Najlepsze piosenki z seriali Disneya – 5 hitów

Pewnie myślicie sobie: „seriale Disneya, serio? Przecież to dla dzieci!”, ale czy coś w tym złego? Nie! Mało tego. Seriale Disneya, oprócz dostarczania rozrywki, są też źródłem wiedzy z najróżniejszych dziedzin oraz pobudzają kreatywne myślenie. Ale nie o tym będzie artykuł, tylko o piosenkach towarzyszącym serialom. Dla pokolenia Z na pewno będzie to radosny powrót do przeszłości. Zaczynamy!

Internet wypiera telewizję?

lizzie mcguire tv 10 h 2019
hollywoodreporter, seriale disney

Obecnie każdy serialowy maniak posiada konto na platformach internetowych, udostępniających tysiące filmów i programów. Niezależnie od wieku, większość osób przerzuca się z telewizyjnych tasiemców, na modne seriale Netflixa. Tworzą się społeczności fanowskie wokół najbardziej popularnych programów, widzowie dzielą się także swoimi opiniami na temat obejrzanych odcinków. Takie cudowne działania, zrzeszające amatorów seriali odnajdziesz m. in. na naszym portalu, dowiesz się, co myślą inni o twoim ulubionym bohaterze albo przeczytasz ciekawe artykuły i porady dla widzów. Jednak na serialach telewizyjnych wychowała się bardzo duża część społeczeństwa. Warto więc powrócić w sentymentalną krainę dziecięcych wspomnień i poprawić swój nastrój piosenkami z najpopularniejszych seriali Disneya.

Muzyka w filmach i serialach, dlaczego jest taka ważna?

Seriale Disney
piosenki, seriale disney’a

Ścieżka dźwiękowa wykorzystywana do produkcji filmów odgrywa istotną rolę w całościowym odbiorze. Przekazuje komunikaty niewerbalne, podkreślając zachowania postaci albo zapowiadając charakter sceny. W zależności od gatunku, wykorzystywana jest inna muzyka. Seriale Disney Channel kierowane są głównie do młodych widzów i są nacechowane pozytywnie, mają być formą rozrywki oraz sposobem na miło spędzony czas. W pamięć zapadają najbardziej piosenki z czołówek tych seriali, które zna się jeszcze długo po zakończeniu emisji. To także jest celowy zabieg producentów, który ma wywoływać dobrą energię i radosne skojarzenia z serialem. W taki sposób buduje się więzi z odbiorcami i skłania ich do oglądania kolejnych odcinków.

ZOBACZ TEŻ  Najciekawsze wątki lesbijskie w serialach – 12 propozycji

Hannah Montana

Ten serial dla młodzieży oglądało tysiące nastolatków w Polsce i na świecie. Był bardzo popularny, do tego stopnia, że każda dziewczynka musiała mieć akcesoria szkolne związane z  Hannah Montaną. Losy dziewczyny, która za dnia była zwyczajną nastolatką, a wieczorami stawała się gwiazdą popu, mogliśmy śledzić przez cztery sezony. Obecnie Miley Cyrus jest wpływową artystką scen muzycznych młodego pokolenia, ale na pewno pamiętacie czasy, kiedy wcielała się w Hannah. Piosenka The Best of Both Worlds chyba szumi ci już w uszach i masz ochotę przypomnieć sobie kilka ulubionych scen z serialu.

The Suite Life, czyli Nie ma to jak hotel, a później – Nie ma to jak statek

Serial, w którym mogliśmy poznać braci Sprouse, którzy dzięki tym produkcjom dostali szansę na rozwijanie kariery aktorskiej. Obecnie Cole Sprouse, który wcielał się w postać Codiego, występuje w serialu Netflixa – Riverdale. Energetyzująca czołówka naprowadza na zabawne wydarzenia, które przytrafiają się bliźniakom w tytułowym hotelu.

Powodzenia Charlie

Sitcom o perypetiach wielodzietnej rodziny, w której na świat przyszło nowe dziecko. Serial porusza zabawne wątki oraz wartości, takie jak więzi rodzinne czy zawieranie przyjaźni na długie lata lub podejmowanie pierwszych poważnych decyzji życiowych. Z powodzeniem mógłby być emitowany na wielu kanałach telewizyjnych, jako program familijny. W tym przypadku czołówka także podkreśla tematykę serialu, a rytmiczna melodia wpada w ucho i nastraja pozytywnie na cały dzień. Jeśli jesteś fanem Rodzinki.pl albo Współczesnej rodziny, to Powodzenia Charlie również przypadnie ci do gustu. W Internecie nadal dostępne są odcinki tego serialu, także nic straconego.

Czarodzieje z Waverly Place

Komedia młodzieżowa z nutą fantastyki. Serial obdarzył sławą Selenę Gomez, która odgrywała rolę Alex Russo. Aktorka zaśpiewała przewodnią piosenkę serialu, którą możemy słyszeć w intro – Everything Is Not As It Seems. To rozwinęło jej karierę na ścieżce muzycznej, w 2020 roku wydała czwartą solową płytę. Artystka jest też głosem współczesnego pokolenia, porusza tematy ważne społecznie oraz otwarcie mówi o swoich problemach zdrowia psychicznego, przez co przełamuje stereotypy dotyczące chorób psychicznych i normalizuje to zjawisko.

ZOBACZ TEŻ  Najlepsze seriale familijne - top 16 tytułów

Fineasz i Ferb

Animowany serial Disneya, który przedstawia przygody dwóch braci. Chłopcy nie potrafią się nudzić, więc za każdym razem przekładają swoje twórcze pomysły w działanie. Animacja bawi i uczy widzów od 2007 roku, a powtórki odcinków nadal emitowane są na wielu kanałach telewizyjnych. Fineasz i Ferb jest znany nie tylko z piosenki tytułowej. Prawie w każdym odcinku, zabawom bohaterów towarzyszył inny utwór. Jest ich tak wiele, że powstały playlisty i płyty CD z soundtrackiem serialu.

Seriale Disneya – Podsumowanie

Takich serialowych i muzycznych perełek z Disneya jest o wiele więcej. Jednak te propozycje były najchętniej oglądane i z niecierpliwością czekano na nowe odcinki. Przyznajcie się, która piosenka nie może wam wyjść teraz z głowy.

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze