Polskie seriale Netflix – poznaj 6 rodzimych produkcji, które można tam obejrzeć

drunk history fot atm grupa youtube

Na Netflixie można zobaczyć wiele filmów i seriali pochodzących z różnych krajów świata. Nie zabrakło na nich także produkcji z naszego kraju, które są oryginalną produkcją platformy lub takich, nad którymi Netflix przejął licencję.

Zapraszamy do przejrzenia listy naszym zdaniem, jednych z ciekawszych polskich seriali znajdujących się na popularnej platformie Netflix.

Polskie seriale Netflix

1983

polski serial oryginalny netflix - 1983

Jako pierwszy na celownik bierzemy serial 1983 – oryginalną produkcję Netflixa, który miał swoją premierę w 2018 roku i na chwilę obecna doczekał się jedynie 1 sezonu. Jest to polsko-amerykański serial, którego pomysłodawcami są Joshua Long i Maciej Musiał.

Okazał się on jednak pewnym rozczarowaniem dla niektórych widzów oraz krytyków. Z pewnością zostało to spowodowane nierówną produkcją opowiadającą o alternatywnej historii Polski, w której zimna wojna przejęła rolę.

Dla wielu nie jest to serial, który ogląda się z wielką ciekawością nie mogąc się doczekać kolejnego odcinka, akcja serialu jest nieco nużąca co dla większości widzów bywa męczące. Serial obronić mogą jednak ładne zdjęcia i świetna obsada do której należą między innymi Robert Więckiewicz oraz Maciej Musiał.

Głównymi postaciami serialu jest student prawa oraz skompromitowany śledczy, którym udaje się odkryć spisek, który pozwolił utrzymać żelazna kurtynę i represyjne państwo policyjne w Polsce.

Zbrodnia

f04823d2 1584 4132 96fb 77c05c376f30

Jest to serial będący oryginalną produkcja AXN, lecz można znaleźć go na Netflixie. W rolach głównych tej ekranizacji kryminalnej występują m.in. Wojciech Zieliński, Joanna Kulig oraz Magdalena Boczarska. Akcja serialu rozgrywa się na Półwyspie Helskim, gdzie bohaterowie wyjeżdżają na zasłużony urlop, lecz pomimo malowniczej scenerii zostaje on przerwany przez tajemnicę z przeszłości. Na tle pięknych krajobrazów doszło do morderstwa, które trzeba szybko rozwiązać. Serial doczekał się 2 sezonów i z pewnością przypadnie do gustu fanom polskich kryminałów.

ZOBACZ TEŻ  Najlepsze seriale o przyszłości - top 7 propozycji

Drunk History

z22341980ihkadr z programu drunk history pol litra histori

Polski serial Comedy Central, doczekał się swojej premiery także na Netflixie. Ciekawe historie naszego kraju w sposób zabawny przedstawiają znani i lubiani aktorzy, komicy oraz influencerzy. Lecz historia nie miałaby sensu jakby przed jej opowiedzeniem nie napili się ulubionego alkoholu.

Role, w które się wcielają i przedstawiają widzowi dane wydarzenia odbiegają od swojej autentyczności, lecz można je potraktować jako bardzo ciekawą i komiczna interpretacje. Swoim nietypowym ukazaniem wydarzeń oraz postaci historycznych przyciągają widza, który po przez śmieszne scenki historyczne może spojrzeć na przeszłość w innym wydaniu.

Znaki

cw11235926jauoan8ji38y88c3q9n2k8

Fantastyczna polska produkcja łącząca serial kryminalny z elementami mystery i thrillera obyczajowego. Opowiada on o śmierci  studentki w Górach Sowich. Tajemniczą i okrutna egzekucją żyją media w całej Polsce. Sprawa jednak nie zostaje rozwiązana.

Po latach, w tej samej miejscowości dochodzi do kolejnego morderstwa. Tym razem śledztwo prowadzi komisarz Michał Trela, który chcą raz na zawsze rozwiązać sprawę tajemniczych zbrodni, musi zmierzyć się z prawdą, którą zatajają mieszkańcy miasteczka. W rolach głównych możemy zobaczyć Andrzeja Konopkę, Helenę Sujecką, Małgorzatę Hajewską-Krzysztofik oraz Helenę Englert.

Rojst

maxresdefault

Serial  produkcji platformy Showmax, lecz został zasilony w szeregi Netflixa. Składa się on z 5 odcinków, których akcja jest osadzona w Polsce w latach 80, w tym samym czasie kiedy nasz kraj znajduje się pomiędzy szarą rzeczywistością stanu wojennego a Okrągłym Stołem. Intrygujący kryminał o dziennikarskim śledztwie. Do obejrzenia serialu przyciąga z pewnością świetnie spleciona intryga oraz wyjątkowy klimat produkcji, który czynią go jednym z lepszych w swojej kategorii stawiając go na podium w swoim zestawieniu. Serial jest uważany za znakomity z pewnością ze względu na obsadę, której szeregi zasilili Dawid Ogrodnik i Andrzej Seweryn.

W głębi lasu

Polskie seriale Netflix - w głębi lasu

Dawno już na Netflixie nie pojawił się polski serial produkcji właśnie tej platformy i żaden nie był tak zapowiadany jak W głębi lasu. O czym będzie gorąca premiera tego miesiąca polskiego Netflixa? Serial opowiada o sprawie morderstwa siostry jednego z warszawskich prokuratorów, która zaginęła 25 lat wcześniej. Produkcja jest adaptacją książki Harlana Cobena, o tym samym tytule. Można się spodziewać, że ekranizacja z pewnością dostarczy widzom dużo emocji, chociażby ze względu na swój klimat dreszczowca i trzymającego w napięciu kryminału. Czy serial okaże się wielkim hitem czy wręcz przeciwnie, dużym rozczarowaniem? Będzie się można o tym przekonać już 12 czerwca.

ZOBACZ TEŻ  Serialowi superbohaterowie – poznaj te 5 postaci

Polskie seriale Netflix – Podsumowanie

Z pewnością na naszej liście znajdzie się jakiś polski serial, który przypadnie wam do gustu. Oprócz tych wyżej wymienionych wśród polskich seriali na Netflixie znajduje się wiele innych tak samo jak coraz więcej seriali z naszego kraju pojawia się na tej platformie. Jedną z gorących premier będzie właśnie W głębi lasu, które będziemy mogli obejrzeć już w przyszłym tygodniu. Warto także krótko wspomnieć o polskim serialu emitowanym na stacji AXN, który także możemy zobaczyć na Netflixie. Mowa mianowicie o produkcji Ultraviolet, który opowiada o kobiecie, która dołącza do grupy detektywów amatorów, którzy rozwikłują sprawy nierozwiązane przez policję. Podobnie jak większość seriali z naszej listy jest to serial kryminalny. Który z tych seriali przypadł wam w takim razie najbardziej do gustu?

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Julia Osowska

Szalona wielbicielka wszystkiego co na ekranie (oczywiście w niewielkich granicach rozsądku). Jeżeli Lucyfer zaproponował by jej zejście do piekieł z pewnością by się zgodziła. Nie ukrywa także, że fajną sprawą byłoby przejść się z Elą po Buckingham Palace, albo zaszaleć z Fifi na jakiejś imprezce, bo widać, ze gościu wie co to dobra zabawa. Nie odmawia także jedynego w swoim rodzaju Netflixowego kina hiszpańskiego, dla którego dała by się pokroić. Marzy usiąść kiedyś na kanapie w Central Perk, koło niezastąpionych jej zdaniem Przyjaciół.