Serialowi złodzieje i oszuści – poznaj tych 6 postaci

j

Autor: Julia Osowska

}

Data: 30 czerwca 2020

Nie każdy serial zawsze przedstawia piękne i kolorowe życie bohaterów, które kończy się niesamowitym happy endem. Reżyserzy coraz częściej sięgają do tworzenia postaci z problemami lub trudną przeszłością. Zazwyczaj zaczyna się od drobnych przewinień, przeważnie kradzieży, kończąc na mafii narkotykowej i morderstwach. Ale to właśnie najbardziej sprytni oraz błyskotliwi złodzieje zasługują na kilka słów pochwały, bądź może uznania ich za najmniej taktownych i sprytnych oszustów w historii. Kto wie? Serialowi złodzieje? Poznaj ich!

Dom z papieru

dom z papieru 4. sezon cover

Zdecydowanie na podium geniuszu największych serialowych złodziei w historii seriali zasługuje ekipa Profesora, czyli najzdolniejsi w swoim fachu oszuści z Madrytu. Chyba jeszcze nigdy nie zdarzyło się, że tyle znanych miast nawiąże sojusz, by okraść mennicę i bank narodowy. Profesor, by jego misterny plan wypalił, zebrał grupę najwybitniejszych specjalistów w swoim fachu, po to by mógł im się udać skok stulecia. Dlatego właśnie partnerzy nie mogli znać swoich prawdziwych imion, by nie wchodzić w bliższe relacje dla dobra sprawy.  

Ich pierwsza misja okazała się sukcesem, lecz poniosła za sobą pewne straty, dlatego tak wieść o drugim skoku przyniosła tyle wrażeń zarówno widzą jak i serialowym obserwatorom, którzy śledzili ich losy w fikcyjnym świecie. Nie wydaje się to dziwne, że wszyscy kibicują i kochają  tych złodziejaszków, którzy tak właściwie stoją po tej złej stronie, a nie policji, która strzeże prawa? To pewnie ze względu na swoją innowacyjność  Dom z papieru stał się fenomenem i zawładnął całym światem oraz jest zdecydowanie hitem Netflixa.

ZOBACZ TEŻ  Najlepsze seriale o miłości – 5 ulubieńców introwertyczki

Sheldon J. Plankton – SpongeBob Kanciastoporty

dc99ylf 24fb2a02 eb22 451d ba19 8648225e33b6

Bez wątpienia postać Planktona jest znana tym młodszym jak i starszym. Na wyróżnienie zasługuje jego niezliczona liczba prób kradzieży przepisu na kraboburgery. Co prawda, do tej pory nadal mu się to nie udało, ale bez ustanku próbuje dopiąć swojego celu, by móc być właścicielem najlepiej prosperującej restauracja w Bikini Dolnym. Mimo, że nigdy nie dopiął swojego celu jego całe życie kręci się wokół kradzieży.

Pan Gold/ Rumpelsztyk – Dawno dawno temu („Once upon a time”)

0135b3cc071e1bc3f9e91d2e85f8686d

Rumpelsztyk znany również jako Pan Gold to postać z serialu „Dawno dawno temu”. Posiada on własny lombard w zaczarowanym miasteczku Storybrooke, w którym znajdują się magiczne przedmioty wszystkich postaci z bardzo dobrze nam znanych baśni i bajek. Rumpelsztyk szczyci się złą opinią złodzieja, mrocznego pana, biznesmena, z którym w układy wchodzili ludzie płacący później cenę wyższą niż obiecana przysługa. Budzi postrach wśród mieszkańców ze względu właśnie na jego mroczne i nieprzyjazne usposobienie

Neal Caffrey – Białe kołnierzyki („White Collar”)

asag 600x337 1

Neal na pierwszy rzut oka nie wygląda na osobę trudniąca się w kradzieżach. To z pewnością ze względu na jego urok i wrodzony czar, dzięki któremu był w stanie omotać każdego. Niestety miał na swoim koncie liczne kradzieże, m.in. drogocennych dzieł sztuki czy artefaktów wartych miliony. Dużo czasu zajęło jego schwytanie i zamknięcie w więzieniu, z którego swoją drogą uciekł. Mimo, że potem obrał inną drogę wątek jego przeszłości cały czas pojawia się w serialu.

Trinkets

trinkets - serialowi złodzieje

Serial, który zdecydowanie bardziej może przypaść do gustu młodej widowni. Przedstawia losy trzech nastolatek z różnych środowisk, które połączyło wspólne a zarazem niecodzienne hobby – mianowicie kradzież sklepowa. Są to raczej niespotykane zainteresowania, które połączyły tajemniczą outsiderke Moe, niedoskonałą perfekcjonistkę Tabithe i ekscentryczną Elodie. Każda z nich zmaga się z różnej natury problemami, lecz wspierają się w trudnych chwilach i starają dopasować się do społeczeństwa, którego nie potrafią zaakceptować.

ZOBACZ TEŻ  Seriale podobne do Sexify - TOP 5

Rosa Cisneros – Orange Is the New Black

serialowi złodzieje

Rosa w młodości napadała na banki wraz z trzema mężczyznami. Była przebiegła, przebojowa oraz lekkomyślna, często dawała upust emocjom i podejmowała pod wpływem impulsu decyzje o napadzie na bank, o którym nic nie wiedziała. Ta decyzja doprowadziła ją do tego, że została schwytana przez policję. W więzieniu daje się poznać jako osoba cyniczna i wykończona rakiem, nie zmienia to faktu, że odeszła z tego świata w wielkim stylu jak za dawnych lat.

Serialowi złodzieje – podsumowanie

Na pierwszy rzut oka wydaje nam się, że nie można lubić bohatera, który kradnie, przecież to jest złe. Lecz tak naprawdę z czasem dowiadujemy się dlaczego serialowi złodzieje kradną i to zależy tylko od widza, czy go za to polubi czy wręcz przeciwnie. W przypadku Domu z papieru, złodziejami są sami główni bohaterowie, których nie da się nie lubić. Jeśli chodzi o Planktona jest on postacią komiczną, która bawi swoim postępowaniem. Zaś Pan Gold prowadzi biznes, a jego ocena zależy tylko od samej jednostki. Neal jest postacią, która przeszła na dobrą stronę, lecz czy można się nie oprzeć temu czarującemu złodziejaszkowi? Jeśli chodzi o Trinkets bohaterki łączy wspólne hobby, które tak naprawdę nie czyni ich złymi, a zagubionymi. A Rosa jest przykładem osoby z trudna przeszłością. Łączy ich słabość do pieniędzy i niepohamowana chęć bogacenia się, lecz czy nie dlatego wszyscy ich kochają?

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Julia Osowska

Szalona wielbicielka wszystkiego co na ekranie (oczywiście w niewielkich granicach rozsądku). Jeżeli Lucyfer zaproponował by jej zejście do piekieł z pewnością by się zgodziła. Nie ukrywa także, że fajną sprawą byłoby przejść się z Elą po Buckingham Palace, albo zaszaleć z Fifi na jakiejś imprezce, bo widać, ze gościu wie co to dobra zabawa. Nie odmawia także jedynego w swoim rodzaju Netflixowego kina hiszpańskiego, dla którego dała by się pokroić. Marzy usiąść kiedyś na kanapie w Central Perk, koło niezastąpionych jej zdaniem Przyjaciół.