Seriale z wątkiem toksycznej miłości – top 6

j
}

Data: 14 maja 2021

Seriale z wątkiem miłosnym mają wielu zwolenników. Ale czy relacje bohaterów, którym kibicujemy zawsze są “zdrowe”? W tym artykule poruszę kwestię toksycznej miłości w popularnych serialach.

You – Joe Goldberg and Love Quinn

Joe to bohater, który już w 1 sezonie przedstawił nam się jako narcystyczny stalker, żyjący w swoim świecie. Wybiera swoją “ofiarę”, z którą następnie nawiązuje bliższą relację. Wobec wybranki jest czarujący, natomiast w samotności sprawdza jej wszystkie social media, śledzi i analizuje każdy jej ruch. Bohaterka drugiego sezonu, Love okazuje się nie być bezbronną dziewczyną jak Beck (którą poznaliśmy w 1 sezonie). Pokazuje, że jest w stanie popełniać równie brutalne zbrodnie w imię miłości i nie czuć wyrzutów sumienia.

you
Źródło: filmweb.pl

Euphoria – Maddy Perez i Nate Jacobs

Para często zrywała ze sobą, po to by zaraz do siebie wrócić. Nate był człowiekiem, który wyładowywał swoją złość, zaciskając ręce na szyi Maddy. Z powodu trudnych relacji z ojcem stał się brutalnym manipulatorem. Oboje wykorzystywali innych ludzi by wzbudzić w sobie zazdrość.

euphoria
Źródło: filmweb.pl

Przyjaciele – Ross i Rachel

Mimo iż związek Rossa i Rachel był dla wielu fanów ulubionym wątkiem, to ich relacji należałoby przyjrzeć się trochę bliżej. Para co chwilę się rozstawała, żeby za jakiś czas ponownie być razem. Ross potrafił być chorobliwie zazdrosnym, co przyczyniło się do osaczenia partnerki oraz uniemożliwieniu jej posiadania własnego życia. Z drugiej strony niezdecydowanie Rachel sprawiało, że gdy tylko inna kobieta zainteresowała się Rossem, potrafiła zburzyć ich związek.

ZOBACZ TEŻ  Top 10 serialowych postaci silnych kobiet
friends
Źródło: filmweb.pl

Behind her Eyes – Simon i Adele

Ten serial ma wątki paranormalne, dlatego związek głównych bohaterów nie może być do końca odwzorowany w realiach. Jednak początkowe sceny pokazują małżeństwo jako toksycznie zależne od siebie. Simon przesiaduje w pracy, kontroluje żonę dzwoniąc o wyznaczonych godzinach, podaje jej tajemnicze lekarstwa oraz nawiązuje romans z sekretarką. Adele również kontroluje męża na swój sposób oraz podstępem zaprzyjaźnia się z jego kochanką i zdobywa jej zaufanie.

co kryja jej oczy
Źródło: filmweb.pl

13 powodów – Bryce and Chloe

Początkowo para stanowiła idealny przykład licealnego związku: on sportowiec, ona cheeleaderka. Wszystko zmieniło się, kiedy chłopak został oskarżony o gwałt. Początkowo sceptyczna Chloe przekonuje się, że zarzuty nie są bezpodstawne. Podczas wspólnego spędzania czasu Bryce inicjuje seks z dziewczyną, gdy ta odmawia, siłą zmusza ją, nie dając jej możliwości odmowy.

13 powodow
Źródło: filmweb.pl

Gra o tron – Jaime i Cersei Lannister

Już w pierwszym odcinku Gry o tron jesteśmy światkami zbliżenia Jaime’go Lannister’a i jego siostry Cersei. Samo pokrewieństwo wskazuje już na toksyczność relacji. Problemem są też umiejętności manipulacyjne Cersei, która wykorzystuje miłość brata do realizacji swoich, nieraz brutalnych celów. Fani Gry o tron mogli mieć nadzieję, że Jaimie “przejrzał na oczy”, gdy pojechał bez zgody siostry, bronić Północy przed Nocnym Królem. Nawet wdał się wtedy w romans z Brienne. Niestety ostatnie chwile swojego życia postanowił spędzić z ukochaną Cersei.

gra o tron 2
Źródło: filmweb.pl

Podsumowanie – najlepsze seriale z wątkiem toksycznej miłości

Powyższa lista zawiera bardziej i mniej oczywiste przykłady toksycznych związków. Napiszcie w komentarzu, czy któryś punkt Was zaskoczył. A może znacie inne relacje z seriali, które powinny znaleźć się na tej liście?

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Izabela Pięta

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, która na magisterce postanowiła zagłębić się w tajniki szeroko rozumianego Internetu. Aktualnie studiuje Zarządzanie: e-commerce i analityka internetowa. Czas wolny spędzam na świeżym powietrzu, czytając książki lub oglądając seriale. Gustuję w kryminałach oraz w reportażach i poezji. Na serialowym dzielę się swoimi przemyśleniami i uwagami oraz rozwijam swoje umiejętności pisarskie.