Narcos to amerykański serial wyprodukowany przez Gaumont International Television dla platformy Netflix, którego twórcami są Chris Brancato, Carlo Bernard i Doug Miro. Serial doczekał się 3 sezonów oraz kontynuacji, którą jest Narcos: Meksyk.

Pierwsze dwa sezony serii Narcos skupiają się na życiu i działalności Pablo Escobara, najsłynniejszego kolumbijskiego bossa narkotykowego. Escobar stał na czele kartelu z Medellin. 

Na początku serial opowiada o życiu Pabla Escobara, począwszy od lata 70., kiedy to po raz pierwszy zaczął produkować kokainę, do czerwca 1992, czyli ucieczki z jego więzienia La Catedral. Produkcja przedstawia również główne wydarzenia, które miały miejsce w tym czasie w Kolumbii oraz wpływ Escobara na nie. 

Cała historia została opowiedziana z perspektywy narratora, Steve Murphy’ego, amerykańskiego agenta DEA pracującego w Kolumbii. Następnie dowiadujemy o ucieczce z La Catedral oraz ukrywaniu się bossa narkotykowego. Pablo z biegiem czasu potrzebował coraz większej pomocy, aby ukrywać się przed rządem. Utworzyła się grupa “Los Pepes”, która poluje i zabija członków mafii Pabla. Rodzina Escobara próbuje opuścić kraj. [spoiler] Pablo Escobar ginie w pościgu. Po śmierci bossa narkotykowego fabuła serialu skupia się na kartelu z Cali. 

W serialu Narcos występują: Wagner Moura, Boyd Holbrook, Pedro Pascal, Manolo Cardona, Mauricio Compte.