Gilmore Girls (pl. Kochane kłopoty) to amerykański serial komediowo-dramatyczny emitowany od 5 października 2000 do 15 maja 2007 roku przez telewizje The WB.

Kochane kłopoty zostały uhonorowane wieloma nagrodami, w tym m.in. Nagrodą AFI i dwoma Viewers for Quality Television Awards. Gwiazda serialu Gilmore Girls, Lauren Graham, została nominowana m.in. do Złotego Globu dla Najlepszej Aktorki.

Produkcja skupia się na historii Lorelai, która w bardzo młodym wieku, po urodzeniu córeczki Rory, uciekła z nią od zamożnych rodziców. Kobieta samotnie wychowuje obecnie już szesnastoletnią dziewczynę. Lorei musi radzić sobie sama, łącząc obowiązki matki z pracą zarobkową. Przez wiele lat życia tylko we dwójkę między matką a córką rodzi się niezwykła przyjaźń, a ich stosunki wydają się być bardziej przyjacielskie, niż rodzicielskie.

Pod koniec lipca 2016 Netflix wypuścił pierwszy teaser odcinków specjalnych zatytułowanych Kochane Kłopoty. Rok z życia (ang. Gilmore Girls: A Year in the Life.) Każdy z odcinków odnosi się do jednej z pór roku, zaczynając od zimy i trwa około 90 minut.