House of Cards to amerykański serial z gatunku dramatu politycznego, który zrealizował Netflix. Serial jest adaptacją powieści Michaela Dobbsa i nawiązuje też to miniserialu z 1990 roku pod tą samą nazwą. Produkcja od 2013 roku doczekał się 4 sezonów, nadchodzący sezon 5 ma być zakończeniem serii. House of Cards zajmuje 2. miejsce w liście TOP Netflixa i cieszy się ogromną popularnością. Świetnie zbudowana diabelska intryga polityczna, morderstwa, oszustwa, czołowe gwiazdy kina i wiarygodne dialogi zapewniły mu 17 nagród i 100 różnych nominacji. W obsadzie serialu znaleźli się: Kevin Spacey (Frank Underwood), Robin Wright (Claire Underwood), Kate Mara (Zoe), Michael Kelly (Doug), Molly Parker (Jacqueline Sharp), Corey Stoll (Peter Russo), Sakina Jaffrey (Linda), Rachel Brosnahan (Rachel Posner).

Serial opowiada o losach polityka, Francisa Underwooda, który ma ambitne plany. Po pierwsze, zemścić się na prezydencie, który nie powołał go na sekretarza stanu. Po drugie, zmanipulować wyborami. Po trzecie, samemu objąć najważniejsze funkcje w Senacie. Po czwarte, w końcu pozbyć się prezydenta i samemu zająć jego miejsce.

W knuciu politycznych intryg Frankowi pomaga żona, Claire i oddany podwładny, Doug. Serial jest pełen niespodziewanych zwrotów akcji, oszustw i manipulacji, rozbudowanych strategii i pokazuje prawdziwe oblicza polityków. Za dobrze skrojonymi garniturami stoi chciwość, łakomstwo, żądza władzy i bezwzględność w dążeniu do osiągnięcia celu.