Seriale przyrodnicze – programy dokumentalne z przyrodą w roli głównej

}

Data: 12 września 2021

Przyroda nieustannie nas zaskakuje swoją wspaniałością, a często też… zapierającymi dech w piersiach widokami czy nietuzinkowymi zjawiskami. Sezon letni już powoli za nami – w związku z czym postanowiliśmy przygotować dla prawdziwych serialomaniaków ranking, w którym opisujemy seriale przyrodnicze. Oto najlepsze seriale o przyrodzie dostępne na Netflixie oraz HBO GO! Jesteście ciekawi? Zostańcie z nami!

Nasza planeta

our planet
Variety

Nie moglibyśmy nie zacząć od klasyki gatunku! Serial „Nasza planeta” jest znany zapewne większości z naszych czytelników… Nawet jeśli nie znalazł się na waszej liście seriali do obejrzenia, produkcja ta z pewnością obiła wam się o uszy. Czego możecie się spodziewać? Przede wszystkim widowiskowych ujęć rzadko spotykanych gatunków zwierząt, a wszystko to… w zestawieniu z refleksjami o wpływie ludzkości na ich siedliska. Możecie udać się w najbardziej tajemnicze zakamarki naszej planety bez wychodzenia z domu.

Życie w kolorze

zycie w kolorze david attenborough

David Attenborough znany z wielu programów o tematyce stricte przyrodniczej tym razem przenosi nas w nieco inny wymiar… „Życie w kolorze” to kolejny intrygujący i niezwykle wciągający dokument przyrodniczy, będący opowieścią o różnych gatunkach zwierząt. Jak zwierzęta postrzegają kolory i jak wykorzystują tę umiejętność w życiu codziennym? Musicie to zobaczyć!

Życie na naszej planecie

zycie na naszej planecie

Możemy śmiało rzec, iż David Attenborough jest prawdziwą legendą dokumentów przyrodniczych! Co tutaj na was czeka? Attenborough wspomina swoje życie, opowiadając przy tym o ewolucji życia na Ziemi. Wizja przyszłości, o której napomyka, jest nam coraz bliższa…

Ciemne strony rybołówstwa

ciemna strona rybołówstwa - seriale przyrodnicze

Stosunkowo nowa pozycja na Netflixie, a już zdążyła zebrać rzesze widzów! Jak sama nazwa wskazuje, produkcja ta jest dogłębną analizą prężnie działającej globalnej branży rybnej. Czego możecie się spodziewać? Punktem wyjścia produkcji jest zakwestionowanie koncepcji zrównoważonego rybołówstwa oraz zwrócenie uwagi na problem, jakim jest nieodwracalne niszczenie środowiska przez człowieka. Zostały poruszone wątki zaśmiecania środowiska oraz wybijania zwierząt.

ZOBACZ TEŻ  Niemieckie seriale - poznaj najlepsze propozycje naszych Zachodnich sąsiadów

Ziemia nocą

ziemia noca netflix dokument 4k dolby vision 5

„Ziemia nocą” została poświęcona dzikiej naturze tuż po zapadnięciu zmroku. Serial ten jest niesłusznie porównywany z „Naszą planetą”. Są to jednak dwie zupełnie odmienne produkcje, poruszające różnorakie wątki… „Ziemia nocą” zapewnia widzom niezapomniane widoki oraz niewidziane wcześniej ujęcia właśnie dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii.

72 niebezpieczne zwierzęta – Azja

72 niebezpieczne zwierzeta

Jak zabijają zwierzęta w Azji? Poprzez wykorzystanie tego, co dała im natura. Kły, pazury, żądła… to tylko jedne z nielicznych śmiercionośnych broni wykorzystywanych przez najbardziej niebezpieczne zwierzęta na kontynencie azjatyckim. Pozycja obowiązkowa!

72 niebezpieczne zwierzęta – Ameryka Łacińska

72 niebezpieczne zwierzeta ameryka lacinska

Jeśli szukacie seriali w podobnym klimacie, co „72 niebezpieczne zwierzęta – Azja”, koniecznie sięgnijcie i po tę pozycję! Dwa zupełnie inne kontynenty, ten sam problem! Zwierzęta są doskonałym przykładem tego, iż to, co nas otacza, potrafi również być zabójcze…

Planeta Ziemia

planeta ziemia

„Planeta Ziemia” zabiera nas tam, gdzie dotarcie jest niemal niemożliwe właśnie dzięki zastosowaniu nowoczesnych technik filmowych. Opowieść o naszej planecie jest pełna wyjątkowości, a zarazem ogromnego zróżnicowania dostrzeganego w naturze. Dowiecie się trochę o zależnościach występujących między różnymi ekosystemami i wielu innych ciekawych wątkach, które zostały tutaj poruszone. Produkcja ta doczekała się drugiego sezonu!

Błękitna planeta

blekitna planeta

„Błękitne planeta” została okrzyknięta jednym z najlepszych seriali dokumentalnych o przyrodzie. Nic w tym dziwnego! Serial w doskonały sposób obrazuje bogaty świat mórz i oceanów z bliska. Narratorem jest oczywiście znany wam doskonale David Attenborough.

Seriale przyrodnicze – dlaczego warto?

Seriale dokumentalne z przyrodą w roli głównej są doskonałym odzwierciedleniem tego, jak funkcjonuje nasza planeta. Nie tylko mogą stanowić świetną rozrywką, lecz także wpływać na budowanie świadomości wśród naszego społeczeństwa… To doskonały sposób na naukę, nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych – dla każdego. Pomyśl, że taka forma nauki jest najbardziej efektywna.

ZOBACZ TEŻ  Nasza planeta – nowy serial przyrodniczy od Netflixa!

Jeśli uważasz, że czegoś tutaj zabrakło – odezwij się do nas, a uzupełnimy ranking!

Jeśli zainteresował Cię ten ranking, to koniecznie przejrzyj też inne nasze zestawienia:

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze