Najlepsze restauracje i bary, które znamy z seriali

}

Data: 25 lipca 2018

Podobnie jak my, serialowi bohaterowie mają swoje ulubione miejsca, gdzie spotykają się na kolację lub drinka. Niektóre z nich pojawiają się na ekranie tak często, że stają się ponadczasowymi symbolami telewizyjnej produkcji. Przedstawiamy 7 serialowych restauracji i barów. Chcielibyśmy je odwiedzić, gdyby istniały naprawdę.

 

Kochane kłopoty – Luke’s Diner

restauracje i bary z seriali

źródło: Netflix

Kiedy Lorelai i Rory chciały coś zjeść lub akurat rozpaczliwie potrzebowały kawy, na pomoc przybywał Luke Danes, właściciel lokalu o nazwie Luke’s Diner. Bohaterki, tak jak i pozostali mieszkańcy fikcyjnego miasteczka Stars Hollow, często gościły w jego restauracji. Zwykle zamawiały burgera z frytkami, plotkując i przekomarzając się z Lukiem, którego jakość obsługi zawsze szła w parze z nastrojem – gdy miał zły humor, dla własnego bezpieczeństwa lepiej było nie odwiedzać restauracji!

Przyjaciele – Central Perk

przyjaciele central perk

źródło: Grub Street

Kojarzycie pomarańczową kanapę, na której zwykle przesiadywali bohaterowie jednego z najbardziej kultowych seriali wszech czasów? To także na niej wygłupiali się w czołówce. Zarówno mebel, jak i kawiarnia Central Perk, stanowią nieśmiertelne symbole, świetnie znane wszystkim fanom Przyjaciół. Przytulny lokal z najwygodniejszymi sofami, pyszną kawą i rodzinną atmosferą to ulubione miejsce bohaterów serialu. Można właściwie powiedzieć, że był istotną częścią ich codziennego życia. Przez jakiś czas pracowali tam Rachel i Joey, zaś Phoebe regularnie występowała z gitarą. Oprócz tego kawiarnia, znajdująca się niedaleko mieszkania Moniki, stanowiła stałe miejsce spotkań paczki przyjaciół.

Jak poznałem waszą matkę – McLaren’s Pub

restauracjei bary z seriali

Źródło: Comedy Central

Klimatyczny, przyjemnie gwarny lokal znajdował się niedaleko apartamentu, w którym mieszkali bohaterowie. Stanowił główne miejsce ich spotkań. Carl, ulubiony barman, był ich dobrym przyjacielem. Chętnie częstował swoich najwierniejszych klientów darmowymi drinkami i miksował dla nich autorskie koktajle. Oprócz napojów w McLaren’s Pub serwowano także przystawki. Grupka przyjaciół z sitcomu Jak poznałem waszą matkę miała nawet swój ulubiony stolik – najczęściej przesiadywała na wygodnych, czerwonych sofach w budce pośrodku baru.

ZOBACZ TEŻ  Chirurdzy z 15 sezonem - oficjalna informacja

Twin Peaks – Double R Diner

restauracje i bary z seriali

źródło: Art Ihned

Właścicielką i managerką restauracji w mieście Twin Peaks była Norma Jennings. Wnętrze miejsca, gdzie podawano „cholernie dobrą kawę” i wyborny placek wiśniowy, przypominało typowo amerykańskie bary fast food – posiadało rządek czerwonych stołków ciągnących się wzdłuż baru i stoliki w formie boksów umieszczonych pod ścianą. Double R Diner było otwarte przez wszystkie dni tygodnia i serwowało swoim gościom napoje, śniadania, kanapki i dania obiadowe. Mieszkańcy Twin Peaks chętnie spędzali tutaj wolny czas, zaś największym fanem restauracji okazał się agent Dale Cooper.

Simpsonowie – Moe’s Tavern

restauracje i bary z seriali

źródło: rewind.sk

Lokalny bar w Springfield, doskonale znany wszystkim stałym bywalcom. Miejsce, gdzie „każdy zna każdego”. Ekscentryczny właściciel tawerny nielegalnie handluje zagrożonymi gatunkami zwierząt, uchyla się od kontroli płacąc łapówki i zawsze trzyma w pogotowiu swoją strzelbę. Aby zyskać popularność i większą liczbę klientów, Moe często wplątuje słynne zespoły w ​​występy w barze, a także zmienia nazwę i wygląd swojego lokalu. Tawerna bywała już przekształcona w rodzinną restaurację, klub nocny, lodziarnię, a nawet sklep zoologiczny.

Chirurdzy – Emerald City Bar

restauracje i bary z seriali

źródło: ABC

Lokal znajduje się dokładnie naprzeciwko szpitala Grey Sloan Memorial. Zarówno fani, jak i bohaterowie serialu Chirurdzy, znają go raczej pod nazwą Bar u Joe’go. Sympatyczny barman przyjaźnił się z lekarzami, często był powiernikiem ich problemów i doradcą, gdy potrzebowali pomocy. Gdyby nie Bar u Joe’go, dwie najważniejsze postacie, Meredith i Derek, nigdy by się nie spotkały. Przez kolejne sezony lokal stawał się ulubionym miejscem spotkań, randek, imprez i licznych zakrapianych wieczorów.

Parks and Recreation – The Snakehole Lounge

Właścicielem klubu był jeden z bohaterów, Tom Haverford, który bardzo angażował się w rozwój swojego biznesu. Stworzył on osobliwy lokal, gdzie zawsze spotykały się postacie z serialu, kiedy miały ochotę wyjść po pracy na drinka. Klub posiada rozbudowaną kartę pełną autorskich koktajli i napojów bezalkoholowych. Odcinki, w których pojawia się Snakehole Lounge, zdecydowanie należą do najzabawniejszych. Trzeba tylko pamiętać, że lepiej unikać tego miejsca w niedziele i poniedziałki, ponieważ klub jest wtedy wynajmowany na imprezy urodzinowe dla dzieci i spotkania grupy AA.

ZOBACZ TEŻ  Seriale na podstawie powieści Harlana Cobena - 7 propozycji

Które miejsce odwiedzilibyście najchętniej?

 

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Weronika Żółtowska

Domatorka, kociara, miłośniczka zielonej herbaty, mól książkowy. Zawsze nosi przy sobie sweter, notes i coś słodkiego. W serialach poszukuje ludzkich emocji i historii z życia wziętych. Gdy nikt nie patrzy, ogląda kreskówki.