Seriale TVP, które warto zobaczyć, 10 produkcji starych i nowych

}

Data: 21 marca 2021

Seriale TVP tak samo jak Polsatu cieszyły i cieszą się dużą popularnością, zwłaszcza produkcje te, które stacja sama wyprodukowała. Do nich możemy zaliczyć takie klasyki jak np. „Klan”, który gości w naszych domach od 1997 roku, lub głośny ostatnio serial biograficzny „Osiecka” o życiu Agnieszki Osieckiej.

W Labiryncie

w labiryncie

„W Labiryncie” to pierwsza polska opera mydlana, telenowela. Serial ten był emitowany na antenie TVP2. Pierwszy odcinek został wyemitowany 30 grudnia 1988 roku. Produkcja ta była pokazywana aż do 1991 roku. Sceny były kręcone w prawdziwych mieszkaniach, a aktorzy często występowali przed kamerą we własnych ciuchach. Mimo naturalności serialu i milionów widzów przed telewizorami (każdy odcinek oglądało średnio 10 milionów, a niektóre odcinki nawet 16 milionów) także i jego nie ominęła krytyka.

W serialu grali znakomici aktorzy tacy jak: Marek Kondrat, Sławomira Łozińska, Piotr Skarga, czy piękne, młode i debiutujące na ekranie aktorki: Renata Pękul, Agnieszka Robótka-Michalska.

Telenowela ta przedstawiała środowisko naukowców, warszawskich farmaceutów, biznesmenów. Główną postacią jest Ewa Glinka (w tej roli Agnieszka Robótka-Michalska), która po śmierci swojego narzeczonego dostała prace w instytucie, w którym spotkała swojego wykładowcę ze studiów Adama Racewicza (w tej roli wspomniany już w tekście Marek Kondrat). Ewa poprzez pracę Pracowni Farmakodynamiki Instytutu Farmakologii Klinicznej zostaje wciągnięta w sam środek intryg między pracownikami naukowymi Instytutu, których życie osobiste także jest pełne codziennych trosk, nieszczęść, ale i radości. A wszystko to działo się w tle przemian ustrojowych jakie miały miejsce w tamtym czasie w Polsce.

Akcja przeważnie toczyła się w instytucje, w którym pracowali naukowcy, ale także w mieszkaniach bohaterów opowiadając o ich życiu i codziennych, rodzinnych perypetiach.

Warto wspomnieć, że twórcy „W Labiryncie” są także producentem emitowanego od 1997 roku serialu „Klan”. Natomiast piosenkę w czołówce serialu wykonuje lider zespołu Perfect, Grzegorz Markowski. Obecnie serial „W Labiryncie” możemy w całości obejrzeć na VOD Seriale TVP.

Zobacz nasz tekst: Kiedyś to było… – W labiryncie

Osiecka

osiecka

To serial biograficzny, wyprodukowany przez TVP i wyemitowany przez TVP1, a obecnie serial możemy obejrzeć na TVP2 bądź na VOD TVP. Serial „Osiecka” w trzynastu odcinkach przedstawia historię znakomitej poetki, autorki tekstów do takich przebojów jak „Małgośka” Maryli Rodowicz. Tłem serialu są artystyczne, obyczajowe oraz polityczne realia tamtych czasów, panorama kulturalnego i towarzyskiego życia Warszawy i Polski na przestrzeni kilku dekad.

W serialu, poza tytułową postacią graną przez dwie bardzo zdolne aktorki Elizę Rycembel (młodsza Agnieszka) i Magdalenę Popławską (starsza Agnieszka), możemy zobaczyć także aktorów grających m.in. matkę Agnieszki, czyli Marię Pakulnis, ojca Agnieszki (w tej roli znakomity Jan Frycz), oraz aktorów wcielających się w role osób, z którymi była związana Agnieszka Osiecka m.in w rolę Jeremiego Przybory wcielił się Grzegorz Małecki.

Scenariusz do serialu powstał na podstawie dostępnych biografii Agnieszki Osieckiej oraz poświęconych artystce materiałów archiwalnych.

Blondynka

blodynka

„Blondynka” to serial obyczajowy emitowany na TVP1. Pierwszą serię mogliśmy oglądać już w 2010 roku. Przerwa między dwiema pierwszymi seriami była dość długa (druga seria miała zostać wyemitowana w 2011 roku, lecz stacja podjęła decyzję o przeniesieniu dalszych przygód „Blondynki” na 2013 rok).

W tytułową „Blondynkę” na przestrzeni lat wcielało się kilka aktorek, i tak pierwszą Sylwię Kubus (tak nazywa się bohaterka serialu) wcieliła się Julia Pietrucha, która grała tą postać aż do 2013 roku. Następnie w 2014 roku rola ta przypadła w udziale Joannie Moro, zaś już dwa lata później zastąpiła ją Natalia Rybicka. Od 2019 roku w roli tytułowej „Blondynki” oglądamy Martę Żmudę-Trzebiatowską.

To jednak nie koniec zmian w serialu. Od ósmego sezonu w postać przyjaciółki Sylwii, Jagny możemy zobaczyć aktorkę znaną m.in z roli Magdy w „Barwach Szczęścia” Honoratę Witańską, która to zastąpiła rezygnującą z dalszego grania w tym serialu z powodów zdrowotnych Magdalenę Schejbal.

Fabuła serialu opowiada o dziewczynie, która z zawodu jest lekarzem weterynarii i na wskutek kłótni ze swoimi współpracownikami wyprowadza się na wieś, wieś którą postanawia zmienić na inną niż była do tej pory. Zdjęcia do tej produkcji są kręcone na podlasiu m.in: w Białymstoku i Supraślu.

Klan

28b5583d53b4c548454b38f02768.1000

„Klan” to kolejny serial obyczajowy emitowany na antenie TVP. Nadawanie rozpoczął 22 września 1997 roku, co czyni go najdłuższym w historii TV serialem pod względem obecności na ekranie oraz ilości odcinków. Klan bardzo długo był pierwszą produkcją, która na „seriale TVP” trafiała w nasze usta.

Produkcja opowiada o losach 3-pokoleniowej rodziny Lubiczów, seniorów rodu (Marii i Władysława), ich dzieci (Elżbiety, Pawła, Ryszarda, Moniki i Doroty) i ich potomstwa. Seniorka rodu – Maria – wraz ze najstarszą córką, prowadzą aptekę „Pod Modrzewiem”. Mężem Marii, ojcem ich 5 dzieci jest Władysław, z zawodu kurator sądowy do spraw nieletnich. Po śmierci Marii to Elżbieta przejęła aptekę, którą prowadzi do dziś, natomiast Paweł (brat-bliźniak Elżbiety) jest chirurgiem i właścicielem kliniki EL-MED. Ryszard natomiast był m.in taksówkarzem, Dorota wybrała życie zakonne, a Monika na początku prowadziła ekskluzywny butik „Ramona”, a obecnie jest właścicielką restauracji „Rosso”. Seniorowie rodu doczekali się także kilkorga wnucząt i prawnucząt. Wnukami były m.in. córki Pawła, Agnieszka i Ola (po latach Paweł doczekał się także syna, Pawła juniora), syn Moniki, Daniel, oraz dzieci Ryszarda i jego żony Grażyny (granej przez Małgorzatę Ostrowską-Królikowską): Bożenki, Maćka i Kasi (warto wspomnieć, że serialową córkę Grażyny i Ryszarda gra prawdziwa córka aktorki Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej). Najstarszymi wnukami protoplastów rodu byli Beata i Michał – dzieci Elżbiety i Jerzego.

Przez lata emisji „Klanu” serialowa rodzina przeżywała wiele wzlotów i upadków. Obecnie w serialu nie możemy już oglądać aktorów grających seniorów rodziny Lubiczów, aktorki grającej ich synową Krystynę oraz Ryszarda i Doroty.

W telewizji nadal możemy oglądać premierowe odcinki tej produkcji, które są emitowane od poniedziałku do piatku o godzinie 17:55 na TVP1, zaś od 31 sierpnia 2020 roku władze TVP postanowiły przypomnieć widzom tę telenowelę emitując ją od 1 odcinka na antenie TVP Seriale także od poniedziałku do piątku o godzinie 9:45.

Plebania

plebania

„Plebania” to w tym zestawieniu już kolejna produkcja obyczajowa emitowana na antenie TVP1 w latach 2000-2012. Pierwszy odcinek mogliśmy obejrzeć 5 grudnia 2000, zaś ostatni 27 stycznia 2012 roku. Fabuła telenoweli skupiała się na poruszaniu problemów rodzinno-religijno-społecznych mieszkańców serialowego Tulczyna.

ZOBACZ TEŻ  Miasta odgrywające istotna rolę w serialach

Proboszczem kościoła parafialnego mieszczącego się w Tulczynie był Antoni Wójtowicz (w tej roli Włodzimierz Matuszak). Po 9 latach akcja serialu przeniosła się do serialowego miasta Hrubielów, gdzie ks. Antoni został proboszczem. Ponadto akcja sporadycznie toczyła się także w: Brzezinach, Honiatyczach, Starej Wiośnie, Grudziądzu, Lublinie czy Warszawie.

Zdjęcia do serialu kręcono m.in w miejscowości Okuniew, zaś Tulczyn to tak naprawdę Krasiczyn w woj. podkarpackim. Natomiast nazwy pobliskich miejscowości, o których czasami mowa w serialu zostały zaczerpnięte z miast i wsi powiatu hrubieszowskiego.

W serialu oprócz Włodzimierza Matuszaka grali także: Bernadetta Machała Krzemińska (siostra ks. Wójtowicza, miała córkę Kasię, prowadziła restaurację najpierw w Tulczynie, a później w Hrubielowie), babcia Józia (w tej roli śp. Katarzyna Łaniewska)-miała dwie córki: Basię (pielęgniarkę, żonę komendanta Piotra), oraz Halinę, która pracowała najpierw z nią na plebanii, zaś po rozwodzie wyjechała do Australii.

Wikariuszy w telenoweli grali m.in: Bogdan Brzyski (ks. Adam Potoczny), Marcin Janos-Krawczyk (ks. Antoni Król, od 2009 został proboszczem parafii w Tulczynie), pozostali aktorzy grający wikariuszy to: Krystian Wieczorek, Marcin Piętowski. Występował także czarny charakter grany przez Dariusza Kowalskiego, Tracz. Janusz Tracz to tulczyński biznesmen, miał dwie żony; Andżelikę (w tej roli: Karolina Muszalak-Buława, później Aleksandra Ciejek), oraz Konstancję (Anna Samusionek).

Ponadto w produkcji Telewizji Polskiej mogliśmy oglądać takich aktorów jak: Agnieszka Włodarczyk, Małgorzata Teodorska, Wojciech Błach, a gościnnie nawet Krzysztofa Ibisza, który wcielał się w postać Krzysztofa Barańskiego, byłego kochanka Wiki Potoczny (w tej roli Agnieszka Włodarczyk). Klan i Plebania to seriale TVP, które bardzo długo były bardzo popularne na antenie telewizji polskiej.

Obecnie powtórki tego serialu możemy zobaczyć na kanale Stopklatka.

Na dobre i na złe

na dobre i na zle

„Na dobre i na złe” to pierwszy serial medyczno-obyczajowy, który po raz pierwszy na ekranie mogliśmy zobaczyć 7 listopada 1999 roku na antenie TVP2. Serial ten przedstawia losy personelu, pacjentów z Leśnej Góry. To najdłuższy w historii, cotygodniowy serial w telewizji polskiej, a trzeci pod względem liczby lat nieprzerwanych odcinków. Na początku akcja serialu skupiała się na postaci trójki przyjaciół ze studiów, którzy spotkali się po latach. Tymi przyjaciółmi byli: Zosia Stankiewicz (grana przez Małgorzatę Foremniak), Kuba Burski (Artur Żmijewski), oraz Bruno Walicki (Krzysztof Pieczyński).

Z biegiem czasu losy trójki bohaterów serialu zaczęły rozwijać się i przeplatać z perypetiami innych postaci (lekarzy, pielęgniarek, i pozostałych pracowników szpitala). Oprócz Zosi, Kuby i Bruna ważnymi postaciami byli także: prof. Zybert (w tej roli Marian Opania)- dyrektor medyczny szpitala, jego córka Monika (grana przez Jolantę Fraszyńską), i siostra oddziałowa Danuta (śp. Daria Trafankowska).

Po kilku latach obecności serialu na antenie do obsady dołączyli: Małgorzata „Meg”Donovan (Maja Ostaszewska)- siostra Zosi i Andrzej Stankiewicz (Michał Grudziński) – ojciec Zosi. Pojawiła się także dwójka nowych lekarzy: Lena Starska i Witold Latoszek ( w tych rolach Anita Sokołowska i Bartosz Opania).

Z czasem na pierwszy plan wysunięta została kolejna trójka bohaterów, byli to rezydenci: Wiktoria Consalida (Katarzyna Dąbrowska), Przemysław Zapała (Marcin Rogacewicz), oraz Agata Woźnicka (Emilia Komarnicka). Obecnie na ekranie nie widzimy już Zosi, Kuby, Bruna, prof. Zyberta, siostry Danuty, siostry i ojca Zosi, a także: Wiktorii, Przemka i Agaty. Serial przez lata zdobył wiele nagród m.in: 5 Telekamer.

Na sygnale

uid 8b9ef675ba26a8a7eb84ec1c6c37c90b1500554363924 width 1920 play 0 pos 0 gs 0 height 1080

„Na sygnale” jest to drugi po „Na dobre i na złe” serial medyczny. Produkcja ukazuje pracę ratowników pogotowia ratunkowego. W „Na sygnale” od samego początku możemy oglądać takich bohaterów jak: dr Wiktor Banach (grany przez Wojciecha Kulińskiego), Martynę Kubicką-Strzelecką (w tej roli Monika Mazur-Chrapusta) – ratowniczka medyczna, żona Piotra Strzeleckiego, z którym ma córkę Lidkę, Piotra Strzeleckiego (Dariusz Wieteska) – ratownik, kierowca karetki, ma córkę Lidkę, córkę Wiktora Banach, Zosię (w tej roli Edyta Bełza) – była dziewczyną „Nowego”, którego zostawiła dla chłopaka, któremu uratowała życie, niestety ten chłopak po ich ślubie zmarł, Zosia skończyła studia medyczne i została ratownikiem medyczny.

W kolejnych seriach pojawili się: dr Artur Góra (Tomasz Piątkowski), dr Anna Reiter-Banach (Lea Oleksiak) – żona Wiktora Banacha, z którym wzięła ślub w kaplicy w szpitalu gdzie pracują. Anna jest anestezjologiem i chirurgiem. W swoim życiu wiele przeszła przez byłego męża, który chciał ją zabić. Dr Lidia Chowaniec (Anna Haba) – była lekarką, przed pracą w pogotowiu służyła na misji w Afganistanie, natomiast Gabriel Nowak vel. „Nowy” (Kamil Wodka) w serialu jest ratownikiem medycznym oraz kierowcą karetki. W pewnym momencie był w związku z Zosią, córką Wiktora Banacha, ale rozstali się ponieważ uznali, iż za krótko się znają.

Stanisław Potocki (grany przez Marcina Grzymowicza) to były mąż Anny Reiter, jak się później okazało był chory i przeszedł operację guza mózgu, po której złagodniał i przestał uprzyszkszać życie swojej byłej żonie Anie Reiter i jej obecnemu mężowi Wiktorowi. Beata Górska (Justyna Sieniawska) – lekarka i szefowa SOR-u, która dość często pomagała dr Górze w opiece nad jego synem Patrykiem, gdyż matka chłopca – Lidka Chowaniec zmarła przy porodzie.

Kolejnym bohaterem serialu jest Adam Wszołek (Konrad Darocha) – ratownik medyczny, kierowca karetki, mąż Basi, Barbara Wszołek (Anna Wysocka-jaworska).

Jednym z nowych postaci w serialu Jakub Szczęsny (Wojciech Zygmunt) – ratownik medyczny i kierowca karetki, w bardzo szybkim tempie awansował na szefa stacji zajmując miejsce doktora Góry.

Odcinki serialu nagrywane są w Warszawie i okolicach, także w hali, w której są nagrywane odcinki”Na dobre i na złe”.

Ranczo

Ranczo

„Ranczo” – serial komediowo-obyczajowy emitowany na antenie TVP1 od 5 marca 2006 do 27 listopada 2016 roku z dwuletnią przerwą od 24 maja 2009 roku do 6 marca 2011. Akcja serialu rozgrywa się w wymyślonej przez twórców serialu miejscowości Wilkowyje. Sceny do tej produkcji były kręcone w takich miejscowościach jak: Jeruzal, Latowicz, Sokule.

Z początku serial planowano zakończyć po czterech seriach, ale olbrzymia popularność serialu sprawiła, że producenci postanowili go nie kończyć. W ten oto sposób powstała seria nr 5, następnie po kolejnym sukcesie jaki zapewniła ta seria postanowiono nakręcić szóstą. Już po premierze pierwszego odcinka serii nr 6 TVP zapowiedziała kontynuację i zamówiono kolejne dwie serie. W wakacje 2014 roku kręcono odcinki do dziewiątej już serii, a w kwietniu 2015 zapowiedziano dziesiątą serię tego komediowego serialu.

ZOBACZ TEŻ  TOP 10: Najlepsze seriale o więzieniach, czyli mroczna rzeczywistość za kratkami

W 2014 roku wraz z dziewiątą serią powstał także spin-off „Rancza” pt.”Ławeczka w Unii”, który miał związek z rocznicą przystąpienia Polski do Unii. Spin-off miał 10 odcinków. Tak! Seriale TVP też mają spin-offy 🙂

Na tym nie koniec popularności „Rancza”. Powstały także dwa spektakle teatralne o tytułach: „Smak Mamrota” (2008 rok), „Cud medyczny w Wilkowyjach” (2014 rok) oraz dwie książki- powieści: „Ranczo” (wydana w 2014 roku), i „Ranczo 2” (wydanej również w 2014 roku), obie książki są autorstwa twórców „Rancza”: Andrzeja Gemborwicza bardziej znanego jako Robert Brutter i Jerzego Niemczuka.

W 2007 roku nakręcono film pełnometrażowy pt.” Ranczo Wilkowyje”, w którym wzięli udział bohaterowie serialu.

Prawdopodobnie w 2020 planowano nakręcenie kolejnego filmu na podstawie serialu, niestety z powodu śmierci Pawła Królikowskiego, który odgrywał w „Ranczu” rolę Kusego pomysł ten anulowano, ponieważ scenariusz nowego filmu miał opierać się na tej postaci.

Fabuła opowiada o młodej Amerykance, która dostaje w spadku dom w Wilkowyjach i postanawia w nim zamieszkać chcąc rozpocząć nowy rozdział w swoim życiu. Konflikt jaki wybuchnie między Lucy (w tej roli Ilona Ostrowska), a Wójtem (w tej roli Cezary Żak) sprawi, że we wsi zajdzie wiele zmian.

Wójt będzie chciał aby Lucy zmieniła zdanie i nie zamieszkiwała tej wsi. Lucy mimo wszystko się nie poddaje. W międzyczasie poznaje proboszcza Wilkowyj, brata wójta, ks. Piotra Kozioła. Lucy odkrywa, że obok jej domku mieszka bezdomny i bezrobotny Kusy, który dobrze znał prababcię Lucy gdyż pomagał jej. Lucy w podzięce zaproponowała Kusemu miejsce do zamieszkania i tak oto powoli rodziła się miłość między Lucy a Kusym, którzy koniec końców doczekali się wspólnego dziecka, córeczki Dorotki.

Poza Iloną Ostrowską i śp. Pawłem Królikowskim w serialu grali także: wspomniany już Cezary Żak (wystapił w dwóch rolach wójta i proboszcza), Grażyna Zielińska (zielarka), śp. Leon Niemczyk (Jan Japycz), Bogdan Kalus (Hadziuk), Piotr Pręgowski (Pietrek), Elżbieta Romanowska (żona Pietrka i matka ich dzieci), Violetta Arlak (żona wójta), Dorota Chotecka-Pazura (Krystyna Więcławska, prowadziła sklep „u Krysi”), Magdalena Waligórska-Lisiecka (Violetta Kotecka, żona policjanta Stanisława Koteckiego-w tej roli Arkadiusz Nader, była także klenerką), Ewa Kuryło (dyrektorka szkoły), Sylwester Maciejewski (Solejuk i tak jak Pietrek, Japycz bywalec sławetnej ławeczki), ponadto w serialu grali też: Katarzyna Żak (żona Solejuka), Artur Barciś (Czerepach), Wojciech Wysocki (dr Wezół), Franciszek Pieczka(Stanisław Japycz, również późniejszy bywalec ławeczki), Bartłomiej Kasprzykowski (wikary, ks. Robert) i wielu wielu innych aktorów.

„Ranczo” zdobyło wiele różnych nagród m.in: 4 Telekamery, nie tylko serial zdobywał nagrody, ale także poszczególni aktorzy np. Cezary Żak dostał kilka nagród za kreację aktorską.

Ciekawostką jest, że serial ten możemy obecnie oglądać na platformie streamingowej Netflix.

O mnie się nie martw

o mnie sie nie martw

„O mnie się nie martw” to drugi w tym zestawieniu serial komediowo-obyczajowy TVP emitowany na antenie Telewizyjnej Dwójki od 5 września 2014 do 4 stycznia 2021 roku. Podobnie jak „Ranczo”, serial ten możemy obecnie oglądać na platformie streamingowej Netflix (Seriale TVP stały się tam ostatnio dość popularne) lub na VOD TVP.

Fabuła serialu opowiada o zderzeniu się ze sobą dwóch światów: zwykłych ludzi oraz bogatych prawników. Główna bohaterka serialu (w tej roli Joanna Kulig) to rozwódka wychowująca samotnie dwie córeczki, zakochuje się w młodym i przystojnym prawniku, Marcinie Kaszubie (w tej roli Stefan Pawłowski).

Poza główną bohaterką, jej córkami i młodym prawnikiem są także inne postacie takie jak: były mąż Igi (tak ma na imię główna bohaterka)-Krzysztof Małecki, który jest ojcem jednej z jej córek, natomiast ojciec drugiej córki mieszka we Francji. W kancelarii prawnej, do której trafia Iga w sprawie rozwodu pracuje poza Marcinem Kaszubą jego ojciec Marek Kaszuba, sekretarka Marta Piątek (późniejsza żona Krzysztofa, byłego męża Igi).

Z biegiem czasu gdy akcja serialu się rozwija, bohaterowie na czele z Igą i w sumie dzięki niej przeżywają wiele zabawnych sytuacji. Od 10 serii serialu nie oglądamy już w serialu postaci Igi, gdyż jej bohaterka zginęła potrącona przez duży samochód gdy ratowała kobietę z dzieckiem, próbując wydostać ich z samochodu, który uderzył w drzewo. Natomiast prywatnie aktorka wyjechała na jakiś czas do Stanów Zjednoczonych gdzie rozwijała się jej zagraniczna kariera.

Na początku 2021 oficjalnie ogłoszono zakończenie serialu.

Stulecie Winnych

stulecie winnych

„Stulecie Winnych” to serial emitowany od 3 marca 2019 roku na antenie TVP1. Serial powstał na podstawie motywów opublikowanych w latach 2014-2015 trylogii o tym samym tytule autorstwa Ałbeny Grabowskiej.

„Stulecie Winnych” to pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji opowieść o wielopokoleniowej rodzinie pochodzącej z podwarszawskiej miejscowości Brwinowo. Losy rodziny toczą się w czasach dramatycznych wydarzeń, które miały miejsce w XX wieku. W serialu pojawiają się nie tylko postacie fikcyjne ale też autentyczne, które znamy z lekcji historii oraz kultury i sztuki.

Wątkiem przewodnim są losy dwóch sióstr Ani i Mani Winnych urodzonych na początku I Wojny Światowej. W postaci Ani i Mani wciela się kilka aktorek, a wszystko po to bo postaci serialowe się starzeją. I tak w pierwszych odcinkach w roli Ani możemy zobaczyć Oliwię Trachimowicz, Klementynę Karnkowską zaś później Weronikę Humaj, a obecnie Urszulę Grabowską. W postać Mani wcielają się: początkowo Aleksandra Kołacz, Józefina Karnkowska, Karolina Bacia, a obecnie Magdalena Walach. Taka sama sytuacja występuje z bohaterkami córek Ani i Mani. Obecnie w serialu nie oglądamy już postaci granych m.in przez Kingę Preis czy Rafała Królikowskiego.

W każdym sezonie występuje kilka różnic między książką a serialem np. w pierwszy sezonie w powieści występuje 5 braci Winnych,a w serialu został pominięty jeden z nich, jego żona i dzieci. W drugim sezonie drugim w serialu pokazany jest atak Stanisława Winnego (w tej roli Jan Wieczorkowski) na Antka Jamrożego (w tej roli Roman Gancarczyk), a w powieści nie w ogóle nie ma mowy o takim wydarzeniu.

Seriale TVP – PODSUMOWANIE

Telewizja Polska ma równie bogatą ofertę swoich autorskich seriali jak i tych, które zdarza jej się zakupić. Jakie są wasze ulubione seriale TVP? Dodalibyście coś do tej listy? Zapraszamy do przejrzenia również innych tekstów, gdzie opisujemy między innymi seriale TVP:

Polskie seriale Netflix – poznaj 6 rodzimych produkcji, które można tam obejrzeć (Ranking dobrze by było zaktualizować właśnie o nowo dodane seriale TVP).

Najpopularniejsze polskie seriale – 21 propozycji (seriale TVP zajmują tam kilka pozycji)

Polskie seriale obyczajowe – 7 ciekawych propozycji (w zestawieniu 2 seriale TVP).

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Karolina Tryniszewska

Uwielbia seriale, a zwłaszcza starsze telenowele. Mogłaby o nich pisać i rozmawiać godzinami. Obejrzała jak dotad wszystkie filmy i seriale ulubioną aktorką, Jennifer Aniston.