Dr House (ang. House; House, M.D.) to amerykański serial medyczny produkowany dla stacji telewizyjnej Fox. Produkcja ta miała swoją premierę na antenie 16 listopada 2004 roku.

Serial koncentruje się na lekarzu Gregorym Housie (w tej roli Hugh Laurie). House to niekonwencjonalny, szalony, a zarazem genialny lekarza, który kieruje zespołem diagnostycznym w Szpitalu Klinicznym Princeton-Plainsboro w New Jersey. 

Fabuła tego serialu jest dosyć przewidywalna, bowiem w każdym odcinku główny bohater wraz ze swoim zespołem próbuje zdiagnozować i wyleczyć pacjentów przejawiających rozmaite objawy, niewyjaśnione wcześniej przez innych lekarzy.

Ponadto serial ukazuje prywatne życie House’a i członków jego zespołu, najlepszego i jedynego przyjaciela dr Jamesa Wilsona (Robert Sean Leonard), ordynatora oddziału onkologii oraz dr Lisy Cuddy (Lisa Edelstein), dyrektor szpitala Princeton‑Plainsboro.

Dzięki temu wątkowi dowiadujemy się, że lekarz jest uzależniony od Vikodinu. Jak widać, mimo tego jest bardzo skutecznym lekarzem. 

Bohater produkcji, zarówno prywatnie jak i zawodowo, potrafi celnie wbić szpileczkę w czuły punkt. Jego kontrowersyjne powiedzonka, że ludzkość jest przereklamowana albo wszyscy kłamią, stały się kultowe.