Złamane serca – zobacz 5 seriali z wątkiem nieszczęśliwej miłości

j

Autor: Julia Osowska

}

Data: 21 sierpnia 2020

Nie każda historia miłosna ma swój happy end. Często zakochana jest tylko jedna strona, a kiedy odważy się zrobić krok bywa, że zostaje odrzucona. W serialu, jak w realnej rzeczywistości, nie ukazuje się tylko kolorowego życia, lecz także trudy i wysiłki, jakie napotka bohater. Dotyczy to wielu kwestii, również tych miłosnych, a właściwie – zwłaszcza tych miłosnych. Nie są to tylko złamane serca nastolatków z seriali młodzieżowych, mimo, że to oni przodują w tym zestawieniu.

Leo i Hayley – Greenhouse Academy

mv5bnte3yzgzymqtnzniys00zwe5lwe5m2utmtdhzdi5zdhmm2zkxkeyxkfqcgdeqxvyoda0otexmzg@. v1

Trudno określić, ile razy serca bohaterów tego serialu były przez siebie łamane. Można podać wiele przykładów, lecz najbardziej wybijającym się wątkiem miłośnym był ten łączący Leo, Hayley i Daniela. Najpierw Leo złamał serce Hayley, w momencie kiedy okazało się, że chłopak ma dziewczynę, która później przepisała się do ich elitarnej szkoły. Leo jednak szybko zrozumiał, że tak naprawdę kocha Hayley. Jednak było już za późno kiedy zdał sobie z tego sprawę, ponieważ dziewczyna poczuła coś do Daniela i wybrała jego, łamiąc tym serce Leo. Ostatecznie jednak oboje nie mogli o sobie zapomnieć i o tym co ich łączyło, dlatego los chciał połączyć ich na sam koniec. Ta historia mimo wielu zwrotom akcji zakończyła się dobrze, włączając to, że Daniel sam pogodził się z tym co łączy Hayley z Leo.

Księżniczka Małgorzata i Peter Townsend – The Crown

121874
The Crown Season 1

Tak tak, nawet księżniczka może mieć złamane serce. Ale jak? Jak do tego doszło i kto złamał jej serce? Zacznijmy więc od początku. Małgorzata zakochała się w pilocie Królewskich Sił Powietrznych, który był dobrym przyjacielem rodziny królewskiej. W momencie kiedy zaczął spotykać się z księżniczką był zamężny, lecz nie układało mu się w małżeństwie, co skłoniło go do rozwodu. Para była tak w sobie zakochana, że natychmiast chciała się pobrać. Jednak okazało się to nie takie proste. Wedle ówczesnego prawa małżeństwa zawarte między członkiem rodziny królewskiej a rozwodnikiem, były zakazane i groziły nawet wygnaniem do innego kraju czy zrzeczeniem się tytułu. Królowa Elżbieta z początku była przychylna małżeństwu, lecz dopiero gdy księżniczka osiągnęłaby 25 lat. Musiała w takiej sytuacji poczekać wraz z ukochanym 2 lata, a sam Townsend został wysłany do innego kraju by afera na jakiś czas ucichła. Ta decyzja bardzo zraniła Małgorzatę, która w pewien sposób miała to siostrze za złe, ale nie to okazało się być najgorsze. Po upływie dwóch lat kiedy księżniczka ukończyła 25 lat, nie uzyskała zgody na ślub z ukochanym, słysząc tłumaczenie, że to mogłoby zaszkodzić monarchii i łamie prawo. Wtedy serce Małgorzaty rozdarło się na 1000 kawałków, ale nie z powodu tego, że nie kochał jej ukochany mężczyzna, a mianowicie dlatego, że siostra nie pozwoliła jej na małżeństwo wybierając dobro monarchii niż uczucia siostry.

ZOBACZ TEŻ  Serialowe wizje przyszłości - TOP 5

Fikile i Chad – Blood & Water

tenor

Prawdopodobnie nikt nie wierzył, że ten związek mógłby się udać. Siedemnastoletnia uczennica i jej trener pływania już brzmi absurdalnie, chociaż takie romanse się zdarzają i czasami coś z tego wychodzi. Lecz w tym wypadku nie mogło to mieć miejsca. Dlaczego? Pierwszą przeszkodą była z pewnością żona trenera oraz fakt, że jest ona w ciąży. Chad nie mógł od tak zostawić rodziny dla pewnego romansu, mimo, że najprawdopodobniej szczerze kochał Fikile. Kolejną przeszkodą było to, że panują powszechne zasady, że zabrania się związków nauczycieli z uczniami, co jednak nie powstrzymało mężczyzny i nastolatki. Cała sprawa odbiła się na nich w dosyć mocny sposób. Informacja o romansie uczennicy i nauczyciela ukazała się w mediach i narobiła sporego zamieszania. Fikile została odrzucona przez Chada, który wybrał żonę przez co dziewczyna przez stres i złamane serce odsunęła się od wszystkich oraz chciała zemścić na wszystkich, którzy wyrządzili jej krzywdę. Sam trener został zwolniony z pracy, a kiedy jego żona dowiedziała się o wszystkim nie chciała go znać i wyrzuciła z domu. Dla żadnej ze stron nie skończyło się to dobrze, a wręcz ich romans zepsuł wszystko nad czym indywidualnie pracowali.  

Hannah i Clay – 13 powodów

z23416661vdylan minnette i katherine langford w serialu trz

 Ta dwójka jest z pewnością parą najlepszych przyjaciół. Jednak oprócz przyjaźni, która jest między nimi, ze strony Claya narodziło się inne uczucie. To właśnie dlatego tak bardzo zależało mu na wyjaśnieniu całej sprawy śmierci Hannah. Chciał by wszyscy, którzy skrzywdzili jego przyjaciółkę ponieśli tego konsekwencje. Chłopak dążył także do tego by móc być z Hannah bo była jego miłością od dawna. Lecz nie wiedział czy ona czuje to samo do niego. Przez długi czas nie jest jasno powiedziane czy dziewczyna kocha Claya. Chłopak dowiaduje się o jej uczuciu dopiero kiedy odsłuchuje kasety. Kiedy Hannah jeszcze żyła, odrzuciła jego uczucie, co sprawiło, że Clay nie mógł się z tym dostatecznie pogodzić. Podczas odsłuchiwania kaset dowiaduje się, że w trakcie jednych wakacji spotykała się z ich kolegą ze szkoły, co bardziej zraniło chłopaka.  Życie nigdy nie dało im szansy być razem, lecz fakt odejścia Hannah nigdy nie sprawił, że Clay przestał ją kochać.

ZOBACZ TEŻ  Najciekawsze serialowe szkoły – gdzie uczą się nastoletni bohaterowie najpopularniejszych produkcji dla młodzieży?

Maeve i Otis – Sex Education

bd0a6894098f4942 600x338 1

Drogi tej dwójki non stop się ze sobą mijają. Kiedy jedno jest pewne swoich uczuć zostaje odtrącone przez drugie, zaś kiedy to drugie zrozumie swój błąd i wybierze to pierwsze to nagle okazuje się, że to pierwsze kogoś ma i tak w kółko. Ale nie to jest w tym wszystkim najlepsze. Oboje nie wiedzą o tym, że jedno kocha drugie a drugie kocha pierwsze. Śmieszna sprawa co nie? Dlatego wzajemnie swoimi wyborami ranią się nawzajem i można powiedzieć, że łamią sobie serca. Ale z pewnością każdy wierzy, że w końcu uda im się być ze sobą.

Złamane serca w serialach – Podsumowanie

Z pewnością wiele osób nie tylko w serialach miało złamane serce, albo być może będzie mieć. Nie jest to jednak powód do tego by się nad sobą użalać. Każda historia ma swoje zakończenie, czasami złe, a czasami dobre. Ważne, by wyciągać z niej wnioski i uczyć się na błędach. Oczywiście, nie zawsze da się to przewidzieć, ale istotne jest, by potrafić sobie z tym poradzić. Historie bohaterów wymienionych powyżej różnią się od siebie. Każdy z nich znalazł się w innej sytuacji, w inny sposób sobie poradził albo ich sytuacja nadal nie jest jasna. Takie sytuacje uczą ludzi, najważniejsze, by każdy wyciągnął z nich właściwe dla siebie wnioski.

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Julia Osowska

Szalona wielbicielka wszystkiego co na ekranie (oczywiście w niewielkich granicach rozsądku). Jeżeli Lucyfer zaproponował by jej zejście do piekieł z pewnością by się zgodziła. Nie ukrywa także, że fajną sprawą byłoby przejść się z Elą po Buckingham Palace, albo zaszaleć z Fifi na jakiejś imprezce, bo widać, ze gościu wie co to dobra zabawa. Nie odmawia także jedynego w swoim rodzaju Netflixowego kina hiszpańskiego, dla którego dała by się pokroić. Marzy usiąść kiedyś na kanapie w Central Perk, koło niezastąpionych jej zdaniem Przyjaciół.