Najlepsze seriale muzyczne

j

Autor: Ania Walter

}

Data: 6 sierpnia 2018

Wyobraź sobie, że podczas zakupów zaczynasz śpiewać, a wszyscy wokół Ciebie, zamiast patrzeć spod byka, podrywają się do tańca. Tak mniej więcej działa magia musicalów, przez jednych znienawidzonych, przez drugich wręcz uwielbianych. Przygotowaliśmy przegląd najlepszych seriali muzycznych oraz tych, którym wyjątkowe piosenki towarzyszą na każdym kroku.

The Get Down

The Get Down

Źródło: Slash Film

Serial stworzony przez Netixa pokazuje, jak zrobić muzyczną rewolucję. Nowy Jork, druga połowa lat 70. XX wieku i kryzys gospodarczy. Widzimy biedny Bronks, który kontrastuje z kolorowymi ubraniami i szalonymi fryzurami. Ludzie chcą się bawić. Gdzieś pomiędzy tym wszystkim powstaje hip-hop i marzenie młodych o wielkiej karierze.

 

 

Flight of the Conchords 

Flight of the Conchords

Źródło: HBO

Dwóch muzyków, po osiągniętych w Nowej Zelandii sukcesach, postanawia podbić Amerykę. Mierzą się tam z różnymi trudnościami, w tym z problemami miłosnymi i imprezowym życiem, a śpiewając, próbują spełnić swoje muzyczne marzenia. Dodatkowo ukrywają się przed jedyną fanką. Flight of The Conchords realizuje komediowy duet, w którego skład wchodzą Bret McKenize oraz Jemaine Clement. Utwory prezentowane w serialu są przykładem absurdalnego poczucia humoru i mieszanki różnych stylów.

 

Glee

Glee

Źródło: Hollywood Reporter

Grupa uczniów w amerykańskim liceum, śpiewająca w szkolnym chórze i zmagająca się z nastoletnimi problemami – brzmi jak typowy hollywoodzki scenariusz dla młodzieży albo dobry materiał na guilty pleasure. Ale serial okazuje się być zupełnie inny. Glee zapewnia wyraziste postacie (często celowo przerysowane), połączenie zabawy z ironią oraz mocną warstwę muzyczną.


 

Vinyl

Vinyl

Źródło: Urban Cloud

Historia przepełniona narkotykami, seksem i rock and rollem. Vinyl to serial o  rockowym świecie. Coś dla owładniętych nostalgią za barwnymi latami 70. Głównym bohaterem jest szef podupadającej wytwórni płyt, który próbuje przywrócić jej dawną świetność. Epizodycznie mamy okazję zobaczyć Davida Bowie i Alice’a Coopera. Serial zebrał mieszane opinie. Vinyl nie doczeka się drugiego sezonu – HBO postanowiło nie kontynuować serii.

ZOBACZ TEŻ  Najlepsze seriale z tajemnicą - top 10 produkcji


 

The Muppet Show
(1976-1981)

The Muppet Show

Źródło: IMDb

A może sentymentalny powrót do czasów młodości? Postacie takie jak Kermit, Piggy czy Fozzie zostawiły istotny ślad we współczesnej popkulturze. Muppety w swoim programie co noc urządzają wielkie show i zapraszają znane postacie. Sympatyczne kukiełki zajmują nie tylko dzieci – dorośli mogą czerpać przyjemność z satyrycznego wydźwięku kabaretu.

 

Galavant

Galavant

Źródło: Geek and Sundry

Piękny książę Galavant szuka zemsty na złym królu, który skradł miłość jego życia. Serial osadzony jest w świecie pełnym gagów, śpiewów i tańca. Galavant raczy nas każdą możliwą kliszą czy schematem rycerskich opowieści, ale to  właśnie czyni z niego parodię totalną.

 

A jakie są Wasze ulubione seriale muzyczne?

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Ania Walter

Uwielbia wszystko, co animowane. Poza oglądaniem seriali lubi o nich rozmawiać. Amatorka sensownych i mniej istotnych tworów artystycznych.