Top 7 śmierci w serialach – sceny, które nas najbardziej zaskoczyły [Uwaga spoilery]

j
}

Data: 12 maja 2021

Niespodziewana śmierć bohatera w serialu potrafi zaboleć. Mimo iż jesteśmy świadomi, że to tylko fikcja, przywiązujemy się do nich i nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie dalszego scenariusza bez tych postaci. W tym artykule, przedstawię top 7 śmierci w serialach, według mojej opinii. Osoby, które nie oglądały danych produkcji, uprzedzam, że artykuł zawiera spojlery.

Gra o tron 

Każdy kto oglądał Grę o tron wie, że serial ten słynie z uśmiercania bohaterów, dlatego miałam duży problem z wyborem, czyją śmierć opisać w tym artykule. Ostatecznie zdecydowałam się wspomnieć o dwóch, zaskakujących dla mnie scenach. 

1. Krwawe Gody 

Pamiętam dokładnie jakie było moje zdziwienie widząc tę scenę. Wszystko odbyło się w Bliźniakach, podczas Wojny Pięciu Królów. Walder Frey, podczas ślubu swojej córki, podstępem zabił całą armię północy, króla północy Robba Starka oraz jego matkę Catelyn Stark i żonę Jeyne Westerling, która nosiła jego nienarodzone dziecko. Scena ta miała miejsce w 3 sezonie, w odcinku zatytułowanym “Deszcze Castamere”.  

gra o tron
Źródło: filmweb.pl

2. Śmierć Shireen Baratheon 

Ramsay Bolton zorganizował udany atak na obóz Stannisa Baratheona. Przegrany, omamiony słowami Melissandre, postanowił złożyć ofiarę i w ten sposób uprosić u boga R’hllor łaskę. Widzowie na pewno nie spodziewali się, że “kozłem ofiarnym”, będzie córka Stannisa. Dziewczynka ginie w męczarniach, podpalona na stosie, na oczach swoich rodziców i całej armii Baratheona. Scena ta ma miejsce w dziewiątym odcinku, 5 sezonu.  

gra o tron 1 edited
Źródło: filmweb.pl

3. The 100 – śmierć Lincolna 

Fani The 100 musieli zmierzyć się ze śmiercią wielu bohaterów. Do najbardziej bolesnych, moim zdaniem należało odejście Lincolna. Kiedy kanclerzem Arkadii został Pike, Ziemianie nie mogli czuć się bezpiecznie. Niestety Lincoln przebywał w pobliżu nowego kanclerza, przez co łatwo stał się jego ofiarą. Pike zabił wojownika Trikru strzałem z pistoletu w głowę, gdy ten klęczał na ziemi, po czym zostawił jego ciało w błocie. Najsmutniejsza w scenie była reakcja Octavii, która przyglądała się wszystkiemu z ukrycia.  

ZOBACZ TEŻ  Seriale historyczne - TOP 16
the 100 1
Źródło: filmweb.pl

4. Lucyfer – Charlotte Richards 

Charlotte tak naprawdę zmarła dwa razy. W pierwszym przypadku została zamordowana i w jej ciało “weszła” Bogini, matka Lucyfera. Gdy ta opuściła Ziemię, ku zaskoczeniu wszystkich, Charlotte ożyła. Po tej sytuacji, pani adwokat bardzo pragnęła się zmienić, aby po śmierci trafić do nieba. Gdy już zyskała przychylność widzów, została niespodziewanie zastrzelona przez Marcusa Pierce’a. Mimo że celował on w Amenadiela, to Charlotte przepłaciła za jego chybienie śmiercią.  

lucyfer
Źródło: filmweb.pl

5. Chirurdzy – Derek Shepard 

Dużym zaskoczeniem dla fanów Chirurgów była śmierć Dereka w 21. odcinku, 11 sezonu. Bohater padł ofiarą wypadku samochodowego. Przewieziony do szpitala, był sztucznie podtrzymywany przy życiu. Ostatecznie widzimy, jak Meredith decyduje odłączyć go od aparatury.  

chirurdzy
Źródło: filmweb.pl

6. Dom z papieru – Nairobi 

Po postrzale z finału 3. sezonu Nairobi ku uciesze fanów, zaczęła czuć się coraz lepiej. Niestety, historia przybrała zły obrót, gdy Gandia w 4. sezonie strzelił bohaterce w głowę. Wielu fanów, nie pogodziło się z tą stratą i liczą na to, że Nairobi jednak przeżyła. Aktorka jednak oficjalnie pożegnała się z pozostałymi członkami obsady.  

dom z papieru
Źródło: filmweb.pl

7. Prawo ulicy – Omar Little

W serialu byliśmy świadkami wielu krwawych śmierci. Ta jedna zapada najbardziej w pamięć, ponieważ mimo iż, wiedzieliśmy, że śmierć Omara to tylko kwestia czasu, to jednak przez tyle odcinków był niezwyciężony. Dodatkowym zaskoczeniem było to, że został postrzelony w tył głowy przez dorastającego Kenarda, a nie przez policjanta lub gangstera.

prawo ulicy
Źródło: filmweb.pl

Top 7 śmierci w serialach – podsumowanie

Powyższa lista powstała według subiektywnej opinii. Napiszcie w komentarzu, śmierć jakiego bohatera najbardziej Was zabolała lub zaskoczyła?

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Izabela Pięta

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, która na magisterce postanowiła zagłębić się w tajniki szeroko rozumianego Internetu. Aktualnie studiuje Zarządzanie: e-commerce i analityka internetowa. Czas wolny spędzam na świeżym powietrzu, czytając książki lub oglądając seriale. Gustuję w kryminałach oraz w reportażach i poezji. Na serialowym dzielę się swoimi przemyśleniami i uwagami oraz rozwijam swoje umiejętności pisarskie.