Seriale przyrodnicze Netflixa, które warto obejrzeć z dziećmi – 7 propozycji

}

Data: 11 maja 2021

Choć Netflix zazwyczaj kojarzy nam się z przysłowiowym chillem i serialami rozrywkowymi, to warto pamiętać że w zasobach tej obszernej platformy znajdują się także produkcje o walorach edukacyjnych. Seriale przyrodnicze Netflixa, które tam znajdziemy, są zdecydowanie warte obejrzenia. Warto zaznaczyć, że przy niektórych z nich współpracowano z organizacjami takimi jak WWF czy National Geographic.

Nasza planeta

Jedną z najpopularniejszych i najlepiej ocenianych produkcji Netflixa o tematyce przyrodniczej jest Nasza planeta. Ten ośmioodcinkowy serial opowiada o wyjątkowych cudach natury. Dzięki zaawansowanym technologiom i współpracy ze Światowym Funduszem na rzecz Przyrody, w produkcji udało się przedstawić niesamowite i zapierające dech w piersiach ujęcia. Serial realizowano w różnych zakątkach Ziemi, w skutek czego w każdym odcinku przed widzem rozpościera się inna sceneria, na którą składają się różnorodny krajobraz, zwierzęta i roślinność.

nasza planeta - seriale przyrodnicze Netflixa

Absurdalna Planeta

To serial który z pewnością przypadnie do gustu zarówno dorosłemu, jak i małemu odbiorcy. Wszystko ze względu na niekonwencjonalny sposób narracji, jaki wprowadzono w tej nowej produkcji Netflixa. W dokumencie przyrodniczym, miejscami przypominającym komedię, świat przedstawia nam Matka Natura, która podgląda życie przeróżnych zwierząt zamieszkujących Ziemię i komentuje je w zabawny sposób. Choć serial klasyfikuje się jako dokument, to jest pełen rozrywkowych elementów, przez co może okazać się rozwiązaniem na oderwanie od codziennej rzeczywistości i alternatywą do miłego spędzenia czasu z najmłodszymi członkami rodziny.

absurd planet plakat

Maleńkie stworzenia

To nietypowa produkcja, której proces tworzenia jest bardzo ciekawy i już on sam może zachęcić nas do obejrzenia. Serial powstał w ubiegłym roku, który jak wiadomo, malował się pod znakiem pandemii koronawirusa. Dlatego też produkcja jest zupełnie inna niż powstałe dotychczas dokumenty przyrodnicze. Nakręcone w lockdownie sceny nie są typowym podglądaniem natury, bo zawierają animacje czy tła z green screenu, ale dzięki temu nawet bardziej przyciągają uwagę młodszych widzów.

ZOBACZ TEŻ  Seriale podobne do Riverdale – 10 seriali, które zachwycą Cię od pierwszej chwili

Fabuła skupia się na przygodach tytułowych małych zwierząt, które często są pomijane w popularnych programach przyrodniczych. Małymi bohaterami, pochodzącymi z całego świata są m.in. szczuroskoczki, modliszki, iguany czy kruki. Jednym z celów twórcy serialu była zmiana reputacji niektórych zwierząt w świadomości ludzi. Stworzenia powszechnie uważane za złe lub obrzydliwe okazują się być bardzo inteligentne oraz empatyczne.

tiny creatures 1

Życie w kolorze

Jedną z najnowszych produkcji Netflixa, która miała swoją premierę w tegoroczny Dzień Ziemi, jest dokument poruszający kwestię kolorów w przyrodzie i życiu zwierząt. Prowadzący program – znany i lubiany przyrodnik David Attenborough – przemierza naszą planetę, prezentując widzom niezwykłe zastosowanie kolorów w naturalnym środowisku zwierząt. Oprócz przepięknych barw, które nie bez przyczyny zdobią przedstawicieli fauny, wysokiej jakości technologia pozwala widzom zobaczyć również kolory, których ludzkie oko normalnie nie dostrzega. Serial oferuje przepiękną podróż po kolorowym świecie, który nas otacza.

aaaabegfe6rotpahrkkrvhtwd1zcbb2nsy3 ja3av8nzuqstqdsewgctg7h1er2p1nq0tskyddsezfrpyrnfajrqhe3powvavosichevq0ndxes 4wnxj64t9x

Ziemia nocą

Ta produkcja przyrodnicza Netflixa pokazuje inny obraz świata fauny i flory niż zazwyczaj. Jak wynika z samego tytułu, twórcy serialu skupili się na nocnym życiu naszej planety. Przy użyciu różnych technologii, takich jak kamery termowizyjne czy działające na podczerwień, w serii pokazano ciekawe cuda nocnego świata dokładniej niż dotychczas. Odmienność jaką oferuje produkcja na poziomie tematyki, technicznego przedstawienia piękna naszej planety, a także angażującej narracji zdecydowanie przykłuwa uwagę.

ziemia noca netflix dokument 4k dolby vision 5

Najbardziej urocze zwierzęta świata

Według twórców tego serialu, pretendujących do pierwszego miejsca w tytułowej kategorii jest aż 72 przedstawicieli fauny. W ciekawej produkcji poddano analizie istotę uroku osobistego i to, jak zdolność wzbudzania sympatii wpływa na życie i rozwój konkretnych gatunków zwierząt. W odcinkach, które na pewno nie znudzą najmłodszych, bo trwają tylko 27 minut, twórcy przedstawiają aspekty pomagające przetrwać i prosperować różnym stworzeniom w ich środowiskach.

72 cutest animals for web

Tales by Light

To niezwykła produkcja stworzona we spółpracy z National Geographic i Canon Australia. Serial ma aż 3 sezony, ale jego odcinki liczące po około 25 minut to przepiękne przyrodnicze historie, które z pewnością wciągną widzów. Seria jest opowieścią o świecie widzianym oczami profesjonalnych fotografów specjalizujących się w zdjęciach krajobrazów, dzikiej przyrody czy życia podwodnego. Każdy odcinek, będący historią innego fotografa, obfituje w przepiękne kadry i ujęcia, powstałe z pasji do wykonywanego przez bohaterów zawodu. Jest to ciekawa propozycja dla kochających naturę oraz samą fotografię.

untitled filmworks hero desktop size2

Seriale przyrodnicze Netflix – podsumowanie

Mamy nadzieję, że powyższa lista sprawi, że będziecie mieć, co oglądać z dziećmi, bo baza jest bogata. A jakie są Wasze ulubione seriale przyrodnicze Netflixa?

ZOBACZ TEŻ  Polskie seriale kryminalne – 6 produkcji, na które warto zwrócić uwagę

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

1 komentarz

  1. Anna

    Artykuł zachęca do oglądania nie tylko z dziećmi😀

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Hanna Chorążykiewicz

Gdybym była postacią z serialu, to uosabiałabym Monicę Geller i to nie tylko ze względu na fakt uwielbienia do Friendsów, ale też dlatego, że jestem zaciekłą perfekcjonistką tak samo jak ona. W wolnych chwilach pochłaniam wielosezonowe seriale, których ukończenie porównałabym do rozstania z ukochaną osobą i wielkiej życiowej pustki.