Źródło: FX

TOP 5: Seriale, które powstały na podstawie filmu

Znacie to uczucie, kiedyoglądacie film, a jegofabuła jest takdobra i wciągająca, żenajchętniejzobaczylibyściejejrozwinięciewodcinkowymformacie? Wiele bardzodobrychseriali to prequelepowstałewoparciuowydarzeniaz filmów, a myprezentujemysubiektywnezestawienienajlepszychtegotypuprodukcji. Zapraszamy!

Bates Motel, czyli Hitchcock na szklanym ekranie

Bates Motel
Źródło: Dark Carnival

Norma Bates jest główną bohaterką serialu nakręconego na podstawie wydarzeń z filmu Psychoza, wyreżyserowanego przez genialnego Alfreda Hitchcocka. Wdowa kilka miesięcy po stracie ukochanego męża decyduje się na wyprowadzkę do małego miasteczka w Oregonie. Kobieta zabiera ze sobą swojego syna Normana. To właśnie on i jego utraty świadomości odpowiedzialne są za śmierć ojca. Nowi mieszkańcy White Pine Bay decydują się na zakup starego motelu. Tytułowy Bates Motel to próba rozpoczęcia nowego życia przez Normę i Normana. Jak się okazuje, choroba psychiczna chłopaka rozwija się. Nadopiekuńcza matka stara się chronić swojego potomka, jednak u Normana coraz częściej pojawiają się mordercze skłonności. Serial powstał w 2013 roku, a jego emisja została zakończona na piątym sezonie cztery lata później. Produkcja dostępna jest na Netflixie.

Fargo – Prequel zdecydowanie lepszy od pierwowzoru?

Seriale na podstawie filmu: Fargo
Źródło: FX

Średnia ocenwidzówwynosząca 8,3 na portaluinternetowym Filmweb musirobićwrażenie! Takimwynikiemmożesiępochwalić serial FargoPremieraserialumiałamiejscew 2014 roku, a wydarzeniaopisanewprodukcjinawiązują do pełnometrażowegofilmuotymsamymtytule, któryw 1996 rokuzostałnapisanyprzezbraci Coen. Aktualnieopublikowano 30 odcinków, którepodzielono na 3 serie. Wszystkieepizodydostępne na platformiestreamingowej HBO GO. Serial emitujetakżestacjatelewizyjna FX. To właśnieonazdradziła, że na 2020 rokzaplanowany jest czwartysezonkryminału.

Pierwszy sezon, któryokazałsięprawdziwymhitem, opowiadahistorięLestera Nygaarda. Agent ubezpieczeniowywmiasteczkuwMinnesociewiedziespokojneżycie. Harmonię i spokójzakłócajednakprzybycietajemniczegoLorne’a Malvo. OdtegomomentuegzystencjaLesteraznaczącosięzmieniła. Zmieniłasię na gorsze. W drugimsezonieprzenosimysię do Luverny. Jest rok 1979. W barzemlecznymdochodzi do strzelaniny. Ginąwniejtrzyosoby. Nieznany jest motyw i kryjówkasprawcy, którydopuściłsiętragicznegowskutkachczynu.

Trzecia częśćserialuFargo opowiadalosybraciEmmita i Raya. Rodzeństwopośmierciojcazmuszonebyło do podzieleniasięspadkiem. Wówczas Emmit zdecydowałsięoszukaćbrata, który ma dośćupokorzeńzestronyrodziny i decydujesię na kradzieżdrogocennegoznaczka. Losy skłóconychbraciszybkozapętlająsięzżyciemfunkcjonariuszkipolicji, którabardzobrutalniezderzasięzezbrodniąmocnowpływającą na jejżycieprywatne

Ash kontramartwezło. Tylko Williams możeuratowaćludzkigatunek

Najlepsze seriale, które powstały na podstawie filmu: Ash kontra martwe zło
Źródło: Netflix

Martwe zło, Martwe Zło 2: Śmierć przed świtem oraz Armia Ciemności to świetne horrory wyreżyserowane przez Sama Raimiego. To właśnie na podstawie krwawej trylogii został nakręcony serial Ash kontra martwe zło. W kontynuacji kinowych hitów ponownie spotykamy się z Ashem Williamsem. Spokojne życie kawalera zmienia się o 180 stopni po słowach wyczytanych z Necronomiconu. Przypominają one głównemu bohaterowi makabryczne wydarzenia sprzed ponad trzydziestu lat. Zło ponownie wychodzi z ciemności i tylko Ash może się przeciwstawić śmiercionośnym demonom. Serial zadebiutował w 2015 roku, jednak po trzech latach i trzech wyemitowanych sezonach zdecydowano się zakończyć produkcję ociekającą krwią. Całość serialu dostępna jest na Netflixie.

Timon i Pumba, czyli jak zostać celebrytą na bazie popularności znajomych?

Seriale na podstawie filmów: Timon i Pumba
Źródło: Disney Junior

Znacie film Król Lew? Zresztą głupie pytanie. Chyba każdy zna i każdy lubi przygody Simby i Mufasy. W kultowej produkcji Disneya z 1994 roku występują także Timon i Pumba. Przemądrzała surykatka i wiecznie głodny guziec również zyskali rzeszę swoich fanów. Zabawny duet zaledwie rok po premierze Króla Lwa doczekał się swoich, przysłowiowych, pięciu minut sławy. Serial animowany przedstawiający losy zaprzyjaźnionych zwierząt liczy aż 86 odcinków podzielonych na 5 serii. Każdy z epizodów to nowa historia, na którą natrafiają Timon i Pumba w poszukiwaniu jedzenia, ale przede wszystkim przygód.

Westworld – niebezpieczny rozwój sztucznej inteligencji

Najlepsze seriale na podstawie filmów: Westworld
Źródło: HBO

Serial Westworld to bardzoluźnaadaptacjapełnometrażowegofilmu pod tytułemŚwiatDzikiegoZachodu, którypowstałw 1973 roku. Niespełna 43 lata późniejfaniRewolwerowca Robot doczekalisięprequelafilmu. Fabuła serialudziejesięwfuturystycznymparkurozrywkiotytułowejnazwie. Jest on zaludnionyprzezhostyobdarzonesztucznąinteligencją. Kontrolęnadtworamiposiadaobsługaparku, jednakniektórezhostówzyskującorazwiększąwładzęnadwłasnąegzystencją. Co wynikniezsamowolkistworzeń?

Westworld to produkcjaposiadającadwabardzowysokoocenionesezony. Serial uzbierałśredniąocen 8,0 na portalu Filmweb. Całośćmożnaobejrzećwykupującabonament HBO GO, a premieranajnowszejczęścizaplanowana jest na 2020 rok.

A jakie są Wasze ulubione seriale, które powstały na podstawie filmów?

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.