Emily w Paryżu to amerykański serial romantyczny, którego producentem jest Darren Star – twórca Seksu w Wielkim Mieście. Ma cechy charakterystyczne zarówno dla komedii, jak i dramatu. Pierwszy sezon pojawił się na Netflixie na początku października 2020 roku, a kolejny jest już w planach. Pierwsze odcinki mają pojawić się już pod koniec roku 2021.

Emily, dwudziestoparoletnia amerykanka, z powodu nagłej niedyspozycji swojej szefowej dostaje szansę życia – możliwość współpracy z francuską firmą Savoir i przeprowadzki do Paryża na rok. Jednak będąc już w Paryżu, okazuje się, że zbyt pochopnie podjęła tę decyzję. Bez znajomości języka i kultury Francji, Emily doświadcza wielu trudności w zadomowieniu się w nowym miejscu pracy.

Serial nasycony jest stereotypami. Widzimy duży kontrast pomiędzy wesołym usposobieniem amerykanki i wyniosłym chłodem jej francuskich współpracowników. Półgodzinne odcinki pozwalają na „połknięcie” całego serialu na jednym posiedzeniu.

W rolę Emily wcieliła się Lily Collins, a jej francuską szefową zagrała Philippine Leroy-Beaulieu. W serialu pojawiły się również takie twarze jak Ashley Park (jako Mindy Chen) czy Lucas Bravo (jako Gabriel).

Emily w Paryżu otrzymał w 2021 roku nominację do Złotych Globów za najlepszy serial komediowy oraz do MTV za najlepszy program telewizyjny.