Moda w serialach to nie tylko ubrania od projektantów, modelki i wybiegi. Bohaterowie muszą przede wszystkim mieć swój unikalny styl. To jak ubiera się dana postać jest ważne z wielu względów. Może to wpływać m.in. na jej odbiór, bez słów ukazywać jej charakter czy nawet zainteresowania. W naszym zestawieniu znalazły się zarówno najnowsze produkcje jak i te z początku XXI w. Sprawdź nasze propozycje – oto, naszym zdaniem, najlepsze seriale o modzie wszech czasów.
Spis treści
1. Emily w Paryżu
Mimo iż w mediach społecznościowych styl Emily był często krytykowany, nie można zaprzeczyć, że ta postać ma „klasę”. Często nosi ubrania od projektantów, które są kolorowe, wzorzyste i od razu rzucają się w oczy. Widać też, że stara się odnaleźć w Paryżu – stolicy mody – gdzie niespodziewanie się przeprowadza. Jej praca w Paryżu polega na przekazaniu „amerykańskich pomysłów” w małej agencji marketingowej – Savoir. Emily zajmuje się mediami społecznościowymi, robi dużo zdjęć, pojawia się na różnych sesjach zdjęciowych i pokazach mody.
2. Dziewczyny nad wyraz
Ten serial aż „ocieka” modą i stylem. Łamie także konwencje i stereotypy, ukazuje różne charaktery, kultury i życiowe dylematy. Jest to mieszanka, która tworzy naprawdę wyjątkowy serial. Główne bohaterki to trzy dziewczyny pracujące razem w redakcji nowojorskiego czasopisma dla kobiet – Scarlet. Jest to feministyczny magazyn o modzie i nie tylko. Przyjaciółki to prawdziwe protagonistki, z których warto brać przykład, są twarde i nie boja się nowych wyzwań. Bohaterki także, wracając do motywu mody, często wymieniają się poradami modowymi, spędzają też dużo czasu w garderobie z najnowszymi ubraniami na rozmowach w trakcie pracy. W serialu możemy zauważyć ubrania z najnowszych trendów jak i takie w klasycznym ponadczasowym stylu.
Zobacz naszą recenzję.
3. Szefowa
Serial „Szefowa” powstał na podstawie autobiograficznej książki #Girlboss – bestsellera New York Timesa. Sophia to buntownicza i spłukana dziewczyna z niesamowitym wyczuciem stylu. Aby zarobić na życie postanawia zacząć sprzedawać ubrania w Internecie, ale niestety okazuje się to trudniejsze niż się wydaje. Sophia kupuje ubrania w lumpeksach i wyprzedażach, przerabia je i daje im drugie życie. Serial zabiera nas na ciekawą i emocjonalną przemianę młodej zwyczajnej dziewczyny z San Francisco w szefową ogromnej marki modowej. Bohaterka zawsze stara się ubierać stylowo i wygodnie, w gotowości na wyzwania swojej pracy.
4. Seks w wielkim mieście
Serial opowiada o grupie czterech przyjaciółek mieszkających w Nowym Jorku. Spotykają się cały czas i dyskutują o pracy, związkach, seksie i modzie. Często chodzą na zakupy, jest to dla nich relaksujące a nawet pocieszające zajęcie. Uwielbiają nowe ubrania – zwłaszcza buty. Śledzą modowe trendy i zawsze wyglądają zjawiskowo. Często noszą wysokie szpilki, obcisłe sukienki i błyszczące torebki – wszystko w najmodniejszych kolorach sezonu. Serial był emitowany w latach 1998-2004 dlatego świetnie ukazuje modę na przełomie XXI w.
5. Plotkara
„Plotkara”, podobnie jak „seks w wielkim mieście” jest jednym ze starszych seriali na tej liście. Serial, emitowany w latach 2007-2012, ukazuje styl z początków XXI w. Serial opowiada o grupie bogatych nastolatków, których życie komentuje na swojej stronie internetowej, tytułowa plotkara. Tutaj mamy do czynienia z dużą ilością ubrań od projektantów – wszystko jest błyszczące i drogie. Główni bohaterowie, noszą dużo biżuterii i akcesoriów są to m.in. masywne naszyjniki, szerokie paski, opaski do włosów i duże torebki. Matka Blair, jednej z głównych bohaterek serialu, prowadzi dom mody, stad też zrodziło się w Blair zainteresowanie ubraniami i modelingiem.
6. Dynastia
Ta seria śledzi losy najbogatszych amerykańskich rodzin. Walczą one o władzę oraz kontrolę nad fortuną i najbardziej wpływowymi przedsiębiorstwami – chcąc tylko coraz więcej. Bogactwo pozwala wszystkim bohaterom serialu na ubieranie się u najpopularniejszych projektantów, noszenie najdroższej szlachetnej biżuterii oraz uczestnictwo w najbardziej prestiżowych wydarzeniach. Protagonistka Fallon Carrington, w każdym odcinku ubiera się tylko w najnowsze kolekcje. Możemy zauważyć, że to jak wygląda jest dla niej bardzo ważne. Musi w końcu dbać o swoją reputacje – reprezentuje ona nie tylko siebie, ale także całą swoją rodzinę.
7. American Crime Story: Zabójstwo Versace
Włoski projektant Gianni Versace na krótko przed śmiercią zrewolucjonizował modę na całym świecie i nie sposób temu zaprzeczyć. American Crime Story: Zabójstwo Versace to wstrząsająca opowieść o jego życiu, będąca jednocześnie doskonałym wyjaśnieniem sprawy jego zabójstwa. Niejaki Andrew Cunanan zabił pięć osób, w tym właśnie ikonę mody. Gianni Versace został zastrzelony w roku 1997 tuż u progu drzwi swojego domu. Zbrodnia ta wstrząsnęła całym światem i po dziś dzień jest o niej głośno. Wątków modowych i motywów zabójstwa z pewnością tutaj nie zabraknie.
8. Modni i modniejsi
Być może pozycja ta nie jest tak popularna, jak poprzednia… to jednak zasługuje na naszą uwagę! Serial Modni i modniejsi to pełen emocji talent show, w którym utalentowani projektanci z różnych zakątków świata rywalizują ze sobą o 250 000 dolarów. Nagroda pieniężna brzmi naprawdę kusząco, nieprawdaż? Wygrani będą mogli liczyć na coś więcej aniżeli tylko pieniądze. Świat mody stoi przed nimi otworem! Komu uda się otrzymać szansę na zaistnienie w tak hermetycznym środowisku? Uczestnicy nie są jednak zwykłymi ludźmi… Projektanci, których zobaczycie na ekranach telewizorów, pracowali już dla topowych domów mody!
9. 7 Days Out
7 Days Out nie jest pozycją stricte nawiązującą do tematyki modowej. Wręcz przeciwnie! Każdy z odcinków porusza zupełnie inny wątek. Dlaczego zatem serial ten znalazł się w naszym rankingu? Jeden z odcinków 7 Days Out został poświęcony modzie, a co ciekawe – głównym bohaterem jest Karl Lagerfeld będący niegdyś dyrektorem artystycznym domu mody Chanel. Pomimo dość niespodziewanej śmierci obecnie wciąż jest uznawany za prawdziwą ikonę mody. Czego możecie się spodziewać? Kamera zabierze was na castingi i do jego pracowni, w której powstawały… dzieła sztuki.
10. Pamiętniki Carrie
Skoro była już mowa o Seksie w wielkim mieście… nie sposób nie wspomnieć o tak świetnej pozycji. Pamiętniki Carrie to prequel kultowego serialu! Poznajemy tam młodą, gdyż zaledwie szesnastoletnią Carrie, która zmaga się z typowymi dla nastolatków problemami. Licealne dramaty, pierwsze zauroczenie i wielka miłość do mody! Wbrew pozorom nie jest to pozycja wyłącznie dla nastolatek… Jeśli zatem jeszcze jej nie widziałyście, macie sporo do nadrobienia!
11. Moda na sukces
Na koniec postanowiliśmy pozostawić dość nietypową pozycję w kategorii „seriale o modzie”… Moda na sukces to serial emitowany od 1987 roku! Nie będziemy wam jednak streszczać całej fabuły, gdyż zabrakłoby nam na to czasu… Moda na sukces to opera mydlana, która odbiła się szerokim echem w serialowym świecie. Romanse, zdrady, zabójstwa i moda to tylko jedne z wielu ukazywanych tam wątków!
Najlepsze seriale o modzie ostatnich lat – podsumowanie
Podsumowując, niezależnie, w jakim okresie powstał serial, w każdym z tych wyżej wymienionych możemy zauważyć motyw mody i bardzo stylowych bohaterów. To zestawienie utwierdza nas także, że nie trzeba być bogatym, aby stylowo się ubierać i osiągnąć sukces. Wystarczy popatrzeć na Sophie serialu „Szefowa”. Z drugiej strony bogactwo na pewno pomaga tak jak to było w przypadku Blair z „Plotkary” czy Fallon z „Dynastii”. Niezależnie czy ubierasz się u najdroższych projektantów czy szukasz ubrań na wyprzedażach, jeśli masz swój styl zawsze zostanie on doceniony :).
A Wy jaki jeszcze znacie seriale o modzie? Podajcie swoje propozycje w komentarzach!
0 komentarzy