Carnival Row to oczekujący na premierę mroczny serial fantasy od Amazona z Orlando Bloomem i Carą Delevingne w rolach głównych. 

Akcja serialu rozgrywa się w neowiktoriańskim mieście, które jest swego rodzaju ostoją dla mitycznych stworów, bowiem tłumnie uciekają one do niego z ogarniętej wojną ojczyzny. Tym uchodźcom nieprzychylni są mieszkańcy miasteczka i z biegiem czasu powstają coraz większe napięcia między nimi, aż w końcu dochodzi do morderstw. Za ich rozwiązanie weźmie się detektyw Rycroft, któremu pomagać będzie Vignette, wróżka skrywająca niebezpieczną tajemnicę.

W roli detektywa Rycrofta Philostrate’a zobaczymy Orlando Blooma, a Delevingne wciela się w Vignette Stonemoss, wróżkę należącą do grupy uchodźców. Między tym dwojgiem dojdzie do romansu, który może zagrozić Rycroftowi podczas jednej z jego spraw, dlatego że kobieta skrywa niebezpieczny sekret. Do obsady należą także David Gyasi jako Argeus, zamożny faun, Karla Crome jako wróżka-poetka, Indira Varma jako przywódczyni rodu władającego miastem oraz Tamzin Merchant jako kobieta, która chce wykorzystać Argeusa do odbudowania swojego upadłego rodu.

Carnival Row zadebiutuje już 30 sierpnia na platformie Amazon. Pierwszy sezon składał się będzie z 8 odcinków. Jego twórcami są Rene Echevarria, Paul McGuigan oraz Travis Beacham.