Dark to niemiecki film z gatunku science fiction, thriller. Twórcami tego serialu są Baran bo Odar oraz Jantje Friese. Serial ten jest pierwszą niemieckojęzyczną produkcją Netflixa. 

Akcja serialu Dark rozgrywa się na niemieckim odludziu w otoczeniu rozległych lasów i… starej elektrowni atomowej. Z pozoru mieszkańcy Winden (tak nazywa się ta miejscowość-odludzie) wiodą życie takie, jak mieszkańcy każdego innego miasteczka podobnej wielkości. Maska pozorów opada jednak, gdy dochodzi do zaginięcia dwóch chłopców. Sprawa wydaje się beznadziejna – brakuje tropów, świadków i podejrzanych, a w mieście zaczynają się dziać coraz dziwniejsze rzeczy. Poszlaka pojawia się w najmniej spodziewanym momencie, gdy miasto pogrążone jest już w strachu i zniechęceniu. Wydaje się, że tragiczne wydarzenia to powtórka dramatu sprzed 33 lat. 

Dark to serial kameralny, oszczędny i nieco surowy. Jeżeli liczycie na widowiskowe sceny science fiction, to na pewno poczujecie się zawiedzeni. Magia produkcji kreowana jest przez umiejętnie dobraną muzykę, sugestywne zdjęcia i przekonująco odegrane postacie. Warto dać „Dark” szansę i na własne oczy przekonać się jak frustrujący i szokujący może być finałowy cliffhanger.