TOP 10 najlepszych seriali o tańcu

j
}

Data: 26 października 2021

Taniec jest nieodłącznym elementem naszego życia – czy tańczymy w czterech ścianach, profesjonalnie lub tylko na imprezach. Tańczymy. Fascynuje nas ruch, poza, a także historia ukryta za każdym drgnięciem mięśni. Poniższa lista pokaże najlepsze seriale o tańcu, jakie dotychczas się pojawiły.

Tiny Pretty Things

Tiny Pretty Things jako jeden z TOP 10 najlepszych seriali o tańcu

Taniec, zbrodnia i elitarna szkoła. Czy trzeba więcej, by zachęcić do obejrzenia? Serial w głównej mierze opowiada o wzlotach i upadkach nastolatków, którzy dzięki swojej ciężkiej pracy i talentowi dostają się do elitarnej szkoły baletowej.

Widz razem z główną bohaterką wchodzi w środowisko niezwykle toksyczne i nieufne, pełne rywalizacji podsycanej przez nauczycieli. Sprawy nie ułatwia próba morderstwa jednej z najlepszych baletnic w szkole. Podejrzenia padają na każdego i pomimo chęci zachowania lojalności przyjaciołom, gdy w grę wchodzą marzenia, każdy może stać się wrogiem.

Pot i łzy

pot i lzy

Młoda i ambitna baletnica Claire bierze udział w castingu do zespołu baletowego w American Ballet Company. Udaje jej się dostać, ale niedługo potem odkrywa, że to dopiero początek wyboistej drogi na szczyt.

Wejście w świat, gdzie każdy może okazać się wrogiem, odbija się na niej i jej pewności siebie. Nie może nikomu zaufać, obawiając się, że odbierze jej miejsce, ale jak długo można żyć w samotności walcząc z uczuciami? Przyjdzie czas, że będzie musiała wybrać pomiędzy karierą, a przyjaźnią.

Spinning Out

spinning 104 unit 01263r
SPINNING OUT / źródło: Netflix, seriale o tańcu

Utalentowana i obiecująca łyżwiarka, Kat Baker, jest zmuszona zrezygnować ze swojej kariery tancerki po tragicznym wypadku. Wzbudza to wiele różnych uczuć wśród jej rodziny i przyjaciół, którzy od dziecka pokładali w niej wysokie ambicje.

Los daje jej jednak drugą szansę. Może wrócić na taflę i konkurować z najlepszymi, ale tylko w parze z Justinem, który ma nienajlepszą opinię. Ich partnerstwo nie podoba się wielu osobom, w tym samej Kat. Jeżeli jednak chce być najlepsza, musi zwalczyć swoje wewnętrzne demony i uprzedzenia.

ZOBACZ TEŻ  7 znanych aktorów, którym sławę przyniosła rola w serialu

Na tafli marzeń

na tafli marzen
Źródło: Netflix

Dla bliźniaków Kayli i Maca łyżwy są wszystkim, ich największym marzeniem. Z tym że ona jest tancerką figurową, a on hokeistą. Przez większość czasu nie wchodzili sobie w drogę, ale gdy Mac dostaje się do prestiżowej akademii hokeja na lodzie, całą rodzina musi przeprowadzić się do Wielkiej Brytanii.

Marzenia i kariera nastoletniej Kayli rozsypują się. Od teraz musi zacząć wszystko od nowa i wywalczyć swoje miejsce w nowym świecie. Jej relacje rodzinne ulegają pogorzeniu, gdyż obwinia rodziców o postawienie ambicji syna ponad nią. Postanawia, że zrobi wszystko, aby wyjść z cienia brata-gwiazdora.

Go! Żyj po swojemu

go zyj po swojemu

Marzenia, taniec i nastoletnie trudności. Brzmi jak idealne trio na relaksujące wieczory. Go! Żyj po swojemu jest argentyńską produkcją o młodych, ambitnych ludziach dążących do swoich celów.

Główną bohaterką jest Mia, która dzięki swojej pracy i talentowi dostaje stypendium, z którym może udać się do prestiżowej szkoły, gdzie może doskonalić swoje umiejętności. Jej idealna wizja świata szybko weryfikuje się, gdy nie jest już taka najlepsza, a lwia część pracy dopiero przed nią.

Glee

szkoła z glee, seriale o tańcu
Źródło: Wet Paint, CR: Adam Rose/FOX, seriale o tańcu – klasyka

Glee jest zdecydowanie kultowym tytułem w świecie tanecznych seriali i ma wielu fanów, którzy oglądali go nie raz. Pomimo że od premiery ostatniego sezonu minęło już dobre sześć lat, wciąż jest chętnie oglądany.

Opowiada o Willu Schuesterze, nauczycielu języka hiszpańskiego, który postanawia przywrócić szkolny Glee Club do jego dawnej świetności. Zostaje jego kierownikiem i rozpoczyna wyboistą drogę do celu. Na przeszkodzie staje mu sceptycyzm i niechęć uczniów, a także intrygi trenerki szkolnych cheerleaderek.

Dare me

dare me

Pewna siebie Beth przewodzi szkolną drużyną cheerleaderek, które razem tworzą utalentowany, zgrany i sławny skład. Wszystko odwraca się do góry nogami, gdy do miasta przyjeżdża nowa trenerka i wprowadza nowe zasady.

Dziewczyny muszą nie tylko walczyć o swoje miejsce, ale zmierzyć się z przerażającą tajemnicą i niebezpieczeństwem, które zjawiło się z dnia na dzień. Będzie to dla nich prawdziwy test lojalności i przyjaźni.

Jiva!

jiva 1

Pełen pozytywnej energii, dobrej muzyki i świetnym klimacie serial przedstawia nam nie tak kolorowe życie tancerki ulicznej. Ntombi ledwo łączy pracę, obowiązki domowe i nieudane życie miłosne, gdy przed nią piętrzą cię coraz to nowsze problemy.

ZOBACZ TEŻ  Najlepsze seriale komediowe Netflix [ZESTAWIENIE]

Dziewczyna jest bardzo ambitna i zawzięta. Zrobi wszystko, aby wyrwać się z biednej dzielnicy Durbanu, do czego zamierza wykorzystać swój talent. Czy to wystarczy? Zmaga się z lękiem i brakiem pewności siebie, co stawia ją na straconej pozycji przy rywalkach, które mają to, czego ona nie ma.

Ruch

ruch

Odchodząc od serialowej fikcji napotykamy na swojej drodze serial dokumentalny, który opowiada historie tancerzy i choreografów z całego świata. Możemy poznać różne style i znakomite sylwetki z tanecznego świata.

Śledzimy drogę do sławy, pracę i to, gdzie znajdują się teraz największe gwiazdy tańca. Każdy odcinek opowiada o innej osobie, która swoim talentem rewolucjonizuje styl i gatunek, który kocha. Nie zobaczymy tu ani baletu, ani innych wysokich form tańca, a zejdziemy do folkloru, tańca ulicznego i wielu innych zapomnianych stylów.

 Fosse/Verdon

fosse verdon

Dokumentalny miniserial opowiada o prywatnej i zawodowej współpracy Boba Fosse’a i Gwen Verdon. Ich relacja trwa przez pięć dekad, które zostają przedstawione w ośmiu odcinkach.

Fosse jest wizjonerem, twórcą filmowym i teatralnym, a także jednym z najbardziej wpływowych choreografów. Verdon jest największą broadwayowską tancerką. Tylko współpracując są w stanie spełnić swoje największe ambicje i sceniczne fantazje. Razem królują na nowojorskiej scenie.

BONUS Wytańcz to!

wytancz to film 1030x578

Nie serial, a film o tańcu, przyjaźni i ambicjach. Opowiada o Quinn Ackerman, której marzeniem jest dostać się do college’u, o którym myśli od dziecka. Aby jednak tego dokonać, musi pokazać się z jak najlepszej strony podczas występu tanecznego.

Są dwa problemy – nie ma grupy tanecznej i nie umie tańczyć. Czas goni, więc robi casting i wraz z nowymi przyjaciółmi uczy się tej skomplikowanej sztuki. Po drodze spotyka ją wiele przeszkód, upadające morale i presja. Sprawy nie ułatwia też spotkanie swoich rywali, którzy ćwiczą już do dawna.

Seriale o tańcu – podsumowanie

Czy jest coś, co dorzucilibyście do listy top 10 najlepszych seriali o tańcu? Może któryś z tytułów waszym zdaniem nie zasługuje na zaszczytne miejsce? Jakie są Waszym zdaniem najlepsze seriale o tańcu? Dajcie znać!

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze