American Horror Story łączy w sobie elementy horroru i dramatu, jednocześnie wciągając nas w świat pełen psychodelicznych zdarzeń, absurdów i dziwactw. Serial został stworzony w 2011 roku dla stacji FX. Seria w krótkim czasie odniosła ogromny sukces, a widzowie zaczęli domagać się jej dalszej kontynuacji. Obecnie powstało 8 sezonów American Horror Story, a kolejne dwa zostały zamówione.

American Horror Story tworzony jest w formie antalogii, dzięki czemu nie ma konieczności oglądania sezonów po kolei. Każdy z nich opowiada nową historię, tworząc miniserial, którego wspólnym elementem jest obsada. Aktorzy powracają w różnych odsłonach, wcielając się w nowe, nietuzinkowe postacie. Artystami, którzy występują w każdym sezonie, są Evan Peters Sarah Paulson. W serialu często pojawiają się gościnnie prawdziwe gwiazdy takie jak Lady Gaga, Emma Roberts, Frances Conroy, Lily Rabe, Chloë Stevens Sevigny,

Pierwszy sezon zatytułowany Murder House, opowiada o przeżyciach mieszkańców starego gmachu, który okazuje się nawiedzony. Kolejny sezon Asylum skupia się na kryjącym wiele tajemnic szpitalu psychiatrycznym prowadzonym przez Kościół katolicki. Trzeci sezon Sabat opowiada o szkole czarownic oraz funkcjonującym sabacie. Kolejny, czwarty sezon Freak Show, jest najczęściej nagradzaną serią spośród wszystkich. Przedstawia on losy trupy cyrkowej złożonej z dziwadeł działającej w miejscowości Jupiter, w której w tym samym czasie dochodzi do tajemniczych zbrodni. Kolejna, szósta seria Roanoke, skupia się na historii XVI-wiecznej kolonii Roanoke, której duchy nawiedzają każdego, kto zamieszka w pobliskim domu. Siódmy sezon Kult opowiada o założonej przez szalonego Kaiego Andersona sekcie. Ostatni dotychczas, ósmy sezon Apokalipsa nawiązuje do postapokaliptycznej wizji świata, w której ludzie żyją w podziemnym schronie.

American Horror Story od początków istnienie zbiera w trakcie premiery każdego odcinka kilkumilionową publiczność. Seria została bardzo dobrze przyjęta również przez krytyków. Zgromadziła ponad 70 nagród, w tym 2 Złote Globy i 16 nagród Emmy.