Duety, które uwielbiamy, czyli najlepsi serialowi przyjaciele

}

Data: 30 lipca 2018

Jednym z powodów, dla których z takim zaangażowaniem oglądamy seriale, są bohaterowie: wnikliwie śledzimy ich codzienne perypetie, poznajemy marzenia, obawy i plany. Ale zdecydowanie najwięcej emocji wzbudza w nas obserwowanie ich relacji z innymi – i mowa tutaj nie tylko o związkach miłosnych. Dzisiaj, z okazji Międzynarodowego Dnia Przyjaźni, chcemy przypomnieć o parach przyjaciół, które uwielbiamy.

Blair Waldorf i Serena Van Der Woodsen – Plotkara

najlepsi serialowi przyjaciele

źródło: Pinterest

Serena i Blair miały silne osobowości i potrafiły niekiedy sporo namieszać, ale wiedziały też, że prawdziwa przyjaźń wybacza błędy. Znały się od dzieciństwa i były sobie bliskie jak siostry, praktycznie u siebie mieszkając. Ich przyjaźń zmieniała się i ewoluowała wraz z dorastaniem, lecz nigdy nie brakowało w niej sarkastycznego humoru, wzajemnego droczenia się i wygłupiania. Razem podróżowały, bawiły się na imprezach i chodziły na zakupy. Nie oznacza to, że w ich życiu zawsze było kolorowo – na szczęście miały siebie i w momentach słabości, w ważnych chwilach czy podczas uroczystości mogły liczyć na wzajemne wsparcie i pomoc.

Leslie Knope i Ann Perkins – Parks and Recreation

parks and recreation

źródło: Los Angeles Times 

Najwyższy level przyjaźni? Być ze sobą tak blisko, że ludzie zaczynają podejrzewać, że jesteście parą. Ann i Leslie to nierozłączny duet. Dzieliły się intymnymi szczegółami ze swoich związków, chroniły się nawzajem i wspierały. Natychmiast zwracały się do siebie o radę w każdej sytuacji, wiedząc, że nic tak dobrze nie rozwiązuje problemów, jak inny punkt widzenia. Ale pomiędzy nimi nie brakowało też zabawnych momentów i uszczypliwych żartów. Znały się jak łyse konie i wiedziały, jak się rozśmieszyć. Uwielbiamy tę serialową parę!

ZOBACZ TEŻ  Seriale romantyczne Netflix - zobacz 5 propozycji obrazów miłości

Meredith Grey i Christina Yang – Chirurdzy

chirurdzy

źródło: Popsugar

Relacja Meredith i Christiny stanowi głębsze i poważniejsze spojrzenie na przyjacielskie relacje. Obie walczące na arenie prawdziwego życia, doświadczone traumą i rozczarowaniem, zmagające się ze śmiercią przyjaciół i odejściem ukochanych, były gotowe zawsze i w każdej sytuacji wspierać się nawzajem. Gdy sama obecność okazywała się niewystarczająca, miały swoje sposoby na gorsze chwile: kieliszek tequili, szczera rozmowa i muzyka – bo każdy problem można wytańczyć. Oprócz tego dzieliły się ze sobą szczerymi uwagami, które wywoływały kłótnie, lecz często chroniły przed popełnianiem błędów i głupstw. Zapomnijcie o mężach, chłopakach i kochankach – najpiękniejsza historia miłosna w Chirurgach rozgrywała się pomiędzy Meredith a Christiną.

Monica, Rachel i Phoebe – Przyjaciele

przyjaciele

źródło: Friends Wikia

Choć to ranking duetów, nie możemy odpuścić sobie wzmianki o szczególnej trójce. Czy istnieje fan Przyjaciół, który nie znałby tej sceny? Wspólne mieszkanie stanowiło dla bohaterów wielką przygodę, stwarzało okazję do wygłupów i żartów, pozostawiało niesamowite wspomnienia i budowało silne relacje na całe życie. Ale Rachel, Monica i Phoebe miały czasami dość chłopaków i wolały spędzić trochę czasu w swoim towarzystwie – na przykład wypić piwo będąc ubraną białą suknię ślubną. Ich przyjaźń wydaje się ponadczasowa: bez względu na to, co się wydarzyło i gdzie zaprowadziło ich życie, zawsze mogły na siebie liczyć. To się nazywa kobieca solidarność!

Lorelai i Rory Gilmore – Kochane kłopoty

gilmore girls

źródło: Hello Giggles

Obie bohaterki dowiodły, że bliska przyjaźń i zaufanie może zrodzić się pomiędzy matką a córką. Lorelai była tym typem rodzica, który pozwala oglądać telewizję, jeść niezdrowe przekąski i daje swojemu dziecku mnóstwo swobody, jednocześnie umiejąc postawić wyraźne granice. Starała się wychować Rory na samodzielną, ciekawą świata, pewną siebie kobietę. Ich stosunki zawsze były równe, zwierzały się nawzajem ze swoich problemów i szukały pomocy, gdy działo się coś złego. Każdy z nas chciałby mieć tak głęboką i szczerą relację ze swoją mamą!

ZOBACZ TEŻ  Seriale podobne do Sexify - TOP 5

Poussey i Taystee – Orange is the New Black

orange is the new black

źródło: melty.fr

Swoją trudną przeszłość, przykre doświadczenia i codzienność przebywania w więzieniu starały się złagodzić beztroskim poczuciem humoru i wzajemnym wsparciem. W swoim towarzystwie mogły być w stu procentach sobą, nie wstydzić się żadnych słabości i momentów zwątpienia. Ich relację los często wystawiał na próbę, ale ostatecznie oddanie i lojalność zwyciężały. Wiedziały, że lepiej żyje im się razem niż osobno. Cóż, w końcu jeśli już siedzieć w pace, to tylko z najlepszą przyjaciółką!

Scott i Stiles – Teen Wolf

teen wolf

źródło: Pure Fandom

Bliska, niezachwiana przyjaźń obu chłopaków to jeden z najbardziej emocjonalnych motywów w serialu. Bohaterowie byli nierozłączni już od wczesnego dzieciństwa. Chociaż obaj przechodzili ciężkie czasy, walczyli, rozwiązywali tajemnice i wielokrotnie ocierali się o śmierć, zawsze wychodzili z tego z relacją jeszcze silniejszą i głębszą niż kiedykolwiek. Bystry umysł Stilesa i jego zdolność logicznego myślenia oraz siła i odwaga Scotta sprawiały, że przyjaciele wzajemnie się uzupełniali. Są prawdziwym dowodem na to, że nic – nawet przeobrażenie w wilkołaka, opętanie przez demona czy nagłe zniknięcie – nie zniszczy ich głębokiej, braterskiej relacji.

Ragnar i Flóki – Wikingowie

wikingowie

źródło: History

Flóki był nie tylko osobistym budowniczym łodzi, ale także najlepszym przyjacielem Ragnara. Znali się na długo przed tym, jak ten drugi został potężnym łupieżcą i łączyła ich silna, braterska relacja. Zawsze walczyli ramię w ramię, dzielili się zdobyczami i wspólnie realizowali postawione sobie cele. Flóki bezgranicznie wierzył w Ragnara, ufał mu i wręcz łaknął jego towarzystwa. Uczucie to okazało się bardzo silne, dlatego nie mógł sobie poradzić z faktem, że Ragnar pozostaje w bliższej relacji z Athlestanem. Z upływem lat ich przyjaźń zmieniała się i przechodziła ciężkie próby, ale w głębi serca na zawsze pozostali sobie oddani i lojalni.

BoJack i Todd Chavez – BoJack Horseman

bojack horseman

źródło: Netflix

Todd był zawsze lojalny i pomocny w stosunku do swoich przyjaciół, nie patrząc na nich przez pryzmat sławy czy pieniędzy, ale dostrzegając przede wszystkim ich wnętrze. Jego relacja z BoJackiem nie należała do najprostszych. Kiedy ten przechodził trudne chwile i kwestionował całe swoje życie, Todd nie bał się mówić do niego wprost. Z naiwną, optymistyczną szczerością pocieszał go i starał uchronić przed popełnieniem błędów. Zawsze też mu wybaczał, choć czasem BoJack bywał dla niego okropny. Przez cały czas ich relacja zmieniała się, przechodziła różne wzloty i upadki, ale wciąż niezmiennie potrzebowali siebie nawzajem.

A jaki jest Twój ulubiony duet?

 

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Weronika Żółtowska

Domatorka, kociara, miłośniczka zielonej herbaty, mól książkowy. Zawsze nosi przy sobie sweter, notes i coś słodkiego. W serialach poszukuje ludzkich emocji i historii z życia wziętych. Gdy nikt nie patrzy, ogląda kreskówki.