Najciekawsze serialowe miejsca pracy

j

Autor: Julia Osowska

}

Data: 4 sierpnia 2020

Z pewnością niejedna osoba marzyła, oglądając swój ulubiony serial, że fantastyczną sprawą byłoby pracować w tak niesamowitym miejscu, jak jego uwielbiani bohaterowie. Nie zawsze jednak praca tam jest taka przyjemna i kolorowa. Pracownicy często muszą mierzyć się z dużą ilością stresu i presji, nielubianymi oraz rywalizującymi z nimi współpracownikami i z wymagającym szefem, który zwraca uwagę na najmniejsze szczegóły i przyczepia się do wszystkiego, co możliwe. Tak właściwie nie ma zbyt dużej różnicy między serialową pracą bohaterów a rzeczywistością. Bywa przeróżnie, czasem jest to praca marzeń lub znienawidzone stanowisko, które zapewnia tylko gotówkę. Jak jednak prezentują się zdaniem bohaterów oraz samych widzów niektóre z serialowych miejsc pracy?

Pearson Specter Litt – W garniturach

su1

Nikt nie mówił, że będzie łatwo. Przed Mikiem Rossem postawiono poważne zadanie, któremu musiał podołać. Można powiedzieć, że wyszło mu to całkiem dobrze. Młody człowiek, który nie dokończył studiów prawniczych, został przyjęty do prestiżowej kancelarii jako współpracownik Harveya Spectera, z którym musieli udawać, że Mike spełnia wymogi na to stanowisko. Akcja serialu toczy się głównie w kancelarii, gdzie mężczyzna jest notorycznie nękany przez młodego partnera, Louisa Litta zazdrosnego rywala Harveya. Mimo że można by przyczepić się do wielu aspektów związanych z pracą w Pearson Specter Litt, jest to jedno z najbardziej prestiżowych miejsc pracy. Kto nie chciałby pracować w tak popularnej i ekskluzywnej kancelarii w Nowym Jorku? Z pewnością wielu prawników dałoby się pokroić za taką fuchę.

Szpital Kliniczny Princeton – Plainsboro (PPTH) –  Dr House

226759 serial dr house aktorzy hugh laurie

Kto nie chciał być za dzieciaka lekarzem? Z pewnością każdemu przeszła przez myśl kiedyś wizja pracowania w szpitalu. A jeszcze jakby pracować wspólnie na oddziale z dr Gregorym Housem? To byłoby spełnieniem marzeń. Ten geniusz z pewnością by wiele nauczył, plus on sam i jego ekipa są niezastąpieni. Niektórym do teraz to marzenie zostało, ale no cóż chyba nici z tego, skoro szanowny dr House poszedł na zasłużoną serialową emeryturkę.

ZOBACZ TEŻ  Najlepsze seriale na rozstania z facetem - 11 propozycji, które sprawią, że poczujesz się lepiej

Infermo – Toy Boy

mv5bnjm1zmu1odctn2iwnc00nzu5ltgwzwqtymi5odflnjllzde1xkeyxkfqcgdeqxvymta0mju0ng@@. v1

W tym przypadku trudno mówić o wymarzonym miejscu pracy, bo czy klub ze striptizem to idealna lub wymarzona fucha? Jednak główny bohater, decyduje się powrócić do tego zawodu, po odsiadce w więzieniu tłumacząc innym, że nie potrafi nic innego. Właścicielem klubu jest jego przyjaciel, a cały zespół to paczka kumpli trzymających się ze sobą od dawna. Lubili wykonywać swą prace, nie dlatego, że sprawiało im przyjemność rozbieranie się, tylko dlatego, że wszyscy lubili taniec. Każdy z nich miał swoje sekrety i własne życie, lecz łączyło ich to miejsce, gdzie mogli zapomnieć o wszystkim na małą chwilę.

Ace Studios – Hollywood

hollywood ryan murphy

Jednym z ciekawszych miejsc pracy na tej liście jest zdecydowane Ace Studios, jako kopalnia filmowych talentów złotej ery Hollywood. Każdy poczatkujący jak i bardziej doświadczony aktor chciała pracować w tym miejscu. Z resztą, jak wiadomo, produkowany przez nich film miała łamać wszelkie standardy i tabu ówczesnej Ameryki. Studio dało szanse młodym aktorom, którzy nie mieli grama doświadczenia w tej branży by rozwinęli skrzydła i zasłynęli w tej branży.

Przyjaciele

powstanie nowy odcinek serialu przyjaciele zagra w nim jennifer aniston i pozostali czlonkowie obsady
FRIENDS — „The One With The Embryos” — Episode 12 — Aired 1/15/1998 — Pictured: (l-r) Matt Le Blanc as Joey Tribbiani, Matthew Perry as Chandler Bing, Jennifer Aniston as Rachel Green, Courteney Cox as Monica Geller (Photo by NBCU Photo Bank/NBCUniversal via Getty Images via Getty Images)

Jeśli chodzi o przypadek Przyjaciół, to lista ich miejsc pracy jest dosyć długa. Ross jest doktorem paleontologii, który najpierw pracuje w muzeum a następnie wykłada na uczelni. Monica spełnia się w pracy szefa kuchni w co rusz to nowych restauracjach. Chandler pracuje w biurze, a Joey gra sławnego doktora Ramoraya w operze mydlanej. Rachel na samym początku zaczyna w ich ulubionej kawiarni jako kelnerka, dopiero z czasem dostaje prace w wielu ekskluzywnych firmach odzieżowych. A Pheobe uwielbia swoją prace masażystki i grę  na gitarze w Central Perk. Każdemu z nich praca sprawia przyjemność (może z wyjątkiem Chandlera) i daje możliwość spełniania się w tym co lubią.

Serialowe miejsca pracy – Podsumowanie

Nie każdy ma w pracy prosto. Niektórzy muszą dużo poświęcić by znaleźć się w tym wymarzonym miejscu. Zdarzają się też tacy, którym zajęcie wysokiego stanowiska zależy od znajomości. Nie każdy też lubi swoją pracę lecz wszyscy wymienieni bohaterowie lubili swoją pracę i poświęcali jej dużo czasu, by móc się cały czas doskonalić.

ZOBACZ TEŻ  Dlaczego wracamy do ukochanych seriali? – 5 powodów

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Julia Osowska

Szalona wielbicielka wszystkiego co na ekranie (oczywiście w niewielkich granicach rozsądku). Jeżeli Lucyfer zaproponował by jej zejście do piekieł z pewnością by się zgodziła. Nie ukrywa także, że fajną sprawą byłoby przejść się z Elą po Buckingham Palace, albo zaszaleć z Fifi na jakiejś imprezce, bo widać, ze gościu wie co to dobra zabawa. Nie odmawia także jedynego w swoim rodzaju Netflixowego kina hiszpańskiego, dla którego dała by się pokroić. Marzy usiąść kiedyś na kanapie w Central Perk, koło niezastąpionych jej zdaniem Przyjaciół.