Kwarantanna z serialami – top 3 klasyków

j

Autor: Agata Krasoń

}

Data: 2 kwietnia 2020

W obecnych czasach, kiedy jesteśmy poniekąd uziemieni w domach #zostanwdomu, musimy sobie jakość radzić z nadwyżką energetyczną. Jak to zrobić z serialem? Wybrać taki, który ma niezliczoną ilość odcinków, no może nie do końca niezliczoną, i uprawiać tak zwany binge watching, czyli oglądać odcinek po odcinku. Można dzięki temu się odprężyć, w pewien sposób oderwać myśli od napływających do nas informacji. Zapraszamy do zapoznania się z naszym top 3 kultowych seriali  na koronawirusową kwarantannę.

Przyjaciele

Można go nazwać najwybitniejszym sitcomem, opowiadającym o szóstce przyjaciół mieszkających w Nowym Jorku, który z chęcią oglądamy niezależnie od wieku. Nagrywano go w latach 1994-2004, a wciąż zyskuje nowych fanów. Dzięki temu, że ta kultowa produkcja ma aż 10 sezonów, nie przebrniemy przez nią za szybko. Jednak odcinków w ciągu dnia można pochłonąć naprawdę sporo, ze względu na lekkość każdego z nich i oczywiście fakt, że świetnie się przy nim można bawić. Humor Chandlera z pewnością nas rozweseli w tym trudnym dla nas okresie. Dodatkowo warto wspomnieć, że Przyjaciele  są świetną pomocą w trakcie naszej nauki języka angielskiego, ponieważ bohaterowie posługują się prostymi zwrotami, które zrozumiemy już spokojnie na poziomie B1/B2. Dzięki takiemu podejściu do oglądania seriali kwarantanna może przebiec całkiem produktywnie.

Dexter

Kolejną propozycją jest również nie najnowsza produkcja, ale jakże wciągająca, czyli Dexter. Serial, od którego ciężko się oderwać, do tej pory mogły nam przeszkadzać codzienne obowiązki, praca, studia, czy szkoła, jednak w czasie kwarantanny nie ma przeszkód, aby oglądać odcinek za odcinkiem tej mrożącej krew w żyłach produkcji, która opowiada o podwójnym życiu Dextera Morgana. Jeżeli interesujemy się zaburzeniami psychicznymi, to z pewnością w trakcie oglądania tej pozycji przepadniemy. Główny bohater cierpi na aleksytymię, czyli nadzwyczajny chłód emocjonalny, nie jest w stanie odczuwać żadnych emocji. Jego przypadłość w pewien sposób pomaga mu spełniać mordercze pokusy. Nie byłoby tak ciekawie, gdyby Dexter był zdegenerowanym, samotną jednostką, jednak prowadzi on dwa życia – dniami uznawany jest za uczciwego, zaradnego i poczciwego brata oraz pracownika policji, natomiast nocami zmienia się w wyrachowanego mordercę. Fabuła mocno trzyma w napięciu, dlatego serial jest idealny na binge watching.

Gra o Tron

I oczywiście fantastyczny (dosłownie) klasyk, który pokochali nawet przeciwnicy tego gatunku. Ta produkcja HBO okrzyknięta została przez wielu najlepszym serialem wszech czasów i mimo tego, że ostatnie sezony nie do końca się udały, to nikt nie ujmie tej produkcji wyjątkowości i kunsztu. Sam fakt, że twórcy zainwestowali w serial naprawdę duże pieniądze, świadczy o tym, że pokładali w niej duże nadzieje, co  rzeczywistości się opłaciło, ponieważ widzowie szybko pokochali GoT. Serial ten jest wyjątkowy z wielu względów, może się pochwalić wielowymiarowym scenariuszem, który oprócz wątków fantastycznych, tak naprawdę przedstawia coś o wiele bardziej zbliżonego do naszych czasów, a mianowicie intrygancką grę polityczną. Nie można również zapomnieć o grze aktorskiej, której nie można nic zarzucić. Kolejną cegiełką, która sprawiła, że Grę tak dobrze się ogląda, jest jej niesamowita sceneria, dzięki serialowi przeniesiemy się do miejsc, które mogliśmy sobie do tej pory tylko wyobrażać.  Sceny zostały kręcone w takich miejscach jak Sewilla, Dubrovnik, Girona, czy Kordoba. Dzięki niesamowicie napisanym bohaterom, którzy przeniosą nas do rzeczywistości nie z tego świata, będziemy mogli się zrelaksować i zapomnieć o tym, co dzieje się na zewnątrz.

ZOBACZ TEŻ  Najlepsze seriale o kosmosie - aż 28 propozycji!

Wyżej wymienione seriale są klasykami, które warto obejrzeć podczas długich godzin, które musimy aktualnie spędzać w domowym zaciszu. Macie może swoich ulubieńców, których nie zawarliśmy w zestawieniu? Dajcie znać w komentarzu.

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Agata Krasoń

Studentka psychologii, miłośniczka podróży i entuzjastka seriali. Umiejętności szczególne? Oglądanie całego sezonu wyczekiwanego serialu w jedną noc.