Każdy serialoholik ma na swoim koncie obejrzaną produkcję opartą na podstawie książki. Pierwszy przykład z brzegu? Ślepnąc od świateł, które zostało świetnie przyjęte zarówno na papierze, jak i na ekranie. A co, gdyby najwięksi producenci zdecydowali się na nagranie serialu opartego o fabułę gry wideo? Prezentujemy zestawienie najciekawszych historii opowiedzianych przez grę idealnie pasujących pod wciągający serial.
Spis treści
Kryminalny świat Los Santos, czyli Grand Theft Auto V
Piąta część kultowej już serii Grand Theft Auto to jeden z najpopularniejszych i najbardziej udanych produktów amerykańskiej firmy Rockstar Games. Akcja GTA V rozgrywa się w wielkim i otwartym mieście Los Santos, który aż kipi od przestępczości i krwawych porachunków największych gangów Stanów Zjednoczonych. Fabuła gry opowiada o trójce bohaterów prowadzących niezwykle niebezpieczne życie. Michael Da Santa przez przypadek niszczy dom meksykańskiego biznesmena, który zażądał do byłego gangstera olbrzymiego zadośćuczynienia. Objęty programem ochrony świadków Michael zmuszony jest do rabunku na sklep jubilerski. Skok zwraca jednak uwagę Trevora Philipsa. Były partner Da Santy odnajduje go i nakłania do wznowienia przestępczej działalności. Do doby bohaterów dołącza jeszcze Franklin Clinton. Młodzieniec pragnie szybko dorobić się fortuny.
Powrót na kryminalną ścieżkę Da Santy i Philipsa napędza tryb fabularny GTA V. Gracz dostaje możliwość kontroli nad wszystkimi trzema postaciami, którzy wykonują szereg skomplikowanych misji. Producenci zadbali o to, aby zadania fabularne zostały rozbudowane do maksimum. Wcielając się w dowolnego bohatera musimy dokładnie zaplanować napad oraz zebrać niezbędne wyposażenie.
Grand Theft Auto V jako serial kryminalny z pewnością zyskałby uznanie nie tylko fanów gier wideo. Fabuła zaprezentowana przez Rockstar Games jest maksymalnie rozbudowana, a jej poziom skomplikowania sprawia, że widz wciąga się w kolejne napady niebezpiecznego trio z Los Santos.
Red Dead Redemption II – Dziki Zachód na wyciągnięcie ręki
To kolejna gra stworzona przez amerykańską firmę Rockstar Games, która wyraźnie specjalizuje się w rozwiniętych fabułach swoich produktów. Red Dead Redemption II to przygodowa gra akcji osadzona w realiach Dzikiego Zachodu. Fabuła opowiada historię Arthura Morgana, jednego z kluczowych członków gangu prowadzonego przez Dutcha van der Lindego. Grupa zbirów radzi sobie świetnie aż do feralnych wydarzeń z 1899 roku, kiedy napad w mieście Blackwater kończy się fiaskiem, a dobrze prosperujący gang zmuszony jest do ucieczki. Ucieczki przed stróżami prawa i łowcami nagród.
Gracz wcielający się w Morgana z perspektywy osoby trzeciej zmuszony jest do walki o przetrwanie. Główna postać gry bardzo często musi wybierać pomiędzy lojalnością wobec swoich przyjaciół a własnymi ideałami. Nie bez znaczenia dla fabuły Red Dead Redemption II są decyzje podejmowane przez Arthura. Zbir musi dbać o reputacje w rejonie, w którym aktualnie przebywa. Producenci gry bardzo dobrze odwzorowali rewolwery, strzelby, łuki lub broń białą ówczesnych czasów.
Dlaczego ta gra idealnie nadaje się na serial? Akcja Red Dead Redemption II została osadzona w fikcyjnym otwartym świecie. Oznacza to, że oprócz szeregu misji, które gracz musi przejść w trybie fabularnym, istnieje możliwość urozmaicenia sobie czasu polowaniami na zwierzynę lub po prostu zwiedzaniem okolic, które – podobnie jak cała gra – zostały dopracowane nawet w najmniejszym szczególe. Losy jednego z gangów Dzikiego Zachodu walczącego o przetrwanie i przeżywającego mrożące krew w żyłach przygody z pewnością przypadłby do gustu nie jednemu serialoholkowi.
Zaraza dziesiątkująca cywilizację w The Last of Us
Nieodkryta przez naukowców zaraza dosłownie dziesiątkuje naszą cywilizację, a ocalali w katastrofie ludzie muszą walczyć ze sobą o jedzenie i broń. Brzmi ciekawie. Prawda? Nie jest to jednak opis kolejnego serialu Netflixa. To streszczenie fabuły gry wideo The Last of Us. Survival horror wyprodukowany przez Naughty Dog opowiada akcję toczącą się 20 lat po feralnych wydarzeniach.
Fabuła obraca się wokół Joela, który jest przemytnikiem broni i narkotyków oraz nastoletniej sieroty Ellie. Bohaterzy koncentrują się na próbie przeżycia w postapokaliptycznych Stanach Zjednoczonych. Misją, którą musi wykonać gracz The Last of Us jest eskorta nastolatki do grupy ludzi z organizacji Świetlików. Po drodze Joel i Ellie napotykają liczne przeszkody, które trzeba pokonać. W wykonaniu misji przeszkadzają zarówno zainfekowani, jak i ocalali ludzie, którzy za wszelką cenę chcą przetrwać. Gra została podzielona na dwie części, a w jej kontumacji ponownie wcielamy się w role wyżej wymienionych bohaterów, którzy walczą o przetrwanie 5 lat po wydarzeniach z pierwowzoru.
MAFIA III – czas na wyrównanie rachunków
Nowe Bordeaux, czyli fikcyjne miasto inspirowane Nowym Orleanem w 1968 roku doświadcza zemsty Lincolna Claya na włoskich mafiozach. Główny bohater gry MAFIA III jest wychowywanym w sierocińcu weteranem wojny z Wietnamie. Clay głodny nowych doświadczeń wkracza do gangu i rozpoczyna działalność w niebezpiecznym środowisku przestępczym. Członkowie grupy bohatera zostają w bardzo brutalny sposób zlikwidowani przez włoską mafię. Lincoln postanawia wziąć rewanż, a w wyrównaniu rachunków pomaga mu między innymi Vito Scaletta, znany z poprzedniej części gry.
MAFIA III to przygodowa gra akcji, która zawiera wszystkie elementy dobrego serialu kryminalnego. Główny bohater już na samym początku fabuły zostaje zdradzony przez swojego współpracownika. Giorgi Marcano i jego ojciec przygotowują zasadzkę. Jej celem jest zlikwidowanie wszystkich bossów wraz z Lincolnem Clayem. Protagonista gry został wystawiony na pewną śmierć, jednak cudem ocalał dzięki pomocy zaprzyjaźnionego księdza. Aby dokonać zemsty, Clay wraz ze swoimi kompanami muszą wykonać szereg ciekawych misji powoli przejmujących interesy włoskich grup przestępczych.
A na podstawie jakiej gry, Ty nakręciłbyś serial? 🙂
0 komentarzy