Polskie seriale obyczajowe – 7 ciekawych propozycji

Rok 2020 obfituje w wiele serialowych nowości polskiej produkcji. Dzięki różnorodności i ogromnej liczbie nowości z pewnością każdy miłośnik seriali telewizyjnych w nadchodzących miesiącach nie będzie narzekał na nudę. Na które produkcje warto zwrócić szczególną uwagę? Oto trzy najciekawsze propozycje najnowszych (lub kontynuacji poprzednich epizodów) seriali goszczących na telewizyjnych antenach w roku 2020. Zobacz, jakie polskie seriale obyczajowe warto obejrzeć.

Zakochani po uszy

Serial TVN7 - Zakochani po uszy
press


Zakochani po uszy to jeden z ulubionych seriali widzów i jeden z pierwszych tytułów, jakie przychodzą na język, gdy myślimy jakie są polskie seriale obyczajowe. To serial emitowany na antenie stacji TVN7. W roku 2020 na ekranie pojawi się już 3 sezon serialu, obfitujący nie tylko w wiele zabawnych, a czasem i groźnych historii, ale również w wątkach pojawi się wiele nowych postaci takich jak Tymon, Sonia czy Bartek, które wiele namieszają w fabule serialu. To, co wyróżnia ten serial spośród wszystkich innych emitowanych na terenie różnych stacji to obecność sekwencji InstaStories, które pojawiają się na zakończenie każdego z odcinków.
W trzecim sezonie obsada aktorska przedstawia się następująco:
– w rolę Joanny Popiel (Pani weterynarz, będącej narzeczoną Piotra) wciela się Katarzyna Grabowska,
– w rolę Piotra Nowaka (dentysty, byłego męża Sylwii i obecnego narzeczonego Joanny) wciela się Michał Meyer,
– w rolę Sylwii Witos (byłej żony Piotra) wciela się Kamila Kamińska.
Ponadto w obsadzie serialu pojawiają się również Mateusz Mosiewicz, Patryk Pniewski, Zuzanna Lit, Bartłomiej Kotschedoff, Krzysztof Piątkowski, Marta Bizon, Maciej Łagodziński, Dariusz Wieteska, Beata Schimscheiner, Laura Breszka, Maja Hirsch, Zofia Kościelniak, Mia Goti czy Andrzej Grabowski.

Zawsze warto

Serial obyczajowy Polsatu - Zawsze warto


Zawsze warto to nowy serial obyczajowy emitowany na antenie telewizji Polsat, opowiadający losy trzech kobiet – dziewczyny do towarzystwa, pomocy domowej oraz prawniczki. Wszystkie Panie, choć dane im było spotkać się w bardzo dramatycznych okolicznościach, połączy silna i bardzo wyjątkowa relacja.

W serialu Zawsze warto główne role grają następujące aktorki:
– Weronika Rosati jako Marta Wardecka,
– Julia Wieniawa jako Ada Michalska,
– Katarzyna Zielińska jako Dorota Zima.
Ponadto w obsadzie serialu znaleźli się tak znakomici aktorzy jak Mariusz Bonaszewski, Jacek Knap, Paweł Ławrynowicz, Maksymilian Balcerowski, Antonina Litwiniak, Gabriela Świerczyńska, Dariusz Majchrzak, Zofia Domalik, Małgorzata Pieczyńska, Marcin Stępniak, Aleksy Komorowski, Bartosz Obuchowicz, Jakub Wesołowski, Paweł Ciołkosz czy Beata Ścibakówna.

Fabuła serialu Zawsze warto opowiada historię trzech bardzo różnych kobiet, które połączył dramatyczny przypadek. Od tej chwili ich losy są ze sobą spójne, choć jeszcze do niedawna nie pomyślałyby nawet o tym, że z kimś może łączyć je tak silna i wartościowa relacja. Marta (Weronika Rosati) to pewna siebie i piękna kobieta, odnosząca liczne sukcesy. Dorota (Katarzyna Zielińska) wychowuje trójkę dzieci, próbując jednocześnie pracować, niestety nie może liczyć w tym na pomoc męża, który przebywa na kontrakcie i nie ma pojęcia, że żona podjęła się zatrudnienia. Ada (Julia Wieniawa) to kobieta z bardzo trudną przeszłością, która stara się wrócić do uczciwego i normalnego życia. Nie jest to jednak łatwe i kobieta na swojej drodze ciągle napotyka trudności.

ZOBACZ TEŻ  Najlepsze seriale DC - top 5 produkcji

Kod genetyczny

Serial kod genetyczny
TVN


Kod genetyczny to jedna z najnowszych produkcji stacji TVN. Główną postacią w Kodzie genetycznym jest pracujący w Instytucie Badań Kryminalistycznych Tomasz Skowroński (w rej roli występuje Adam Woronowicz), który niemal całe swoje życie poświęca na szukanie prawdy, która stała się wręcz jego obsesją i głównym sensem życia. Choć związany jest z Izą Berger (w tej roli Karolina Gruszka), jego związek nie należy do zbyt udanych, przede wszystkim dlatego, że cały swój czas i uwagę skupia przede wszystkim na pracy. Jego relacja z synem Piotrem (w tej roli Maciej Musiałowski) jest trudna, bowiem chłopak nie może się pogodzić ze śmiercią matki nie akceptując tym samym nowej partnerki ojca. Romans Piotra z Izą, namiętny i niespodziewany jest początkiem wielu tragicznych wydarzeń, które na zawsze zmienią życie całej trójki…

Obsada Kodu genetycznego to śmietanka polskiego aktorstwa. W serialu podziwiać można między innymi postaci kreowane przez:
– Karolinę Gruszkę,
– Macieja Musiałowskiego,
– Adama Woronowicza,
– Katarzynę Herman,
– Julię Kijowską,
– Michała Żurawskiego,
– Krzysztofa Pieczyńskiego,
– Joachima Lamżę.
Za reżyserią Kodu genetycznego odpowiedzialny jest Adrian Panek.

Motyw

Seriale obyczajowe TVN - Motyw


Motyw to kolejna nowa propozycja serialowa pochodząca od stacji TVN. Akcja serialu zaczyna się w restauracji, w której niespodziewanie zaczynają padać strzały, wyniku których głowni bohaterowie Luiza Porębska (Małgorzata Kożuchowska) oraz jej mąż Maks (Andrzej Konopka) zostają ranni. Początkowo podejrzaną jest ich pracownica Anna ”Czarna” Czarnecka (w tej roli Katarzyna Grochowska), jednak oskarżona przez cały czas nie przyznaje się do winy, zarzucając szefowej że to ona stoi za zaistniałą sytuacją… Sprawę przejmuje doświadczony, ale i okaleczony przez życie policjant Paweł Szulc (w tej roli Michał Czernecki). Co zaskakujące policjant bardzo szybko orientuje się, że zarówno Luiza, on jak i Czarna doskonale znają się jeszcze z licealnych czasów.

Poza wspominanymi wcześniej aktorami w obsadzie serialu Motyw znaleźli się również:
– Olga Bołądź w roli Anety ”Żylety” Batko,
– Magdalena Turczeniewicz w roli Moniki Szulc,
– Magdalena Walach w roli Prokurator Olgi,
– Adam Ferency w roli Jerzego „Wuja” Wujczaka,
– Maria Mamona w roli Mirosławy Tkaczyk (matki Luizy),
– Grażyna Sobocińska w roli młodej Luizy Porębskiej,
– Agata Turkot w roli młodej Anny „Czarnej” Czarneckiej,
– Bartłomiej Kotschedoff w roli młodego Marcin „Maksa” Porębskiego
– Piotr Musianek w roli Mikołaja.

Lepsza połowa

Serial TVP 2 - Lepsza połowa

Lepsza połowa to komediowo-obyczajowy serial emitowany na antenie TVP2. Serial bardzo luźno i w dość humorystyczny sposób opowiada o codziennych losach grupy przyjaciół oraz ich pociech. Choć wszyscy dążą do osiągnięcia życiowej harmonii, to na swojej codziennej drodze napotykają wiele przeszkód i mniej lub bardziej trudnych sytuacji. Fabuła Lepszej połowy cechuje się wielowątkowością, splatając przy tym losy małżeństwa Joli i Marka Nowakowskich, z parami po przejściach – Weroniką i Aleksem oraz Anną i Zibim. Postacią która robi dużo zamieszania pomiędzy głównymi bohaterami jest powracający z zagranicy Borys, który po wielu latach stara się odbudować jakkolwiek relacje zarówno z rodziną, jak i przyjaciółmi.

W obsadzie serialu znaleźli się znani polscy aktorzy, tacy jak:
– Artur Żmijewski w roli Marka,
– Weronika Książkiewicz w roli Ani,
– Tomasz Karolak w roli Aleksa,
– Piotr Adamczyk w roli Borysa,
– Wojciech Mecwaldowski w roli Zibiego,
– Izabela Kuna w roli Joli,
– Anna Dereszowska w roli Weroniki,
– Katarzyna Gałązka w roli Julii,
– Ignacy Liss w roli Kamila,
– Karina Woźniak w roli Dusi,
– Bartłomiej Firlet w roli Marcinka,
– Bartosz Obuchowicz w roli Kosy.

ZOBACZ TEŻ  Najciekawsze serialowe szkoły – gdzie uczą się nastoletni bohaterowie najpopularniejszych produkcji dla młodzieży?

Stulecie winnych

Serial obyczajowy Stulecie winnych

Stulecie winnych to polski serial obyczajowy emitowany na antenie TVP1. Inspiracją dla powstania serialu była opublikowana w latach 2014-2015 trylogia autorstwa Ałbeny Grabowskiej zatytułowana Stulecie Winnych. Wiosną 2020 roku emitowany jest już drugi epizod serialu.

Druga odsłona trylogii rozpoczyna się od pożaru stodoły (w którym giną wszystkie zwierzęta) oraz od zabójstwa konia. Winni nie tylko zostają pozbawieni zwierząt, ale również i pożywienia, co stawia ich w bardzo trudnej życiowej sytuacji. Przedstawiony jest tu również konflikt pomiędzy Stanisławem Winnym oraz Antkiem Jarmożnym. Z kolei Stanisław wdaję się w romans z dawną mamką Ani i Manii, Helką.

W Stuleciu winnych występuję mnóstwo znanych i cenionych w środowisku aktorów, między innymi:
– Kinga Preis jako Stanisława Winna,
– Jan Wieczorkowski jako Stanisław Winny,
– Katarzyna Kwiatkowska jako Stanisława Winna,
– Lidia Sadowska jako Anna Lilpop-Iwaszkiewicz,
– Tomasz Włosok jako Paweł Bartosiewicz,
– Piotr Rogucki jako Ryszard,
– Zuzanna Lit jako Katarzyna Winna,
– Adam Ferency jako Stanisław Lilpop,
– Olaf Lubaszenko jako Ludwik Brzozowski,
– Rafał Królikowski jako Guido,
– Maria Dębska jako Róża Frejlich-Kronenberg.

Reporterzy. Z życia wzięte

Polskie seriale obyczajowe - reporterzy. z życia wzięte

Reporterzy. Z życia wzięte to nowe serial emitowany na antenie TV Puls. Akcja serialu toczy się w Barczynie, bardzo tajemniczej i pełnej niespodzianek miejscowości. W miasteczku od niedawna działa portal informacyjny Puls Dnia. Zespół redakcji codziennie poszukuje sensacyjnych wydarzeń do opisania na łamach serwisu. Niestety nie będzie to takie łatwe nie tylko ze względu na danego znajomego redaktora naczelnego, ale również lokalnego biznesmena Leszka Rembickiego, który robi wszystko, by zaszkodzić portalowi.

W rolach głównych w serialu Reporterzy. Z życia wzięte podziwiać można:
– Tadeusza Chudeckiego w roli Andrzeja Kaczorowskiego,
– Piotra Cyrwusa w roli Leszka Rembickiego,
– Pawła Izdebskiego w roli Wojciecha Górskiego,
– Halinę Bartosik w roli Janiny.

Polskie seriale obyczajowe

To tylko kilka z popularnych obecnie produkcji tego typu. A jakie są Wasze ulubione? Jaka stacja telewizyjna tworzy/emituje najlepsze polskie seriale obyczajowe? Zobacz też nasz tekst o najlepszych serialach TVN.

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Magdalena Bród

Kompletnie zapalona serialomaniaczka. Uwielbia zarówno te nowe, jak i te sprzed 15 lat. Bardzo się smuci, gdy serial ma tylko jeden sezon.