostępne są na platformie streamingowej HBO GO. Serial emituje także stacja telewizyjna FX. To właśnie ona zdradziła, że na 2020 rok zaplanowany jest czwarty sezon kryminału.

Pierwszy sezon, który okazał się prawdziwym hitem, opowiada historię Lestera Nygaarda. Agent ubezpieczeniowy w miasteczku w Minnesocie wiedzie spokojne życie. Harmonię i spokój zakłóca jednak przybycie tajemniczego Lorne’a Malvo. Od tego momentu egzystencja Lestera znacząco się zmieniła. Zmieniła się na gorsze. W drugim sezonie przenosimy się do Luverny. Jest rok 1979. W barze mlecznym dochodzi do strzelaniny. Giną w niej trzy osoby. Nieznany jest motyw i kryjówka sprawcy, który dopuścił się tragicznego w skutkach czynu.

Trzecia część serialu Fargo opowiada losy braci Emmita i Raya. Rodzeństwo po śmierci ojca zmuszone było do podzielenia się spadkiem. Wówczas Emmit zdecydował się oszukać brata, który ma dość upokorzeń ze strony rodziny i decyduje się na kradzież drogocennego znaczka. Losy skłóconych braci szybko zapętlają się z życiem funkcjonariuszki policji, która bardzo brutalnie zderza się ze zbrodnią mocno wpływającą na jej życie prywatne. 

ZOBACZ TEŻ  Najlepsze seriale o nastolatkach i trudach dorastania – subiektywna lista

Ash kontra martwe zło. Tylko Williams może uratować ludzki gatunek

Najlepsze seriale, które powstały na podstawie filmu: Ash kontra martwe zło
Źródło: Netflix

Martwe zło, Martwe Zło 2: Śmierć przed świtem oraz Armia Ciemności to świetne horrory wyreżyserowane przez Sama Raimiego. To właśnie na podstawie krwawej trylogii został nakręcony serial Ash kontra martwe zło. W kontynuacji kinowych hitów ponownie spotykamy się z Ashem Williamsem. Spokojne życie kawalera zmienia się o 180 stopni po słowach wyczytanych z Necronomiconu. Przypominają one głównemu bohaterowi makabryczne wydarzenia sprzed ponad trzydziestu lat. Zło ponownie wychodzi z ciemności i tylko Ash może się przeciwstawić śmiercionośnym demonom. Serial zadebiutował w 2015 roku, jednak po trzech latach i trzech wyemitowanych sezonach zdecydowano się zakończyć produkcję ociekającą krwią. Całość serialu dostępna jest na Netflixie.

Timon i Pumba, czyli jak zostać celebrytą na bazie popularności znajomych?

Seriale na podstawie filmów: Timon i Pumba
Źródło: Disney Junior

Znacie film Król Lew? Zresztą głupie pytanie. Chyba każdy zna i każdy lubi przygody Simby i Mufasy. W kultowej produkcji Disneya z 1994 roku występują także Timon i Pumba. Przemądrzała surykatka i wiecznie głodny guziec również zyskali rzeszę swoich fanów. Zabawny duet zaledwie rok po premierze Króla Lwa doczekał się swoich, przysłowiowych, pięciu minut sławy. Serial animowany przedstawiający losy zaprzyjaźnionych zwierząt liczy aż 86 odcinków podzielonych na 5 serii. Każdy z epizodów to nowa historia, na którą natrafiają Timon i Pumba w poszukiwaniu jedzenia, ale przede wszystkim przygód.

Westworld – niebezpieczny rozwój sztucznej inteligencji

Najlepsze seriale na podstawie filmów: Westworld
Źródło: HBO

Serial Westworld to bardzo luźna adaptacja pełnometrażowego filmu pod tytułem Świat Dzikiego Zachodu, który powstał w 1973 roku. Niespełna 43 lata później fani Rewolwerowca Robot doczekali się prequela filmu. Fabuła serialu dzieje się w futurystycznym parku rozrywki o tytułowej nazwie. Jest on zaludniony przez hosty obdarzone sztuczną inteligencją. Kontrolę nad tworami posiada obsługa parku, jednak niektóre z hostów zyskują coraz większą władzę nad własną egzystencją. Co wyniknie z samowolki stworzeń?

Westworld to produkcja posiadająca dwa bardzo wysoko ocenione sezony. Serial uzbierał średnią ocen 8,0 na portalu Filmweb. Całość można obejrzeć wykupując abonament HBO GO, a premiera najnowszej części zaplanowana jest na 2020 rok.

ZOBACZ TEŻ  Niedoceniane seriale w Polsce – nasze 7 propozycji

A jakie są Wasze ulubione seriale, które powstały na podstawie filmów?

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Kuba Świeściak

Jeden z nielicznych, któremu nie krwawią oczy podczas oglądania spotkań piłkarskiej ekstraklasy. Czas wolny przeważnie przeznacza na studia, gry komputerowe i seriale.